Skip to content

אומת חדשנות על כרעי תרנגולת

פטיש 5 קילו ממליץ לראש הממשלה שלא באמת להאמין בתמונה הוורודה שהוא צייר בנאומו בעצרת האו"ם, כי הרקב מתפשט מהשורשים ועד הצמרות. אם לא ייעשו צעדי חירום כדי לבלום את הריקבון הזה – זה ייגמר באובדן עליונותנו הטכנולוגית והחדשנות, שבה הוא התפאר כל כך בנאומו
פחות מדקהזמן קריאה: דקות

"אנו בעיצומה של מהפכה אדירה, מהפכה במעמדה של ישראל בקרב האומות", פתח בנימין נתניהו את נאומו המבריק אמש באו"ם. "זה קורה כיוון שסוף כל סוף, עיניהן של מדינות רבות ברחבי העולם נפקחות כדי לראות מה ישראל מסוגלת לעשות עבורן. אותן מדינות מבינות כעת שישראל היא אומת החדשנות, המקום בו נוצרת טכנולוגיה פורצת דרך בחקלאות, מים, ביטחון סייבר, רפואה, רכבים אוטונומיים ותחומים כה רבים אחרים".

הכל נכון, אדוני ראש הממשלה. הכל נכון. אבל בדרך שבה אתה מנהל את המדינה – הכל גם זמני מאוד. אנחנו אולי אומת החדשנות – אבל אנו נשענים על כרעי תרנגולת.

ההסבר הוא פשוט מאוד: אותם אנשים, שבזכותם המדינה הגיעה להישגים האדירים האלה ולרמת החדשנות הזאת, שייכים בדיוק לאותה שכבת אוכלוסייה שמשרתת, עובדת ומשלמת מסים – ונאלצת לשאת על גבה מגזר אוכלוסייה אחר שמתעקש לחיות על חשבוננו מבלי לתרום את חלקו לחברה ולמדינה. כמה זמן לדעתך נמשיך להיות חמורו של משיח ולשאת אותם על גבנו, רק כדי להמשיך ולתחזק את שלטונך?

אתה מפלה לרעה את הצעירים החילוניים שמתגייסים לשירות צבאי מלא ומוכנים לתת את נפשם בעבור המדינה, בעוד אחרים (בני ישיבות הסדר) זוכים ליחס מועדף – שלא לדבר על אלה ש"נהרגים באוהלה של תורה" וצוחקים כל הדרך ל'כולל' ולתלמוד התורה.

רק בימים האלה, לקראת ראש השנה, התפרסם סקר שלפיו כחמישית מאוכלוסיית המדינה (19%), רובם צעירים שמשתחררים מהצבא, מוכנים לשקול ירידה מישראל לזמן בלתי מוגבל. אלה שיחליטו, בסופו של דבר, לרדת מהארץ – יתרמו מהכישרונות ומהידע שלהם לחדשנות במדינות אחרות. לא בישראל.

חצי אמת ורודה. נתניהו בנאומו בעצרת האו"ם (צילום: אבי אוחיון/לע"מ)
חצי אמת ורודה. נתניהו בנאומו בעצרת האו"ם (צילום: אבי אוחיון/לע"מ)

תוך כדי כך אתה והקואליציה הימנית-פונדמנטליסטית שלך נכנעים ללחצי הכפייה הדתית של החרדים, נכנסים לוורידים של הציבור החילוני, מפלים את הזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים  ביהדות, זורקים את הנכים והחלשים בחברה מתחת לגלגלי האוטובוס, סותמים את הפיות של אלה המעזים למתוח ביקורת עליכם והופכים את ישראל למדינה דו לאומית תוך שפיכת מיליארדים על התנחלויות מבודדות שכל מטרתן לתקוע אותנו בבוץ הפלסטיני.

ועוד לא אמרנו אפילו מילה אחת על השחיתות שהופכת להיות סכנה ברורה ומיידית לקיום המדינה – שחיתות שהגיעה אפילו לתחומים הרגישים ביותר של ביטחון המדינה.

הפכנו להיות רפובליקת בננות שבראשה עומד ראש הממשלה הנחקר ביותר בתולדות המדינה, שכמעט כל סביבתו בלשכה חשודה או מואשמת בעבירה כלשהי. גם הממשלה עצמה נגועה בשרים חשודים ואפילו בשר שהוא עבריין שפוט ואסיר לשעבר – ששב למקום הפשע ונמצא שוב בסיבוב חקירות נוסף.

אז נכון, אדוני ראש הממשלה, שאת כל הצללים האלה אתה לא צריך להציג דווקא בנאום בעצרת האו"ם. אבל מומלץ שלא באמת תאמין בתמונה הוורודה שציירת בנאומך. כי הרקב מתפשט מהשורשים ועד הצמרות. ואם לא ייעשו צעדי חירום כדי לבלום את הריקבון הזה – זה ייגמר באובדן עליונותנו הטכנולוגית והחדשנות, שבה התפארת כל כך בנאומך באו"ם.

עוד מעט יום כיפור – זמן לחשבון נפש. לאו דווקא דתי, אלא לאומי. ואם לא נעשה את חשבון הנפש הזה כולנו ונמשיך לתת למדינה הזאת להיגרר אחרי נתניהו ולהקת הסמוטריצ'ים, הליצמנים, הדרעים, המירי רגבים והבנטים – נגיע לעוד יום כיפורים ונוכל סוף סוף להגיד ביי ביי לקדמה, לחדשנות ולעליונות על אוייבינו.

שנה טובה!

3 Comments

 1. גורן
  21 בספטמבר 2017 @ 18:05

  בני הישיבות ההסדר המשרתים בצה"ל משרתים ביחידות הכי מבצעיות של צה"ל וחלקם הגדול ממשיך בשרות קבע גם אני בעד שבחורי הישיבות ישרתו בצה"ל הבעיה שצה'ל לא זקוק להם יקימו יחידות מיוחדות עם הכשר ומדרכים גברים ? גם בגלל הפוליטיקה הרי כולם זקוקים להם לצורך הקמת קואליציה בזמנו היה חוק רק מי ששרת בצה"ל קיבל קצבאות ילדים חבל שהחוק שונה אני בעד שמי שלא לומד ויש כאלה אלפים שיגייסו אותו ניתן לראות אותם מסתובבים חסרי מעש בחוצות העיר המדינה הייתה צריכה לטפל בהם

  • גידי
   21 בספטמבר 2017 @ 20:38

   גורן אני מקווה שאתה לא קונה את סיפורי הבדים על מיליארדים להתנחלויות ומדינת האיאטולות למרות המשמיצים וקרנות וארגוני הבוגדים כשרואים ענק כמו נתניהו מבינים בדיוק מי הגמדים…שנה טובה.

  • צבי זינגר
   22 בספטמבר 2017 @ 10:27

   גם החילוניים המשרתים בצה"ל משרתים ביחידות הכי מבצעיות של צה"ל וחלקם הגדול ממשיך בשרות קבע. אין שום סיבה בעולם להפלות אותם. דין אחד לכולם

error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן