סוכן סמוי הביא ללכידת כלי נשק, סמים וכסף

במבצע לילי נרחב בשטחי הרשות הפלסטינית ובמזרח ירושלים, עצרו בלשי משטרת היחידה המרכזית במשטרת ש"י, בשיתוף יחידות מיוחדות של המשטרה וצה"ל, 27 פלסטינים החשודים בעבירות של סחר באמצעי לחימה, סחר בסמים, עבירות רכוש והתפרצויות.

סוכן משטרתי סמוי שפעל במהלך שבעת החודשים האחרונים במספר יעדים, הביא לגילוי הכנופיה כולה. במהלך הלילה (שני), הגיעו כוחות משטרה וצבא לבתי החשודים ועצרו תשעה ערבים-ישראלים ממזרח ירושלים ו-18 פלסטינים מיריחו, אל עזריה, חברון, א-ראם, קלנדיה וענתא בשטחי הרשות. במהלך החיפושים בבתי החשודים נתפסו סמים, כסף ואמצעי לחימה נוספים.

חלק מהנשק שנתפס (צילום: משטרת ישראל)
חלק מהנשק שנתפס (צילום: משטרת ישראל)

במשטרת ש"י מציינים כי 12 מהעצורים היו יעדים מרכזיים של ימ"ר ש"י. הסוכן הסמוי, מ', צעיר בשנות העשרים לחייו, הנו שוטר סמוי של היחידה המרכזית במחוז ש"י. הוא הופעל במהלך שבעת החודשים האחרונים בקרב חשודים בעבירות של סחר באמצעי לחימה, סמים, עבירות רכוש, פריצות והצתות. הוא רכש מהם כלי נשק, בהם רובה M-16 בסכום של 40 אלף שקל, רובה קלצ'ניקוב (24 אלף שקל), נרכש ממש דקות לפני ביצוע המעצר, 3 מקלעי קרל גוסטב, אקדחים שונים ותחמושת. בדיקה בליסטית של כלי הנשק שנקנו קשרה את חלקם לאירוע ניסיון רצח בדרום. במשטרת ש"י מדגישים כי מדיניות פעילות המחוז המתמקדת בלחימה בפשיעה להגדלת סיכויי העבריין להיתפס.