פתח תקווה: דויד ביטן מארגן הפגנה ליכודית כנגד הפגנות מוצאי שבת

לדברי ביטן, לו ההפגנות היו נערכות במקום אחר הן היו חוקיות ולגיטימיות, לא מול בית היועץ המשפטי לממשלה. להפגנה הקודמת הצליח יו"ר הקואליציה לגייס עשרה איש הפעם מבטיח שיהיו יותר

Print Friendly

צילום:רפי מיכאלי

צילום:רפי מיכאלי

יו"ר הקואליציה דוד ביטן (ליכוד) הודיע ביום שלישי השבוע כי יוביל במוצ״ש הקרוב  הפגנת מחאה כנגד מפגיני מוצאי שבת המפגינים בכיכר גורן בפתח תקווה מזה חצי שנה ויותר כנגד היועץ המשפטי לממשלה.
ביטן הודיע כי "הפגנת הליכוד בהובלתו תתקיים בפתח תקווה במחאה על הניסיון הפסול והאנטי דמוקרטי של בעלי אינטרס מהשמאל להפלת השלטון במדינת ישראל שלא בדרך דמוקרטית".

דויד ביטן (כיכר העיר)

דויד ביטן (כיכר העיר)

ח״כ ביטן: ״אני רואה בחומרה את המאמצים האנטי דמוקרטיים להשפיע על היועץ המשפטי לממשלה לקבל החלטות שיהיו נוחות לתנועות השמאל. נגיע ונביע אמירה חד משמעית. דבר כזה לא יעבור בשקט״.
ח"כ ביטן, אנשים שמוחים ומפגינים ע"פ כל כללי הדמוקרטיה, זו הפגנה לא דמוקרטית ופגיעה בשלטון החוק?
"כן, זו לא הפגנה דמוקרטית. אם היו מפגנים בכיכר אחרת בכל מקום אחר, ולא ליד הבית של היוע ה"מ הייתי אומר לך שזה שימוש בזכות הלגיטימית. זה ניסיון נואל. כאן יש הפגנה מתחת לבית שלו וזה ניסיון להשפיע באופן פסול. אם אנחנו הינו עושים זאת היו באים אלינו בטענות שהימין פוגע בשלטון החוק".
.
הם ממש לא מתחת לביתו, הם נמצאים בהנחיית המשטרה בקו אווירי של 800 מטר מביתו באישור המשטרה.
"כן, המשטרה מחויבת לאפשר. אצלי מתחת לבית יש כל הזמן הפגנות, גם מחר יש הפגנה של הנכים, זה מאד מפריע לשכנים. זה מאד מפריע לסביבה הטבעית של הבן אדם וזה לא צריך להיות. למה הפסיקו את הפגנות מול ביתו של מנכ"ל בנק לאומי, בנק הפועלים?"
האם לא בגלל צו הרחקה שביקש מנכ"ל הבנק כנגד ברק כהן?
"לא, כיוון שזה אמצעים לא ללגיטימיים כנגד היועה"מ , מה בדיוק רוצים ממנו? החקירה  עדיין מתנהלת ועכשיו"
לא, יש שתי החלטות אחת המלצת המשטרה להעמיד את שרה נתניהו לדין והשנייה…
"תהיה רציני מפגינים כנגד שרה נתניהו, עכשיו פתאום? תהיה רציני מפגנים כדאי ללחוץ על היועה"מ , זה מעשה לא לגיטימי לעמוד וללחוץ על היועה"מ לקבל החלטה לרעת נתניהו, זה אמצעי פסול, זה לא קשור, זו פגיעה בשלטון החוק".
איך, אני לא מבין פוגעים בשלטון החוק, ההפגנה באישור משטרה …
"מה אתה לא מבין, הוא (היועה"מ א.מ) לא סיים את החקירה וזו פגיעה בשלטון החוק"
איך פגיעה בשלטון החוק עם ההפגנה מאושרת?
"הם לוחצים לשינוי החלטות לסיים מהר, לקבל החלטות לרעת נתניהו. זה אמצעי פסול בזמן חקירה זה לא חוקי זה פגיעה בשלטון החוק זה, המצב זה הלחץ".
מני נפתלי, לשעבר אב הבית של מעון ראש הממשלה, ממובילי המחאה, שולל דברים אלה מכל וכל. לדבריו המחאה תובעת ממנדלבליט להתפטר ממשרתו לאור השיהויים, הדחיות והתמהמהות הבלתי מובנת בכל הקשור לתיקי 1000, 2000, 3000 ו- 4000, כמו גם הדרישה להשלמות חקירה בנוגע לרעיית ראש הממשלה, וזאת לאחר המלצות המשטרה והפרקליטות להעמידה לדין בפרשיות מעונות ראש הממשלה.

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

מני, בליל שבת ח"כ דויד ביטן עומד לערוך הפגנת נגד, לדבריו השמאל שמבקש להפיל את ראש הממשלה. הוא טוען שזה מעשה  לא דמוקרטי  ופגיעה בשלטון החוק
"אני לא יודע על איזו הפגנה הוא מדבר. ההפגנה היא על שומרי הסף ודמוקרטיה, מה שאנחנו רוצים להשיג בהפגנות האלה: ששומרי הסף לא יהיו קשורים לראש הממשלה וישמרו עליו, דבר שני אנחנו רוצים לשנות את שיטת הממשל על ידי כך שיהיו הרבה אזרחים מחוץ לביתם וידרשו שלא יהיה יועץ ממשלתי שישמור על הממשלה. להפגנה אין קשר לביבי נתניהו, מטרת ההפגנות שלא יהיו שומרי סף לממשלה, אלה ההפגנות, זו המטרה לשם כך יצאתי מהבית.
הרי מה קרה? המדינה השתמשה בעובדת היותי אזרח העובד לפרנסתו כדאי לשמור על מוצא פי, כדי לשמור עלי שלא אדבר. כך לדוגמה האשימו אותי  בהטרדה מינית שלא הייתה ולא נבראה  וכל הדברים האלה זה דברים שהם מנסים לתפור לי תיקים. לא רק לי אלא לכל חושפי השחיתויות. תראה את רפי רותם, אין יותר חושפי שחיתויות. למה אין? הם מפחדים. עוד דבר שהממשל גורם לאנשים לא לצאת להפגנות, אך נתניהו עושה את זה ? הוא  מחלק את העם לפלחים, הילדים לא יוצאים להפגנות, האתיופים מפולגים, הדתיים לא יצאו להפגנות, ניצולי שואה לא יצאו בחיים, חיילים לא יצאו ועובדי מדינה לא יצאו, מה נשאר? לא נשאר כלום. ואז מני מביא להם את החטיארים. על זה הם לא חשבו, אין במה לאיים על החטיארים, האנשים האלה רוצים לדאוג לילדים שלהם ולנכדים. מה לא דמוקרטי, לא הבנתי".
זו הטענה שלו (אביטן) שהפגנה לא דמוקרטית ופוגעת בשלטון החוק
"הם לא הבינו למה אנחנו מפגנים, אנחנו רוצים שמנדלבליט יחקור, אנחנו רוצים שילך הביתה כי הוא מעל בתפקידו, אנחנו לא רוצים שיחקור רק את נתניהו. ואם הוא לא עשה כלום עד עכשיו הוא מעל בתפקידו".
אתה אומר לי שאתם רוצים שמדלבליט יתפטר?
"כן, אם עד היום הוא לא עשה כלום ויש הוכחות שלא עשה כלום – מטרפד הכל, תראה את כרמון, תראה מה עושה עם כרמון גם שם הוא טאטא את העניינים, מי שציפה וחושב שהוא עשה משהו, שלא יבוא להפגנה.
להפגנה יש מטרות אותן הסברנו  בכל הפגנה. לא מדובר על נתניהו. כמובן שלכאורה קיים קשר בי נתניהו לחקירות למיניהן ויש סבירות שהוא יישפט וילך הביתה, אנחנו נגד שחיתות שלטונית".
יצוין כי בהפגנה הקודמת שיזם ביטן לאותן מטרות מול המפגינים, התייצבו כעשרה אנשי ליכוד מול אלפי המפגינים וקולם לא נשמע, אם כי המשטרה דאגה לחצוץ בניהם לבין המפגנים לכל מקרה. הפעם מופצת הקריאה להפגנת הליכוד בהובלת ביטן בקבוצות הווטסאפ והרשתות החברתיות של הליכוד.
לשאלה כיצד נערכת המשטרה לקראת האפשרות של התייצבות פעילי הימין העדיפו במשטרה שלא לענות

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, דמוקרטיה, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, מחאה, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על פתח תקווה: דויד ביטן מארגן הפגנה ליכודית כנגד הפגנות מוצאי שבת

  1. מאת יעקב‏:

    טוב מאוד אדון חכם תביא מאות אוהדים להעצים את ההפגנה.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>