כרטיס מנוי "חופשי חודשי" הורחב לכל הערים בישראל

השר כץ: כרטיס המנוי, המגלם הנחה של בין 30%- 50%, הוא אמצעי נוסף וחסכוני שמנהיג משרד התחבורה במטרה לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית

Print Friendly

השר ישראל כץ

השר ישראל כץ

מהיום מונהג לראשונה כרטיס מנוי "חופשי חודשי" בכל הערים בישראל, זאת לאחר ששר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, חתם על צו הפיקוח על מחירי שירותים ומצרכים, המאפשר להרחיב את הסדר ההנחות של כרטיסי המנוי המוזלים לכל הערים בארץ.

20 ערים נוספות

כרטיס המנוי יונהג מהיום ב-20 ערים נוספות בישראל ובכך הוא יהיה תקף בכל הערים בישראל, כולל ערים ערביות. מדובר בערים הבאות: אלעד, דימונה, נתיבות, אופקים, ערד, שדרות, קריית מלאכי, אריאל, בית שאן, אור עקיבא, גבעת עדה-בנימינה, אום אל-פחם, שפרעם, טמרה, סחנין, טירה, טייבה, קלנסואה, ובאקה אל –גרביה.

השר כץ ציין כי מנוי ה "חופשי חודשי" מציע פתרון זול ומהיר לנוסעים הבוחרים להשאיר את רכבם הפרטי בבית ולעבור לתחבורה ציבורית. " כרטיס המנוי, המגלם הנחה של בין 30%- 50%, הוא אמצעי נוסף שהנהיג משרדנו במטרה לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית", אמר כץ.

שר התחבורה הוסיף, כי לראשונה יוכלו נוסעים ביישובי הפריפריה, הן במגזר היהודי והן במגזר הערבי, להשתמש במנוי "חופשי חודשי" ולחסוך עשרות ואף מאות שקלים בחודש, לכל מנוי.

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, מאיר חן, ציין כי הרשות פועלת בימים אלה להרחבת התחבורה הציבורית ליישובים נוספים בפריפריה במגזר היהודי והערבי, מתוך כוונה להשלים את פריסת התחבורה הציבורית בכל הערים והיישובים בהם לא קיימת תחבורה ציבורית.

מנתוני הרשות הארצית לתחבורה ציבורית שבמשרד התחבורה עולה כי 35% מהנוסעים בתחבורה הציבורית, נוהגים כיום לרכוש כרטיס מנוי "חופשי חודשי" (כ-3 מיליון מנויים בשנה), 50% משתמשים בכרטיסיות של ערך צבור ורק 15% רוכשים כרטיס נסיעה בודד.

Print Friendly

על אודות עמי אטינגר

עורך חדשות ב"דבר", "ידיעות אחרונות" ו-25 שנה עיתונאי ב"מעריב" בתפקידים: עורך חדשות, עורך כלכלי, רכז כתבים וכתב לענייני תעופה, תיירות ותעשיות ביטחוניות
פוסט זה פורסם בקטגוריה ג, כלכלה, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.