יועצים יבדקו את תפקוד הדירקטוריונים ברכבת ובדואר

ההחלטה ברשות החברות הממשלתיות התקבלה במסגרת הרפורמה שהיא מובילה לשיפור תפקודן של החברות הממשלתיות, ובמטרה לשפר את אפקטיביות של הדירקטוריונים

Print Friendly

אורי יוגב

אורי יוגב

רשות החברות הממשלתיות מינתה את מישל אוחיון ושות' ודלויט בריטמן אלמגור זהר כבודקים לביצוע בחינת תפקודם של הדירקטוריונים ברכבת ובדואר ישראל. בכך, הם יבחנו את תפקוד הדירקטוריונים בשלוש השנים שחלפו של שתיים מהחברות הממשלתיות הגדולות. ההחלטה ברשות התקבלה במסגרת הרפורמה שהיא מובילה לשיפור תפקודן של החברות הממשלתיות, ובמטרה לשפר את אפקטיביות של הדירקטוריונים.

שני שלבים

הבדיקה תתחלק לשני שלבים מרכזיים: תחילה בדיקה של מסמכי מפתח בחברת רכבת ישראל וחברת דואר ישראל, עיון במידע תקשורתי אודותיהן, ומפגשים פרטניים מול מספר חברי דירקטוריון ובהם גם היו"ר ויו"ר ועדת ביקורת. בנוסף, יבדקו החברות הזוכות את הפרוטוקולים של השלוש השנים שחלפו של ישיבות הדירקטוריון. שלב זה עתיד להסתיים בתקופה של שלושה חודשים. לאחר ניתוח הממצאים יוגש דוח פרטני מפורט על תפקוד הדירקטוריון בחברות הנבדקות והמלצות לשיפור.

תוכנית עבודה

בהמשך לכך ולאור תוצאות הבדיקה, תוגש לרשות תוכנית עבודה סדורה לבחינת דירקטוריון אפקטיבי. בכוונת הרשות ליישם תוכנית זו בכלל החברות הממשלתיות באופן תדיר ככלי מרכזי, בשיפור הדירקטוריונים בחברות הממשלתיות ובהפיכתם לגורם מקצועי ובלתי תלוי, שיסייע בשיפור רווחיות החברות ורמת השירות לציבור.

מנהל רשות החברות, אורי יוגב: ״עבודה אפקטיבית של הדירקטוריונים בחברות הממשלתיות מהווה נדבך מרכזי בפעילותן. שילוב מהלך זה כחלק מהרפורמה בחברות הממשלתיות והליך נבחרת הדירקטורים, יבטיח את שיפור תפקודם של הדירקטורים ואי תלותם, ויסייע לחברות בשיפור ביצועיהן".

Print Friendly

על אודות עמי אטינגר

עורך חדשות ב"דבר", "ידיעות אחרונות" ו-25 שנה עיתונאי ב"מעריב" בתפקידים: עורך חדשות, עורך כלכלי, רכז כתבים וכתב לענייני תעופה, תיירות ותעשיות ביטחוניות
פוסט זה פורסם בקטגוריה ג, כלכלה, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.