קריאה להתייצב בפ"ת

משטרת ישראל, היועץ המשפטי ופרקליט המדינה כולם עומדים לשירותו של נתניהו, כמו בכל משטר פשיסטי ראוי לשמו, עשו טעות בסיסית אחת גדולה. נסיון מפחיד לחסל זכות בסיסית בדמוקרטיה, זכות המחאה, זכות ההפגנה. מעבר לסיבה המקורית של ההפגנה המקוממת ומטרידה כאחד

Print Friendly

עוד שבוע חלף ומנדלבליט עדיין גורר רגליים. השבוע הזה לא היה שונה מקודמיו אלמלא נזרק אריה דרעי (גנב ונוכל בזכות עצמו) למעגל חקירות רצחני הפלא ופלא ביחד עם אשתו (החשודה גם היא) בעוד שנתניהו הקליינט הבכיר של הקונסיליירי זכה ללוקסוס של תאום עמדות עם אשתו אחרי שהיועץ המשפטי אסר על חקירתם בו זמנית.

הפעיל החברתי יגאל רמבם נעצר על ידי המשטרה : צילום: רפי מיכאלי

השבוע נחשפה בעיתון זה הוראת פרקליט המדינה למפכ"ל המשטרה רוני אלשייך למנוע בכל מחיר הפגנות מול בתיהם של אישי ציבור. זה שההפגנה איננה קרובה אפילו לביתו של מנדלבליט לא ממש עניין את המשטרה שהתייצבה להפגנה האחרונה מוכנה עם אוטובוס להעמיס עליו את כל המפגינים (כן עדיין אין הרבה מפגינים אבל זה משתנה). אמנם הפעם אף יד לא נשברה אבל 20 איש נעצרו ועימם צלם מגפון רפי מיכאלי. פגיעה בחופש העיתונות. אבל ממתי יש חופש עיתונות אמיתי בישראל?

בינתיים הודיע היועץ המשפטי עצמו ש…יותר להפגין. אבל מה יקרה מחר? שאלה גדולה. מה שבטוח זה שקומץ המפגינים שמופיע באדיקות כבר חצי שנה להפגנות, נעצר, מוכה מורחק וחוזר חלילה. ימשיך להגיע למרות הכל. והמורחקים ימצאו מקום ויפגינו בו.

אני לא ממש אוהב לדבר על "טעויות" של נוכלים. אבל משטרת ישראל, היועץ המשפטי ופרקליט המדינה כולם עומדים לשירותו של נתניהו, כמו בכל משטר פשיסטי ראוי לשמו, עשו טעות בסיסית אחת גדולה. נסיון מפחיד לחסל זכות בסיסית בדמוקרטיה, זכות המחאה, זכות ההפגנה. מעבר לסיבה המקורית של ההפגנה המקוממת ומטרידה כאחד. הזכות להפגין היא עניין בסיסי היא נשמת אפה של הדמוקרטיה. וכמובן שההפגנות יופנו כלפי עובדי ונבחרי ציבור, אלא כנגד מי ? החלבן השכונתי? הטלת איסורים ומגבלות על זכות כל כך בסיסית מחייבת את הציבור לצאת מעורו, לצאת מביתו הממוזג ולהצטרף למני נפתלי, ישי הדס ורבים וטובים אחרים ולצעוק עד ייחר גרונו, בלי להפריע חס וחלילה לשכנים. בלי שירים, נאומים, וסלוגנים חכמים, רק להיות שם להפגין נוכחות להראות למשטרה, לפרקליט המדינה וליועץ המשפטי שהחוק שלהם איננו החוק שלנו. ובדמוקרטיה אין מצב לאסור עניין כל כך בסיסי כמו חופש המחאה שהוא גם חופש הדיבור.

אני תוהה בכל פעם מחדש, האם שוטרים אינם בני אדם? האם הם לא מבינים במה הם נוטלים חלק? האם הם לא מבינים למי הם נאמנים. האם הם אינם מבינים שהם מועלים בתפקידם ומבצעים פעם אחר פעם הוראות ופקודות שאינן חוקיות? האם יתכן שמשטרת ישראל מלאה בבורים ועמי ארצות במכוון? אלימים, אגרסיביים, עילגים אבל נאמנים למשטר. האם הם לא מבינים שמשוטרים הם הפכו להיות גורילות, שומרי ראש של דיקטטור, המשטרה האישית של ביבי נתניהו.

 

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה מאמר מערכת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

8 תגובות על קריאה להתייצב בפ"ת

 1. מאת גורן‏:

  גם בגין היה "פשיסט" ובזמנו כשעלה לשלטון אותם אנשים הצועקים פשיזם היום אמרו שהוא ירוצץ את גולגולת העובדים רק מה אותו פשיסט הביא את השלום ……. מי שאין לו מה להציע מי שאין לו מה לאומר צועק פשיזם העניין שעם ישראל התרגל לזה שהשמאל מבוקר עד ערב צועק פשיזם גם על ז'בוטינסקי אמרו שהוא פשיסט הדרך הטובה ביותר לקעקע מן היסוד את זכות קיומו הפוליטי של אדם או מפלגה היא להכריז עליהם כפאשיסטיים. אמרת את זה – והעמדת את יריבך בצד החשוך והאפל של החיים.אלו המסרים הקבועים בקמפיין מתמשך שמנהל השמאל מאז לידתו של הימין. דבר לא משנה: הפשיזם כאן והדמוקרטיה בסכנה.

 2. מאת אנוני-מי‏:

  לשאלותיך:
  1. האם יתכן שמשטרת ישראל מלאה בבורים ועמי ארצות במכוון? אלימים, אגרסיביים, עילגים אבל נאמנים למשטר -כן.
  2. האם הם לא מבינים שמשוטרים הם הפכו להיות גורילות, שומרי ראש של דיקטטור, המשטרה האישית של ביבי נתניהו – לא. ראה סעיף 1.

  • מאת גידי‏:

   הבנת הנקרא:
   1.השוטרים מבינים שהאלטרנטיבה היא כאוס .לכן הם נאמנים למשטר ולביבי . הוא משלם להם משכורת פנסייה וגם אקשן על רפי שכל וחסרי חוליות פאשיסטים רדיקלים .
   2. השוטרים הפכו לשומרי הסף החוק והיועץ ,נאמנים וצייתנים . ,לא מעניין אותם איך הם נקראים או מה הקומץ חושב עליהם .לא הבנת חזור לסעיף 1.

   • גידי אתה כל כך בור שאתה לא מבין שבעצם הגדרת פשיזם. ואתה כל כך טיפש שאתה לא מבין שלביבי אין כסף. הכסף הוא של הציבור ומיועד להגן על הציבור לא על ביבי. אבל גידי דדו חושב שהמלך הוא הכי חשוב. שיהיה גידי שיהיה יום אחד אפרסם בחבילה אחת את כל הבולשיט שלך שכל עם ישראל יקרא ויצחק להנאתו.

    • מאת גידי‏:

     פעם כעסת כשקראתי לך שמאל קיצוני היום אתה גאה בזה,,,! תתרגל למילה פאשיסט, חברייך אנשי השמאל היללו בזמנו את מוסוליני .אך לו היה בידך הכוח מוסוליני היה בדיחה ליד התכנונים שלכם. אמרת פשיזם? …למה?
     המנהיג מורם מעם וסמכותו אינה מוגבלת?
     מפלגת השלטון היא היחידה המותרת ואליה שייכים כולם…?
     למדינה יש ערך מוסף מעל הפרטים המרכיבים אותה?
     השוויון החירות וחופש הדעה נוגדים את רצונו של השליט?
     יש אנשים שנולדו להנהיג ויש אנשים שנולדו לעבוד את המדינה?
     דביל התשובה היא לא . סתירה לוגית יש בכתבה החלולה שלך.בכל שלטון יש פאשיזם. עלובים כמוך קראו לבגין פאשיסט .תפרסם .

 3. מאת רפאל‏:

  לגרור את המשטרה לפעולה אלימה ולא חוקית, לצלם ולהפיץ.
  הדרך הבטוחה ביותר להפסיד היא לפעול לפי החוקים שאחרים חוקקו על מנת להגן על עצמם. כלומר חוקי הדיקטטורה.
  לשנות את הכללים ולהכריח את המשטרה הרצחנית לחשוף את פרצופה האפל.
  להפגין ליד ביתו של המפכ"ל. להבריח את העכברים מהחורים.
  ליזום במקום להגיב-
  לקבוע את חוקי המשחק ולדבוק בהם.

  • מאת גידי‏:

   השיטה שאתה מעלה נוחלת תבוסה כבר עשרות שנים. היצירתיות שלך מתאימה לילד בן 13 ,ככה באמת אתה רוצה לשנות לקבוע עובדות יעני מהפכן …?! יאללה אלימות מכות אבנים לפידים למה הפחד הזה…?ביבי רואה את ההפגנות הדרדלה האלה וצוחק כל הדרך לקלפי.ההפגנות במימון הקרן הממארת והאיחוד הארופי הקורס,החברים לא טיפשים , הם עושים כסף על השתתפות בהפגנות.

 4. מאת אמנון‏:

  נראה שתפרסם באחת מהמדינות השכנות

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>