על איזה עצמאות אתם מדברים

אז יום עצמאות שמח לכל עם ישראל: אני כבר לא יכול לחגוג, כי עבורי עצמאות היא פתיחות, עצמאות היא היכולת והרצון לפתוח בדיאלוג עם אנשים גם אם יתכן שהם מסוכנים. עצמאות היא לתת לאחרים עצמאות , עצמאות לחשוב אחרת, עצמאות לחיות אחרת, עצמאות להאמין בדברים אחרים,

Print Friendly

כשחגגתם את חג ה"חירות" תהיתי על איזה חירות אתם מדברים, אחרי הכל הצלחתם להמליך צורר, שמייסר אתכם בשוטים. כן לשם שינוי אני מוציא את עצמי מהכלל, כי בניגוד לרוב עם ישראל אינני רואה סיבה לחגוג, אז יצאתם ממצריים אבל מנטלית נשארתם במדבר. להיות עם חופשי ? אתם בטח צוחקים עלי, נסו לחיות במדינה נאורה ותבינו מה ההבדל.

עצמאות? חירות? - אין לכם בכלל מושג מה זה

יום העצמאות המגיח מאחורי ים הדמעות שעליו נבנה, גם הוא איננו סיבה למסיבה גדולה. אחרי הכל דמעות הם נוזלים ואי אפשר לבנות יסודות על מוצקים על מים. גם אדמת הארץ רווייה בדם, דמם של אנשים שרבים מהם מתו לשוא, הוקרבו על מזבח המורכב ממיתוסים שרבים מהם כבר הוכחו כשקרים. אולי כדאי שבטרם תעמדו מול המנגל (גם כן חגיגה) תעיפו מבט במראה ותשאלו את עצמכם את השאלה הבאה. 69 שנים של עצמאות? או 69 שנים של הונאה עצמית. עם הספר פועל על פי הספר ובפעם המי יודע מה ממליך על עצמו מלך במקום לבסס את עצמאותו. והמלך הוא …מלך, ומותר לו הכל. אז אולי מדינת ישראל עצמאית באופן רשמי אבל היושבים בה כלואים ועצמאותם מתבטאת בסך הכל בזכות להילחם על חייהם.

מדינה שהוקמה כתוצאה מההשלכות הנוראות של תורת גזע של עם אחד. בנתה מסביבה תורת גזע משלה.מדינה שאזרחיה יצאו מהגטאות רק בכדי לבנות ולהיבנות ב…גטו משלהם. מדינה שבוכה על אנטישמיות בכל העולם אבל גזלה את התואר "שמי" מעם שלם, כלאה אותו בתוך גדרות ומחסומים והציבה קלגסים בסביבו.  מדינה שמית אנטישמית.

זה לא שאין למדינת ישראל את הכלים להיות עצמאית, יש לה את הכל. היא רק איננה מסוגלת להיות עצמאית. כי מנטליות דור המדבר מעולם לא התפוגגה. החיים על החרב הפכו להיות מובן מאליו ותושביה לא ממש מוטרדים מהעובדה שהמלך מבטיח להם "מאה שנים של בדידות" ו"לנצח נאכל חרב". מדינה שהמלך ושריו עושקים את הציבור ובו זמנית משנוררים כספים לחגיגות מנדבנים אכולי רגשות אשם (או מפוצצים באינטרסים).

מדינת ישראל היא מדינה בדלנית. החיה על חרבה, חרב אותה היא מנקה מדם מדי פעם כדי שלא תעלה חלודה ותהיה שמישה וזמינה. מדינה שמבוססת על חרדות של 2000 שנה. מדינה שבמהירות הופכת לסיוט שלה עצמה. וכל זה נעתה בעילגות תוך הנפת סמרטוט כחול לבן, וקריאות קרב. מדינה שחוגגת בבליסה חולנית, כאילו לא היתה ולא תהיה בה תרבות מעולם. מדינה המכשירה את שרציה (למרות שדתה "הקדושה" רואה בהם משהו טמא) ואיש איננו פוצה פה ומצפצף (מקסימום ציוץ פה ושם).

זו לא עצמאות, זו בדלנות. בדלנות דתית, בדלנות לאומית. בדלנות איננה עצמאות, בדלנות היא תולדה של פראנויה. ונכון שהעובדה שהיהודים פרנואידים איננה אומרת שלא רודפים אחריהם, אבל מצד שני, פרנואיד שלא טורח לאבחן ולטפל במחלתו.  איננו עצמאי במלוא מובן המילה. הוא סתם פחדן שמתמודד עם העולם באלימות מחד ובדמעות מאידך.

עצמאות זה לעיתים קרובות לקחת סיכונים, עצמאות זה פתיחות וחיים ללא חרדות, עצמאות זה היכולת לפרנס את עצמך בלי להזדקק למסעות שנור. עצמאות היא מנגנונים ממשלתיים מתפקדים ובתי מאסר למושחתים. מדינה עצמאית היא מדינה בה הציבור נכון יכול ומוכן לקלף מעליו את שכבות ההסטוריה, להתגבר על טראומות ולהמשיך הלאה בראש מורם. עצמאות זה לקבל את העובדה שאתה לא חי בווקאום. מדינת ישראל איננה עצמאית מדינת ישראל כבלה את עצמה בשרשראות: לדת, להסטוריה, לפרנויה. מדינת ישראל שברה את המראות רק כדי לא להביט בהן רק כדי לא לראות איך ב-69 שנה היא הצליחה להתכער.

במה בעצם שונה ישראל מצפון קוריאה? גם צפון קוריאה במצב מלחמה מתמיד עם שכנותיה, גם בצפון קוריאה עושה המנהיג ככל העולה על רוחו. גם לצפון קוריאה יש את הפוטנציאל (ולראיה , דרום קוריאה) גם צפון קוריאה מעדיפה להמשיך ל"ריב" עם כל העולם ואחותו רק כדי לא לצאת מהבועה.

אז יום עצמאות שמח לכל עם ישראל: אני כבר לא יכול לחגוג, כי עבורי עצמאות היא פתיחות, עצמאות היא היכולת והרצון לפתוח בדיאלוג עם אנשים גם אם יתכן שהם מסוכנים. עצמאות היא לתת לאחרים עצמאות , עצמאות לחשוב אחרת, עצמאות לחיות אחרת, עצמאות להאמין בדברים אחרים, עצמאות עבורי איננה קרב השרדות, שכן האם עשינו את כל הדרך מגטאות אירופה ומחנות הריכוז רק כדי לכלוא עצמנו בגטו טיפונת יותר גדול? עצמאות של עם ומדינה איננה קיימת או לא תשרוד אם משמעותה גזילת עצמאותו של עם אחר.

אז רבותי… שיהיה לכם מנגל שמח. עצמאות? גם אם תחבוט לכם בפרצוף לא תזהו אותה ובטח יהיה איזה אליאור עזריה שבקור רוח טיפוסי של חייל ציוני ידפוק לה כדור בראש.

 

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה מאמר מערכת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

13 תגובות על על איזה עצמאות אתם מדברים

 1. מאת גורן‏:

  גורן:אתה שפן פחדן יהודי קלאסי עם פראנויה מי ברח מישראל? מדוע משתולל טרור איסלמי בצרפת?
  עמית: משתולל ? גורן אתה בטוח שאתה בסדר? אתה מדבר ממדינה בה נדקרים ביום שניים שלושה אנשים במקרה הטוב. ואתה קורא לשני אירועים בשנה טרור משתולל ? נשבע לכם חבר'ה אתם ממש לא בריאים בראש.
  גורן: עמית אתה חי בהכחשה בניס נרצחו 84 צרפתים בטקלאן נרצחו 127 צרפתים עמית אתה בטוח שאתה בסדר תראה בישראל יש טרור אבל מקורו במלחמה מעל מאה שניים אבל בצרפת? בקיצור תתעורר ואני לא הכנסתי לכאן את כל הפיגועים נגד הקהילה היהודית והרצח בשרלי הבדו

 2. מאת גורן‏:

  אתה צודק מה לך ולמדינת היהודים הוצאת עצמך מהכלל וטוב שכך מי צריך סוסים טרויאנים אני מקווה שלא תזחל על ארבעה לכאן כאשר מרי לפן תבחר לנשיאת צרפת בקרוב או כאשר צרפת תבער כתוצאה מהאינתיפאדה של העם הכבוש האסלאמי החי בצרפת תחת שלטון נוצרי כובש מקווה שתפרסם את תגובתי בבניין ירושלים ננוחם ובא גואל לציון למרות הבנאות השחורות שלך עם ישראל חי תראה מה קורה לאחים שלך כאן במרחב האסלאמי אחד אוכל את השני חיים בעוני ורוצחים את השעי את הסוני את היאזדי ואת הקופטי הנוצרים ואיזה פלא הנוצרים והסוני המקום הכי בטוח עבורם הוא מדינת היהודים אותה מדינה שאתה טוען שהיא גזענית מדינת אפרטהייד מוזר לא?

  • גורן אני יודע שאתה כותב בכעס, בעיקר בגלל שהטקסטים שלך מבולבלים לא ממוקדים נעים מנושא לנושא משטות לשטות אבל בוא נתערב: בוא נתערב שאתה תברח מישראל הרבה לפני, בו נתערב שמרין לה פן לא תיבחר.

   • מאת גורן‏:

    אני לא אברח כי אין לי לאן לברוח כאן נולדתי כאן עברתי מלחמות וכאן אם אצטרך להגן שוב על הבית אגן שוב אני לא כותב שטויות כתבתי בדיוק את המצב הנפיץ בצרפת ובאירופה הנמצאת על הר געש מוסלמי שיום אחד יתפרץ הטבח שעושים המוסלמים בעולם אלה שטויות? גם אם היא לא תבחר מרי לפן המצב בצרפת גרוע אבטלה כלכלה צולעת שנאה כלפי המהגרים ושנאה של המהגרים כלפי הצרפתים אצלך הכול גן עדן מדוע הצרפתים נוהרים אחרי הימין הקיצוני חשבת פעם .? כאן אולי לא גן עדן אבל כאן הבית שלי וכאן אני יכול להילחם עליו ולא לחיות מושפל כשתרצה לחזור למדינת הגזענית תתקשר אלי …..

    • אתה כותב שטויות , נפיץ שמפיץ , כמו מומחה רק שאין לך מושג אמיתי מה קורה בעולם אתה ניזון משמועות ומפרשנים שגם הם לא חיים בעולם הרחב רק בסביבות הישבן שלך. אתה שפן פחדן יהודי קלאסי עם פראנויה וצורך למצוא אשמים. אתה מת על מלחמות, ורואה בכל מקום שדה קרב. אז תשאר שם תלחם, תקבור עוד ילדים ונכדים. העיקר שתרגיש בטוח… בטוח ממה? תשאל את עצמך אם אתה כל כך פוחד ממוסלמים הרי יש לך שם הרבה יותר מוסמלמים מכאן בצרפת

     • מאת גורן‏:

      אתה שפן פחדן יהודי קלאסי עם פראנויה מי ברח מישראל? מדוע משתולל טרור איסלמי בצרפת?

     • משתולל ? גורן אתה בטוח שאתה בסדר? אתה מדבר ממדינה בה נדקרים ביום שניים שלושה אנשים במקרה הטוב. ואתה קורא לשני אירועים בשנה טרור משתולל ? נשבע לכם חבר'ה אתם ממש לא בריאים בראש.

  • מאת גידי‏:

   גורן , תחשוב חיובי תקרא שוב את דברי ההבל הגזענים ותבין כמה שיותר רע לו , טוב לך…! פשוט מאוד הוא קורא את היודונאצים גדעון לוי ,שוקן ,ואלפר ומחנטרש לך הגיגים . קרא מדד האושר בישראל היום אנו מאושרים שמחים, חיים יותר מכל אויבנו גם מבית וגאים במדינה . ראית אתמול את כנס הטרור בתל אביב מכל מיליוני היהודים הצליחו עם הסעות וכסף ומתנות להביא 4000 איש אתה מבין שחבל לבזבז עליהם זמן. חוסיין אובמה חיסל את כל האיומים עלינו במזרח התיכון הם יקימו מדינה איסלמית בצרפת והפלסטינים יקבלו מדינה עם נמל במרסיי . עמית שייך לזן יהודים ניכחד עלוב מתרפס ומתחנף . יום עצמאות שמח לתפארת מדינת ישראל .

   • קצין משטרה במדינת ישראל, אלוהים ישמור. בטח היית שוטר טוב שמרביץ לכל הסביבה או לפחות מת להרביץ. אתה בטח לא יודע מי טבע את המושג יהודונאצים. אז אקל עליך: פרופסור ישעיהו ליבוביץ. והוא הפנה אותו כלפי אנשים כמוך. אבל בעצם למה לטרוח : אתה לפחות יודע לקרוא… לא להבין אבל לקרוא… לא להתעמק אבל יודע לקרוא. כל הכבוד . אולי בגלל זה הגעת להיות קצין במשטרת ישראל.

   • מאת גורן‏:

    גידי אני אמרתי לו הוא יחזור על ארבעה למדינה הגזענית שממנה הוא ברח כאשר המוסלמים שם ומרי לפן יראו לו את הדרך הבית

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>