Skip to content

דאגה גוברת ממצב תושבי עזה

האו"ם הזהיר כי 2.2 מיליון בני אדם נמצאים על סף רעב. על פי הדיווח במחנה הפליטים ג'בליה בצפון עזה, ילדים מזי רעב הושיטו מכלי פלסטיק וסירי בישול חבוטים עבור מעט האוכל
פחות מדקהזמן קריאה: דקות

קבינט המלחמה של ישראל דן היום (ראשון) בצעדים הבאים למשא ומתן לקראת הסכם בני ערובה והפסקת אש במלחמתו עם חמאס, כאשר הדאגה מעמיקה מהמצב הנואש ההולך וגובר שעמו מתמודדים אזרחים ברצועת עזה ההרוסה. משלחת ישראלית שנסעה לפריז לשיחות חדשות על עסקת בני ערובה חזרה לתדרך את קבינט המלחמה במדינה במוצאי שבת, כך על פי דיווח רשמי ודיווחים בתקשורת המקומית. היועץ לביטחון לאומי צחי הנגבי אמר בראיון בטלוויזיה זמן קצר לפני הפגישה כי "המשלחת חזרה מפריז – כנראה יש מקום להתקדם לקראת הסכם". ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר שהפגישה תדון ב"צעדים הבאים במשא ומתן". כלי תקשורת דיווחו מאוחר יותר כי הפגישה הסתיימה בכך שהקבינט הסכים לשלוח משלחת לקטאר בימים הקרובים כדי להמשיך את השיחות. בדומה להפוגה קודמת בת שבוע בנובמבר, שבה שוחררו יותר מ-100 בני ערובה, קטאר, מצרים וארה"ב עמדו בראש המאמצים להשיג הסכם. הלחץ של משפחות החטופים וארגוני המחאה על הממשלה להחזיר את השבויים הביתה גבר גם הוא בהתמדה, ואלפים התאספו אמש בתל אביב במה שזכה לכינוי "כיכר החטופים" כדי לדרוש פעולה מהירה יותר. "אנחנו כל הזמן אומרים לכם: תחזירו אותם אלינו! ולא משנה איך", אמרה אביבית יבלונקה (45), שאחותה חנן נחטפה ב-7 באוקטובר. בתוך אלו, מפגינים כנגד הממשלה יצאו גם בתל אביב, חסמו רחובות וקראו לממשלת נתניהו להתפטר בזמן שהמשטרה הפעילה מכת"זית כנגד המפגינים שצעדו על פני רחוב קפלן

מעבירים דלק ומים לבית חולים (צילום: דובר צה"ל)
צילום: דובר צה"ל

ייאוש גובר

לאחר יותר מארבעה חודשים של מחסור בתוך רצועת עזה הנצורה, מפעילי תוכנית המזון העולמית אמרו השבוע שהצוותים שלה דיווחו על "רמות חסרות תקדים של ייאוש", בעוד שהאו"ם הזהיר כי 2.2 מיליון בני אדם נמצאים על סף רעב. על פי הדיווח במחנה הפליטים ג'בליה בצפון עזה, ילדים מזי רעב הושיטו מכלי פלסטיק וסירי בישול חבוטים עבור מעט האוכל שהיה זמין. אלא שעל פי הדיווחים האספקה אוזלת, וסוכנויות הסיוע לא יכולות להיכנס לאזור בגלל ההפצצה, בעוד שהמשאיות שכן מנסות לעבור מתמודדות עם ביזה מטורפת. "אנחנו המבוגרים עדיין יכולים להצליח, אבל הילדים האלה שהם בני ארבע וחמש, מה הם עשו רע לישון רעבים ולהתעורר רעבים?" צוטט ברשת אל ערביה, אדם אחד בכעס.

צילום: דף פייסבוק של GAZA NOW ולפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

צה"ל מסר כי במהלך השבוע האחרון הסתיימה הפעילות הממוקדת בבית החולים ׳נאצר’ נגד ארגון הטרור חמאס . על פי צה"ל לאחר שנעצרו כ-200 חשודים בפעילות טרור בבית החולים ונמצאו ממצאים נוספים המעידים על פעילות טרור מתוך המרחב; נמשכה פעילות הסיוע ההומניטרי לבית החולים בהובלת עוצבת הקומנדו ומפקדת התיאום והקישור לעזה.
עוד נמסר כי במהלך השבוע האחרון הסתיימה הפעילות הממוקדת של כוחות אוגדה 98 ושייטת 13 במרחב בית החולים נאצר נגד ארגון הטרור חמאס. לדברי דובר צה"ל בפעילות אותרו בבית החולים תרופות סגורות שלא נעשה בהן שימוש ועליהן שמות של חטופים ישראלים, אותרו אמצעי לחימה רבים ונעצרו כ-200 מחבלים וחשודים בפעילות טרור. דובר צה"ל הדגיש כי הפעילות בבית החולים התבצעה תוך הקפדה על פגיעה מינימלית בפעילות השוטפת של בית החולים וללא פגיעה בחולים ובצוות הרפואי וכי כוחות צה״ל סיפקו גנרטור חלופי שאפשר את המשך התפקוד של בית החולים וטיפול בחולים ולאורך כל הפעילות המערכות החיוניות של בית החולים המשיכו לתפקד על בסיס מערכת אל פסק (UPS).  עוד נמסר כי קציני מנהלת התיאום והקישור לעזה תיאמו כניסת אנשי מקצוע בכדי לבחון את בעיית החשמל בבית החולים. בית החולים קיבל בשבוע האחרון אספקה של מאות מנות מזון הכוללות – מים, מזון ציוד רפואי, ופורמולות מזון לתינוקות. בנוסף, תואמה למול הקהילה הבינ״ל הכנסת מיכלית סולר לטובת המשך הפעלת הגנרטורים בבית החולים. בתוך כל זאת כחלק ממאמץ הטיפול בחולים, קציני מנהלת התיאום והקישור לעזה תיאמו, לבקשת צוות בית החולים ובשיתוף עם הקהילה הבינלאומית, את העברתם של מספר חולים דחופים לבתי חולים אחרים במרחב.  טרם יציאת הכוחות מבית החולים, בוצע ניקיון של המרחב והעברה נוספת של משלוח מזון לבית החולים. דובר צה"ל הדגיש כי צה״ל ימשיך לפעול, בהתאם לדין הבין-לאומי, נגד ארגון הטרור חמאס, הפועל באופן שיטתי מתוך בתי חולים ותשתיות אזרחיות.

1 Comment

  1. נאוה
    26 בפברואר 2024 @ 6:58

    ואף מדינה ערבית לא מוכנה לעזור להם ולקבל אותם אליה. איזה רוע!!!

error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן