כוכבה לוי ובתה יסמין לוי בשירת לאדינו בבית הקונפדרציה בירושלים

זמרות הנשמה של הלאדינו במפגש נדיר של אם ובת עם מבחר פיוטים מהמורשת השירה היהודית ספרדית במסגרת חודש שירת נשים.
המופע הירושלמי "כוכבה לוי שרה לאדינו" הינו במסגרת מופעי החורף המתמקדים בנשים יוצרות.
המופע המרגש ייערך בבית הקונפדרציה – הבית למוזיקה אתנית ולשירה בירושלים בתאריך 16.1.2019 שעה 20:30.

Print Friendly

בית הקונפדרציה  בניהולו האמנותי של אפי בניה יארח את זמרת הלאדינו כוכבה לוי שתופיע יחד עם בתה הזמרת-יוצרת, יסמין לוי, ואורחים נוספים, במיטב שירי הלאדינו ומבחר פיוטים מהמורשת יהודית-ספרדית.

כוכבה לוי תמונת אלבום. צילום: אסנת קרסנסקי.

זמרות הנשמה של הלאדינו כוכבה לוי ובתה יסמין לוי יוצאות במופע חדש במסגרת חודש שירת נשים בבית הקונפדרציה בירושלים במסגרת מופעי החורף המתמקדים בנשים יוצרות.

כוכבה לוי פתחה בקריירת השירה שלה לאחר מותו של בעלה, יצחק לוי, שהקדיש את חייו לשימור ולהנצחת המורשת היהודית-ספרדית ורומנסות הלאדינו, ומי שהיה שותפו של הנשיא יצחק נבון ז"ל ליצירת המחזמר המצליח "בוסתן ספרדי".

יסמין לוי-צילום עלי טשקירן

כוכבה לוי ממשיכה את מפעל חייו של יצחק לוי,  בהופעות משותפות עם בתה יסמין לוי, כיום כוכבת בינלאומית מצליחה. יסמין לוי הפיקה לכוכבה לוי את אלבום הבכורה שלה, "שרה לאדינו".

המופע הירושלמי בבית הקונפדרציה יאפשר לקהל להתענג על שירי הלאדינו והמפגש המחודש והמרגש של כוכבה לוי ויסמין לוי.

משתתפים: כוכבה לוי שירה |  יסמין לוי זמרת אורחת | איתי אברמוביץ פסנתר |  ישי אמיר כלי הקשה

קישור לקטעי וידאו של כוכבה לוי:

https://www.youtube.com/watch?v=mrUoT2-HzTs

https://www.youtube.com/watch?v=vvBfQG9yXzg

Print Friendly

על אודות סיגל גליל

סיגל גליל היא חוקרת פילוסופיה, אמנות ותרבות, מומחית לואן גוך ולברוך שפינוזה, תרבות יפן, והציירים האימפרסיוניסטים. בין מסעותיה בזמן וברוח בדגש אמנות ופילוסופיה, היא חיפשה את ואן גוך ביפן, יזמה והדריכה טיול שורשים בהולנד בעקבותיו, וביקרה והדריכה במוזאונים הגדולים והחשובים בהולנד בתערוכות הקשורות בו. גליל, היא יוצרת רב-תחומית, שמצלמת וכותבת על ספרות ועל מחול, על אדריכלות ותיירות. היא חובבת טיולים נלהבת. היא לימדה כמעט בכל האוניברסיטאות בארץ תקשורת, אמנות ותרבות יפן. בהרצאותיה, במאמרים ובתוכניות הרדיו הדוקומנטריות שלה היא מנסה לחשוף חוטים סמויים המחברים בין אמנות, תרבות, תקשורת, פילוסופיה וחוויות הקיום האנושי.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירוע, החמישיה הפותחת, פנאי, שירה, תרבות, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.