מתנחלים תקפו פלסטינים באבנים וחיילי צה"ל עמדו מנגד והשקיפו

חיילי צה"ל תועדו משקיפים ברעולי פנים שהגיעו מכיוון המאחז הלא חוקי גבעת רונן באזור שכם, ותקפו באבנים פלסטינים. איש מהתוקפים לא נעצר

Print Friendly

טענות הפלסטינים הנוגעות לכך שצה"ל וזרועות הביטחון כמעט ואינם עושים דבר למניעת פשעים של מתנחלים רעולי פנים כנגד פלסטינים, קיבלו חיזוק ביום שיש האחרון 17 בנובמבר בשעות הצהריים. כאשר ישראלים רעולי פנים שהגיעו מכיוון המאחז הלא חוקי גבעת רונן, תקפו באבנים פלסטינים כשחיילי צה"ל עומדים לכאורה ביניהם ולצדיהם ואינם עושים דבר.

צילום: זכארייה סעדה - רבנים למען זכויות אדם

צילום: זכארייה סעדה - רבנים למען זכויות אדם

צילום: זכארייה סעדה - רבנים למען זכויות אדם

צילום: זכארייה סעדה - רבנים למען זכויות אדם

בסרטונים שהעביר איש השטח של תנועת  רבנים למען זכויות אדם, נראים בבירור  כיצד תוקפים רעולי פנים שהגיעו מכיוון המאחז הלא חוקי גבעת רונן הסמוך לבורין ותקפו את החקלאים הפלסטינים. בסרטונים נראים המציתים לכאורה שתוקפים באבנים כשלצדם חיילי צה"ל שאינם מונעים ועוצרים את המחבלים התוקפים.

עוד עולה מהסרטונים כי המחבלים התוקפים, מרביתם רעולי פנים בחולצותיהם, אינם חוששים מחיילי צה"ל ונראה כי החיילים חוששים יותר מפניהם מאשר מהפלסטינים. זה המקום לציין כי בשלב מאוחר הגיע ופעל קצין צה"ל להפריד בין התוקפים לפלסטינים.
מתחקיר  שבוצע בידי תחקירני תנועת "יש דין" ו"רבנים למען זכויות אדם" עולה כי  ביום שישי האחרון, סמוך ל 12:30, עקב הצתת פסולת בידי חקלאי פלסטיני החלה להתפשט בשדה הפלסטיני הסמוך למאחז גבעת רונן. פלסטיניים וצוותי כיבוי שהוזעקו למקום והחלו בפעולות כיבוי הותקפו בידי רעולי הפנים.

לטענות מתנחלים סיבת התקיפה באה לאחר שהאש הוצתה על מנת לשרוף את ההתנחלות. אלא שמול טענות אלו עומדת טענת הפלסטינים כי האש הוצתה והתפשטה מתוך ובתוך שדה פלסטיני כשהתוקפים אינם מנסים לכבותה, אלא מונעים מהם לכבותה. 
מדובר צה"ל נמסר: "
בשעות הצהריים התקבל דיווח על שריפה המתפשטת מכיוון הכפר בורין לעבר היישוב גבעת רונן.
מתיישבים ופלסטינים הגיעו לנקודה ובמקום החל חיכוך אשר כלל זריקות אבנים של המתיישבים לעבר הפלסטינים. כוח צה״ל שהיה בנקודה פעל על מנת להפריד ולכבות את השריפה.
הסרטון צולם בתחילת החיכוך ואינו מייצג את התנהלות כוח צה״ל באירוע. הכוחות שקפצו למקום פעלו לסיום החיכוך ולאחר שהמתיישבים התנגדו בכוח, פיזר אותם הכוח הצבאי תוך שימוש ברימון הלם. במקום לא היו נפגעים."

 

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, פליליים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על מתנחלים תקפו פלסטינים באבנים וחיילי צה"ל עמדו מנגד והשקיפו

 1. מאת גורן‏:

  מחר אותו ערבי ידרוס חייל

 2. מאת טובי‏:

  לא מספיק האיחוד האירופי שמממן את כל שוברים שתיקה ובצלם! מספיק עם כתבות נגד צה"ל! מה עם הפלסתינים רוצחי החיילים והאזרחים?

  • מאת אליק מאור‏:

   מערכת מגפון היתה שמחה לו האיחוד האירופאי היה מממן את העיתון או חלק ממנו.. לצערנו (אם ניתן לומר כך) אנו מתמודדים בכוחות עצמנו