החמאס מונע מסטודנטים עזתים לצאת מהרצועה למצרים

שלטונות מצרים נענו לבקשת נשיא הרשות הפלסטינית ופתחו את מעבר הגבול ברפיח בפני קבוצת סטודנטים שביקשו לשוב ללימודיהם בקהיר, אולם הם נבלמו

Print Friendly

ארגון החמאס מונע מסטודנטים פלסטינים, תושבי עזה, לחצות את הגבול במעבר רפיח ולחזור ללימודיהם בקהיר. כך מדווחת אתמול (שישי), וואפה, סוכנות הידיעות הרשמית של הרשות הפלסטינית. לפי הדיווח,  ביום חמישי האחרון ביקשה קבוצת סטודנטים לחצות את הגבול למצרים דרך מעבר רפיח שנפתח למענם על ידי המצרים. הסטודנטים מצאו עצמם מול שוטרי החמאס שתקפו אותם באלות ואסרו את דובר הקבוצה.זהו הניסיון השני בשבוע החולף של הסטודנטים לעזוב את הרצועה ולשוב ללימודיהם באוניברסיטת קהיר.

raffah

מעבר רפיח (צילום: סוכנות מען)

קבוצת הסטודנטים פנתה לארגוני זכויות האדם לפעול למענם בקרב ממשל החמאס והביעו חשש כי יאבדו שנת לימודים עקב סגירת הגבול בפניהם על ידי שלטון החמאס. ברשות הפלסטינית מציינים כי למרות הבטחת ממשל החמאס לאפשר לסטודנטים לחצות את המעבר למצרים, משטרת החמאס פועלת באלימות ומאיימת לעצור את הסטודנטים. מעברם של הסטודנטים התאפשר לאחר שמצרים ניאותה לפתוח בפניהם את מעבר הגבול ברפיח באורח זמני וחד פעמי,  לאחר שמוחמד עבאס, נשיא הרשות הפלסטינית, פנה לאחרונה אל ראש שירותי המודיעין המצרי, מוחמד תוהמי, בבקשה לגלות הבנה למצב הסטודנטים ולאפשר לסטודנטים לחזור ללימודיהם בקהיר.

 

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על החמאס מונע מסטודנטים עזתים לצאת מהרצועה למצרים

  1. מאת צדוק התקוה‏:

    אני מקווה שארגון זכויות האדם עדאלה יחקרו את המעשה הברברי והנפשע הפוגע בזכותו של האדם ללמוד ויתלוננו בארגון אונסק"ו אבל זה לא יקרה