מחאת הנכים: " נמאס לנו, תעלו מיד את קצבת הנכות"

כמה עשרות נכים חסמו הערב את צומת עזריאלי. "אני לא מסוגלת לרכוש תרופה, אני פונה לציבור, תעזרו לי", מיררה בבכי אהובה

Print Friendly

כמה עשרות נכים חסמו הערב את הירידה לנתיבי אילון בצומת עזריאלי בתביעה מראש הממשלה, שר האוצר וממשלת ישראל לקיים מיד את התחייבויותיהם ערב הבחירות להגדיל משמעותית את תקציבי הנכים המשולמים להם מידי חודש.  אל המפגינים הצטרפו גם אוהדים, ביניהם גם כאלו שהגיעו משדרות. לדברי המשטרה ההפגנה מתקיימת ברישיון.  

לא יכלה שלא לבכות - אהובה לבקוף (צילום: ציפי מנשה

לא יכלה שלא לבכות - אהובה לבקוף (צילום: ציפי מנשה)

בעקבות כך חסמה המשטרה באופן יזום את הרחובות הבאים על מנת לאפשר את קיומה של המחאה באופן בטוח:דרך מנחם בגין לשני הכיוונים (התנועה מופנית לשיקוע) ורח' גבעת התחמושת  מהעלייה מאיילון ועד לקפלן. אחד המפגינים שהגיע מהדרום, אלי קוסלין בן ה- 34 משדרות סיפר למגפון שמצבו הנפשי בכי רע ובין השאר הוא דורש שאספת הקנאביס הרפואי תוסדר מיד, "אחרת אני אצטרך לחפש מריחואנה במקומות אחרים", הוא אמר.

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

"אני פשוט לא יודעת מה לעשות", מיררה בבכי אהובה לבקוף מלוד. "אני חיה מקצבה של 2900 ₪ ועלי לקנות תרופה שאיננה בסל התרופות והיא עולה 2400 שקל. אני פשוט מתמוטטת". לבקוף עבדה בעברה שנים רבות בטיב טעם בשכר מינימום. "אני פונה אל הציבור – מי יכול לעזור לי.." (מספר הטלפון שלה שמור במערכת).

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

 

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, דמוקרטיה, חדשות בארץ, מחאה, קנאביס רפואי, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>