התחרות תפתח בשני קונצרטים חגיגיים בסימן 150/80 לפטירתו/הולדתו של רחמנינוב, עם מכלול היצירות לפסנתר ולתזמורת של רחמנינוב, בנגינתם של זוכי תחרות רובינשטיין האחרונה, חואן פרז פלוריסטן, שיורי קוואהרה וצונמו יין, נוריקו אוגאווה שתשפוט בתחרות השנה ואלכסנדר קורסנטיה, זוכה התחרות ה-8 ושופט בתחרות ה-14, עם התזמורת הסימפונית ירושלים, בניצוחו של פאבל פשיטוצקי (פולין).
השבוע הוכרזו המשתתפים שייקחו חלק בתחרות השנה: בתחרות יתמודדו 39 מתחרים מ- 18 מדינות. גיל המתחרים 18-32.
כבכל תחרות, גם השנה עומדות לבחירת המתחרים יצירות, כולן וריאציות, שנכתבו בידי מלחינים ישראליים: ירון גוטפריד – לה פוליה (נושא ווריאציות), מרק לברי – וריאציות אופ. 350 לפסנתר, טל חיים סמנון – זיכרון ווריאציות, על המתמודדים לבחור באחת מהיצירות ולנגן אותה בשלב א' או ב'.
שלב א', רסיטלים 39 פסנתרנים.ות ברסיטלים של כ-40 דקות 15 – 20 במרץ
שלב ב', רסיטלים 16 פסנתרנים.ות ברסיטלים של כ-60 דקות 21 – 23 במרץ
שלב הגמר 6 פסנתרנים.ות בקונצרטים קאמריים (יצירות לפסנתר ולכלי נשיפה) ותזמורתיים
גמר קאמרי 3 פסנתרנים.ות בכל קונצרט 24 – 25 במרץ
גמר תזמורתי 3 פסנתרנים.ות בכל קונצרט 26 – 27 במרץ עם הקאמרטה הישראלית ירושלים בניצוחו של אבנר בירון, באולם רקנאטי, מוזיאון תל אביב לאמנות
גמר תזמורתי 3 פסנתרנים.ות בכל קונצרט 29 – 30 במרץ עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, בניצוחו של יואל לוי
טקס חלוקת פרסים וקונצרט הזוכים עם הקאמרטה הישראלית ירושלים 31 במרץ באולם לואי, היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן בתל אביב
רשימת המשתתפים:
First Name | LAST NAME | Nationality |
Julius | Asal | Germany |
Jonas | Aumiller | Germany |
Nour | Ayadi | Morocco |
Sergey | Belyavsky | Russia |
J J Jun Li | Bui | Canada |
Elia | Cecino | Italy |
Kevin | Chen | Canada
|
Maria | Eydman | Russia |
Alberto | Ferro | Italy |
Yasuko | Furumi | Japan |
Giorgi | Gigashvili | Georgia |
Giuseppe | Guarrera | Italy |
Mirabelle | Kajenjeri | France |
Nikolay | Khozyainov | Russia |
David | Khrikuli | Georgia |
Do-Hyun | Kim | South Korea |
Yukine | Kuroki | Japan |
Jakub | Kuszlik | Poland |
Nikolai | Kuznetsov | Russia |
Rodolphe | Mengui | France |
Aidan | Mikdad | Netherlands |
Evren | Ozel | USA |
Chaeyoung | Park | South Korea |
Itamar | Prag | Israel |
Almog | Segal | Israel |
Jonathan | Senik | Israel |
Mariamna | Sherling | Israel |
Talon | Smith | USA |
Alexandra | Stychkina | Greece |
Yutong | Sun | China |
Marcel | Tadokoro | France |
Derek | Wang | USA |
Zhu | Wang | China |
Jiacheng | Xiong | China |
Emre | Yavuz | Turkey |
Tom | Zalmanov | Israel |
Lixin | Zhang | New Zealand |
Noah | Zhou | UK |
Hanyuan | Zhu | China |
פרטים וכרטיסים באתר עמותת רובינשטיין