גם ויאגרה לא תעזור לאדם מת

הצהרת טראמפ איחדה באחת את כל העולם הערבי שהיה מפורד יותר מאי פעם. היא פייסה בין החמאס והפת"ח ונתנה לגיטימציה להפגזה שהחלה כבר היום, הפגזה שגוררת הפגזת נגד והופ… חזרנו לשיגרת המלחמה הארורה שלא נגמרת. לוויות הריסות ילדים מתים והרבה אנשים חפים מפשע בשני הצדדים ישלמו את מחירה של הזיקפה הארורה הזו

Print Friendly

ירושלים היא אחד מבתי הקברות הגדולים ביותר בעולם. דמם של מיליוני מאמינים משלוש הדתות, נקווה באדמתה הנוקשה במשך 3000 שנה. כמי שחי בירושלים 23 שנה ובעיקר בשנות ה-90 כשאוטובוסים יצאו לדרכם בלי שום ביטוח שיגיעו לתחנה הסופית, שביקור בבית קפה היה סיכון, וטיול במרכז העיר יכול היה להיות האחרון. כמי ש"פיספס"בדרך המקרה שני אוטובוסים,  שנוסעיהם הגיעו לבתי הקברות ולא לתחנה הסופית, כמי שראה מאבטחים צצים בכל פינה, בטונדות צומחות כמו פטריות, וחומה מכוערת מחלקת כמו צלקת ענקית את העיר הלכה למעשה. אני יכול לומר שירושלים מעולם לא היתה מאוחדת ולעולם גם לא תהיה.

ירושלים קברים סביב לה - צילום: עמית מנדלזון

ירושלים היא דוגמה ו"מופת" כיצד מתנהל לו משטר אפרטהייד. מזרח העיר פלשתיני, עני, מוזנח, ומופלה לרעה, ולתושביו, תושבי ירושלים, אין זכויות בסיסיות. בירושלים צמח ועלה ארגון "לה פמיליה" ארגון פשיסטי יהודי הנצמד, איך לא, לקבוצת כדורגל גזענית, שבכל מדינה מתוקנת היה מפורקת כבר מזמן.

ירושלים היא חבית חומר נפץ, שתתפוצץ, כמו תמיד, זה רק עניין של זמן, עיתוי והכרזה מתאימה. והפטרון כתום השיער החליט שזה הזמן. אבל בעוד דונלד טראמפ הוא סתם עוד אמריקאי חסר השכלה שמסרב להקשיב ליועציו. המוני ימני ישראל אמורים לדעת יותר.

האופוריה מסביב לעיר הארורה הזו כבר גבתה מספיק קרבנות וריבונות איננה שווה חיי אדם. יותר ויותר אני נתקל בתגובות של אושר מצידם של ישראלים שירושלים עבורם היא חו"ל והם מגיעים אליה לעיתים נדירות, אם בכלל. אלו אותם אנשים שינהלו את שיחותיהם בעיר העתיקה באנגלית, כדי שחס וחלילה לא ידעו שהם ישראלים. הם פחדנים. הכרזת טראמפ היא עבורם עניין של זיקפה בלבד. אבל גם ויאגרה לא תעזור לאדם מת.

מעבר לזה שהצהרת טראמפ איחדה באחת את כל העולם הערבי שהיה מפורד יותר מאי פעם. היא פייסה בין החמאס והפת"ח ונתנה לגיטימציה להפגזה שהחלה כבר היום, הפגזה שגוררת הפגזת נגד והופ… חזרנו לשיגרת המלחמה הארורה שלא נגמרת. לוויות הריסות ילדים מתים והרבה אנשים חפים מפשע בשני הצדדים ישלמו את מחירה של הזיקפה הארורה הזו.

ההכרזה של טראמפ והאש שכבר בוערת בעקבותיה תוציא את נתניהו מהבוץ, וההישרדות הפוליטית שלו תלויה כמו תמיד במלחמה קטנה עם מספיק הרוגים, או מבצע גדול עם הרבה הריסות והאשמות הדדיות. אל דאגה, כלום לא ירבץ על מצפונו, הרי אין לו דבר כזה.

האמונה הנאיבית עליה גדלנו, שמדינת ישראל רוצה בשלום, התנפצה זה מכבר נוכח המציאות.שהתוותה ממשלת הימין ההפשיסטי משיחי.

למען האמת גם אני אינני מאמין בשלום, אבל אני מאמין שלא נוכל להמשיך לשלוט על עם אחר והמחיר שאנחנו משלמים זה 50 שנה הוא כבד מנשוא, אני מאמין שהפרידה תועיל לבני הזוג לשקם את חייהם. אני מאמין שזה הזמן לתת לפלשתינים את המגיע להם וזה כולל את ירושלים המזרחית, שבינינו כבר מזמן שאיננה חלק מירושלים וגם לא ממדינת ישראל וגם לא תהיה כזו לעולם.

לא, אינני פוחד מ"עוד מדינת אוייב" כי ברור לי שביום שתוכרז מדינה פלשתינית, ימצאו עצמם תושביה עסוקים בהקמת…מדינה, משימה לא קטנה, שלא תשאיר זמן או משאבים לפעילות עויינת.

הכרזת טראמפ טרפה את כל הקלפים בפעם המי יודע מה וגוררת אותנו לסיבוב אלימות נוסף, שפרט לקרבנות בשני הצדדים, לא יניב דבר ובטח שבטח לא יאחד את ירושלים. כבר היינו בסרט הזה.

האמת היא וחובה לומר אותה, אחת ולתמיד, מדינת ישראל היא זו דווקא שמבינה רק כוח. בעצם אפילו את זה היא לא מבינה.

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה מאמר מערכת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על גם ויאגרה לא תעזור לאדם מת

 1. מאת גידי‏:

  ההחלטה "איחדה באחת את כל העולם הערבי שהיה מפורד יותר מאי פעם."….
  " פייסה בין החמאס והפת"ח" ….
  בחייאת עמית תביא קצת מהחומר שאתה לוקח.

 2. מאת גורן‏:

  הכלבים נובחים והשיירה עוברת כל זה לא חדש אז הערבים עצבנים [ מתי הם היו רגועים]זה יעבור להם עוד חודש כולם ישכחו מזה והשגרירות האמריקאית תבנה בירושלים ואחרי זה שאר המדינות יעבר לירושלים בלי הצהרת טראמפ ירי רקטות מעזה מגיע מדי פעם פיגועים כנ"ל לא הצהרות מביאות טרור זה לא חדש האמונה הנאיבית עליה גדלנו, שמדינות ערב רוצות שלום , התנפצה זה מכבר נוכח המציאות עבורם אנחנו נטע זר כבר מאה שנות מאבק הרי השלום עם מצרים וירדן אינו שלום אמתי העמים שם יותר קיצונים מאשר ההנהגה שלהם לא שמעתי על ארגוני " שלום עכשיו" אצל הערבים גם לא שמעתי על הפגנות כמו כאן די למלחמות העם רוצה שלום עכשיו מעניין בקשר לירושלים איך במשרד הפנים בבירה מבקשים תושבי מזרח העיר לקבל תעודת זהות כחולה במזרח העיר יש מרפאות של קופות החולים בתי החולים במערב העיר פתוחים לכול האוכלוסיות [ אפרטהייד] תושבי מזרח העיר חופשים לנוע את " הכבוש" הביאו על עצמם הערבים ערב מלחמת ששת הימים ישראל פנה למלך חוסיין וביקשה שלא יצטרף למלחמה התשובה לא איחרה להגיע בבוקר החמישה ביוני ירדן פתחה בהרעשת תותחים לעבר מערב העיר ולעבר גוש דן טיפשים תמיד ישלמו את המחיר וזה התחיל עוד ב47 אי הסכמה לחלוקה די להלקאה העצמית

 3. מאת א.ב‏:

  אדם ממורמר עם יכולת כתיבה אם כל כך קשה לך בירושלים לך למקום אחר בעולם אולי בעזה יהיה לך הכי טוב אחרי שחמאס ופתח התאחדו

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>