הותר לפרסום: השב"כ חשף חוליית טרור בדרך לפיגוע בכביש 443

במהלך החודשים שחלפו עצרו כוחות הביטחון לפחות 15 פעילי טרור שזרקו בקבוקי תבערה ויידו אבנים בציר התנועה המרכזי. במהלך החקירה נחשפה חוליית הטרור. חבריה עמדו להניח מטען חבלה נגד כוחות צה"ל שנעים על הכביש

Print Friendly

הותר לפרסום – שירות הביטחון הכללי בסיוע צה"ל ומשטרת ישראל עצרו במהלך החודשים שחלפו יותר מ-15 פעילי טרור, תושבי הכפר בית עור תחתא, שביצעו פעילות ענפה של השלכת בקבוקי תבערה ויידוי אבנים לעבר כלי רכב בכביש 443. פעילות זו גרמה בחלקה לפגיעה בגוף וברכוש. כך נמסר היום (שני) מהשב"כ. חלק מהעצורים ריצו בעבר עונשי מאסר בגין פעילות דומה.

ידויי אבנים (צילום ארכיון: מען)

ידויי אבנים (צילום ארכיון: מען)

תוך כדי חקירות העצורים בשב"כ, נחשפה חוליה צבאית של החמאס, שכבר ערכה ניסוי בהכנת מטען חבלה לקראת הפעלתו כנגד כוחות צה"ל בכביש 443.  שלושה מחברי החוליה, תושבי בית עור תחתא המצוי בשטח B ליד כביש 443 בהרי בנימין, הודו בחברותם בחוליה. מצעב אברהים בדראן (27) הודה כי הקים את החוליה ופעל לקידום פיגוע המטען, כך גם חברו  מחמד רבאח עומר (31). חבר החוליה השלישי, צלאח ח'אלד סלימן (26), הודה רק בחברותו בחוליה.

בשב"כ מציינים כי שלושה חברים בחולייה אחרת מבית עור תחתא הורשעו החודש בבית המשפט הצבאי ביהודה בעבירות של ביצוע ירי באמצעות נשק מאולתר, וכן יידוי אבנים לעבר כלי רכב ישראליים, שנסעו בכביש 443, במספר הזדמנויות שונות במהלך 2013.

עוד אומרים בשב"כ, כי בסיכולים האחרונים ניכר כי חלק מהפעילים, בעלי עבר של עבירות ביטחון, חזרו לסורם ואף משדרגים את פעילות הטרור בה עסקו לכדי הוצאה לפועל של פיגועי ירי והנחת מטען.  "כביש 443 הינו ציר תנועה משמעותי, ועקב כך שירות הביטחון הכללי  ימשיך, בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל, לפעול בנחישות לסיכול כל פעילות טרור וחבלה, שמטרתה פגיעה בחפים מפשע ושיבוש הסדר הציבורי", מסכמים בשב"כ.

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, פליליים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.