בין חלומות לכוכבות

מסע בגלריות הפריפריה החולונית אחר מוזיקה מזווית אחרת, תערוכות מחווה לצביקה פיק ולבגדי הכוכבות הקלאסיות. ראשון, 10.09.2017. סייר תיעד ומדווח – יובל אראל.

Print Friendly

לשבור שגרה ולפתוח שבוע חדש בסבב גלריות על הבוקר, לאו דווקא במצבור האמנות של תל אביב אלא דווקא באחותה המנומנמת יותר, השקטה והקרתנית – חולון, הפותחת את העונה התשיעית לעיצוב עם תערוכות ייחודיות. אתמקד בשתיים מתוכן, אלו שנגיעה מוזיקלית נחפנה בתוכן.

עופרה חזה בתערוכה של ירון מינקובסקי. צילום: יובל אראל

הסיור מתחיל בתערוכת "רוקם החלומות" במסגרתה מוצגות עבודותיו של מעצב האופנה והלבוש ירון מינקובסקי בידי האוצרת אילנה כרמלי בגלריית המשכן "בית מאירוב" ברח' הרצפלד. תערוכה רטרוספקטיבית ראשונה של ירון מינקובסקי הנמנה על בכירי מעצבי האופנה בישראל מבט על עבר, הווה ועתיד לאורך שלושים שנות יצירה של עיצובים "גדולים מהחיים" עם דגמים מקולקציות אייקוניות ביניהן הבגדים שלבשו דץ ודצה באירוויזיון, החליפה הלבנה של דנה אינטרנשיונל ועד גלימת "בית המקדש" של עופרה חזה המנוחה, מסע של צבעים ועבודת נמלים גאונית.

כאן נולדתי, דץ ודצה בתערוכה של מינקובסקי. צילום: יובל אראל

נקודה מוסיקלית נוספת במסלול הגלריות נוחתת בגלריית החווה ברחוב הנחושת באזור התעשייה של חולון, האוצרים גיא מורג ורפי וזאנה מציגים תערוכת מחווה למוזיקאי צביקה פיק בהיבט של יצירתו, מלבושיו, תקליטיו ושיריו לצד יצירות אמנות שנוצרו במיוחד לכבוד התערוכה. צביקה פיק או המאסטרו בלשונו,  הוא אייקון הפופ הראשון של התרבות הישראלית משנות השבעים ועד היום. תערוכת חובה לכל חובב אמנות פופ אמיתי.

המאסטרו, צביקה פיק בתערוכת מחווה. צילום: יובל אראל

המאסטרו, צביקה פיק בתערוכת מחווה. צילום: יובל אראל

Print Friendly

על אודות יובל אראל

הייתי שם - כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם - בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון (למעט מקהלת הצבא האדום). כיום אני מתעסק בצילום תמונות סטילס וקטעי ווידיאו בהופעות, מופעים, במיוחד בסצנת האינדי בגוש דן, במועדונים – בארבי, לבונטין 7, סאבליים, תאטרון תמונע, אוזן בר ואחרים. לעתים אני גם כותב, מנסה לתת ביקורת נכונה, תמציתית וראויה למופעים שאני מבקר בהם. כתבות נוספות מתפרסמות בבלוג של יובל אראל - http://yuvalerel.wordpress.com/
פוסט זה פורסם בקטגוריה אופנה, אופנה ועיצוב, אמנות, מוזיקה, נשים, תערוכות חדשות, תרבות, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.