חדש בטלוויזיה: רביעי, 13 בדצמבר, 2017

22:00 אני הית' לדג'ר | I Am Heath Ledger, ערוץ Hot8 

סרט החוגג את חייו של הית' לדג'ר ("הר ברוקבק", "האביר האפל"): שחקן, אמן וסמל שנמצא בדירתו ללא רוח חיים בעקבות הרעלה של תרופות. הסרט מספק מבט אינטימי אל חייו של לדג'ר באמצעות ראיונות עם בני משפחתו, שחקנים ובמאים שעבדו איתו וחברי ילדות. הסרט עובר בין תחנות חייו של לדג'ר החל מהשתתפותו בסרטי קומדיה קלילים ("10 דברים שאני שונאת אצלך") ועד הפיכתו לשחקן דרמטי, שאף היה מועמד לאוסקר וזכה לאחר מותו בפרס. לאורך הסרט שזורים קטעי וידאו שצילם לדג'ר בעצמו המסייעים להבנה של אופיו ואישיותו. קנדה, 2017.

22:30 אוצר האי המקולל 5 | The Curse of Oak Island 5, ערוץ ההיסטוריה

עונה חדשה לסדרה, שבמרכזה המאמץ הדרמטי והבלתי נלאה של האחים ריק לאגינה ו-מארטי לאגינה, לפענח תעלומה היסטורית בת 222 שנה, שמקורה באי אוק שבקנדה, ולגלות סוף סוף מהו האוצר החבוי במעמקי האי. בעונה החמישית, האחים והצוות שעובד איתם מכפילים את מאמציהם לאתר את האוצר המסתורי. באמצעות שימוש בטכנולוגיה חדישה וציוד מכני כבד, הם קודחים ללא לאות לעומקו של 'מכרה הכסף' (The Money Pit) – בור ענק באדמה מעשה ידי-אדם, המצוי 48 מטרים מתחת לאדמה, שנתגלה לראשונה בידי שלושה נערים בסוף המאה ה-18. בעוד מכונות הקידוח החדשות והמיוחדות חופרות עמוק באדמה ומגיעות לעומקים אליהם טרם הגיעו בסדרה, מתגלים במקביל ממצאים חדשים ומפתיעים שרק מגבירים את התעלומה – ובהם תיבת פיראטים מסתורית וזוגות מפתחות שאמורים לפתוח שלוש תיבות אחרות.


מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים – נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !

פורסם בקטגוריה מה חדש ב-TV | עם התגים , | להגיב

רמת הגולן: חבלני משרד הביטחון וחברה קבלנית פוצצו 300 מוקשים

צפו בפיצוץ שרשת: מסגרת פעילותה של הרשות לפינוי מוקשים ברמת-הגולן, שודר היום (שני) בשידור חי  פיצוץ ענק של כ-300 מוקשים. מבצע פינוי מוקשים מרמת הגולן מוערך בעלות של עשרות מיליוני שקלים ובמהלכו צפויים  להתפנות אלפי מוקשים בשטח של 2000-3000 דונם, המהווים כ-10 אחוזים משטחי שדות המוקשים ברמת בגולן ובחופי הכנרת. 

צלום: משרד הביטחון

צלום: משרד הביטחון

צלום: משרד הביטחון

צלום: משרד הביטחון

השטחים שיפונו יועברו לשטחי המועצה האזורית גולן וליישוב מגדל שמס, ויוכלו לשמש להם לצרכי חקלאות , תיירות ולכל שימוש אזרחי אחר. מדובר בפיצוץ שרשרת עם נפצי השהיה של מוקשים מוקשים קופצים נגד אדם שהונחו ע״י הסורים לפני עשרות שנים.


פיצוץ מבוקר


צילום מהאוויר

 

הפיצוץ התקיים כחלק ממבצע רחב של הרשות לפינוי מוקשים במשרד הביטחון לפינוי מוקשים ברמת-הגולן, שהחל באוגוסט וצפוי להימשך כשלוש שנים.

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ | עם התגים , , , | להגיב

"ספינינג" בהבימה: דרמה מרגשת עד כאב

★★★★

אני אוהב דרמות משפחתיות. טובות כמובן. "ספינינג", שנכתבה על-פי סיפור של אשכול נבו מתוך ספרו "הקומה השלישית", היא דרמה משפחתית פתלתלה, שמבוצעת בצורה אינטליגנטית בלי לזלזל בצופים. הסיפור מרתק בדרך כלל, אבל הטקסט אינו מדהים. יחד עם זאת, הבימוי של רועי שגב והמשחק הרגיש של אמנון וולף, מאיה מעוז, הדר ברנשטיין וגאיה גור אריה, שהיא תגלית בעיני, מחפים על החורים בעלילה.

זוגיות במשבר. וולף ומעוז. צילום: ז'ראר אלון

וולף ומעוז הם הורים לבת קטנה, שהולכת לאיבוד ונמצאת בנסיבות מסתוריות עם השכן הפנסיונר. מה קרה לבתם האהובה? איך ולמה הגיעה לשם? האם השכן המבוגר פגע בה? עד כמה רחוק מוכנים ההורים ללכת כדי לגלות את האמת? התעלומה המסתורית גורמת לאב לאבד שליטה, ויוצרת קרע עמוק בין בני הזוג. היחסים הטעונים ביניהם הם לב הסיפור, שמסתיים בלי פואנטה.

אמנון וולף מבטא היטב את הכאב שלו, אבל צועק יותר מדי, מה שמערער את אמינות הדמות. מאיה מעוז מגלמת דמות נוגעת ללב, שמזכירה לי כמה נשים שפגשתי בחיי, הדר ברנשטיין, בתפקיד הבת האובדת, טובה בדרך כלל וגאיה גור אריה עושה דמות מעניינת של נערה יפהפיה ומפתה, שמאחורי היופי שלה מסתתר כאב אישי גדול. אפשר היה לפתח יותר את היחסים בינה לבין האבא – וכך ליצור קונפליקט נוסף בעלילה. יחד עם שאר השחקנים בהצגה, אנחנו מקבלים משחק קבוצתי עשוי היטב באולם קטן ואינטימי, כאשר הקהל יושב קרוב לשחקנים ועוטף אותם משלושה כיוונים.

לגבי הסיום נטול הפואנטה, הוא לא ממש הפריע לי, אם כי עדיף היה לגמור בשיא. ברגעים הטובים שלה "ספינינג" היא דרמה מטלטלת וברגעים הפחות טובים היא הצגה מרגשת עד כאב, שמביאה סיפור מהחיים עם דמויות אמינות, שלא מדקלמות טקסט, אלא חיות אותו כאן ועכשיו.

פורסם בקטגוריה אירוע, ד, הצגות, תרבות | עם התגים , , , , | להגיב

עיריית בית שמש לא יכולה להתמודד עם הסרת שילוט הקורא להדרת נשים

פקחי עיריית בית שמש הסירו היום חלקית 5 מתוך  8 שלטי "צניעות" המדירים נשים מרחובות בעיר. העירייה טוענת כי המשטרה הורתה להפסיק את הסרת השילוט בגין מהומות שהתפתחו במקום, אך המשטרה שוללת עובדה זו ומציינת כי באחריות הרשות להסיר את השילוט.
ביום רביעי שעבר הורה בית המשפט העליון לעיריית בית שמש להסיר את "שלטי הצניעות המדירים נשים" תוך 30 יום. אם העירייה לא תקיים פסק דין זה, היא תיקנס בעד כל יום שכך תנהג ב-10,000 שקל.

הבוקר הגיעו פקחי עיריית בית שמש בליווי משטרה לשכונת רמה ב' להסרת שלטי הצניעות ובמקום, כצפוי, התפתחה מהומה, אך בסופו של דבר השלטים הוסרו. כאמור, פקחי העירייה הגיעו לאחר שבג"ץ הורה בפסק דינו לעירייה להסיר את השלטים תוך שבועיים, בפסיקה נכלל  גם איום במאסר שיושת על ראש העיר משה אבוטבול, במידה ולא יבצע את פסק הדין.  
שופט העליון יגאל מרזל הגדיר בפסיקתו את הימנעות עיריית בית שמש לפעול כנגד הדרת נשים כ"ביזיון בית המשפט", בכך שהרשות המקומית לא שעתה להוראות קודמות החד משמעיות בעניין שנמסר לרשות מבית המשפט ותוך כך גם מהיועץ המשפטי לממשלה. "אף שהעירייה לא הסירה את השלטים "מחשש לאלימות" – כתב השופט – "הדבר יוצר מראית עין כאילו מה שכתוב בשלטים לגיטימי, והתוצאה: העמדת נשים בסכנה…".

לאחר הסרת חלק מהשלטים נמסר מהעירייה כי בעקבות פסיקת בג"צ להורדה חוזרת של שלטי הצניעות בבית שמש, קיימה העירייה מבצע מורכב להסרת שלטי הצניעות, בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל. "במסגרת המבצע שעלותו כ50.000 ש"ח, הסירה העירייה 6 שלטים מתוך 8 שלטים שהיו תלויים בשלושה מוקדים בשכונות החרדיות בבית שמש". אך לטענת העירייה המבצע הופסק  כי התברר שבעוד הפקחים מסירים שילוט בגיבוי משטרתי,  ברחוב נהר הירדן פינת רבי יהודה הנשיא שהינו המוקד הראשון שבו הוסרו השלטים הראשונים, כבר נתלו שלטים חדשים, ולכן "בהנחיית המשטרה לאחר הערכת מצב שקיימה נאלצה העירייה לעצור את המבצע עקב הפרות הסדר האלימות שהתרחשו במקום".

שילוט הקורא לנשים להימנע מלנוע או להתעכב על המדרכה  (צילום: בחדרי חרדים)

שילוט הקורא לנשים להימנע מלנוע או להתעכב על המדרכה (צילום: בחדרי חרדים)

חרדים מנסים למנוע את הסרת השלטים (צילום: מחאות החרדים)

חרדים מנסים למנוע את הסרת השלטים (צילום: מחאות החרדים)

אלא שבכך מסכן את עצמו ראש העירייה במעצר עקב פסיקת הבג"ץ ולכן "ראש העיר משה אבוטבול שב ופונה לבית המשפט כי העירייה הסירה את השלטים כבר פעמים רבות בעבר גם ללא איומים במאסר כלפיו כראש עיר, אך אין ביכולת הפיקוח העירוני לקיים מבצע מורכב כזה מידי יום וכן לעמוד בעלויות הגדולות האלו מכספי התושבים". באותה נשימה מפנה ראש עיריית בית שמש את האצבע המאשימה  כלפי המשטרה ואומר: "ראש העיר קורא למשטרת ישראל לאכוף את הסדר הציבורי ופסיקת בית המשפט שזהו תפקידה ואשר לה היכולות המבצעיות הדרושות לכך כפי שעושה זאת בתחומים רבים אחרים", לשון הודעת העירייה.  ממשטרת ישראל נמסר כי האחריות להסרת השילוט מוטלת על ראש הרשות.

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, דת ומסורת, חדשות בארץ, פליליים | עם התגים , , | תגובה אחת

עיקר החדשות – יום שני 11 דצמבר 2017 (מהדורת הצהריים)

 

כותרות המהדורה

    ניצחון חלקי לאופוזיציה: חוק ההמלצות לא יעלה להצבעה הערב (פוליטי)

    שרת החוץ של האיחוד האירופי: יש לפתוח במו"מ על בסיס 2 מדינות בקווי 67 ירושלים צריכה להיות בירת שתי המדינות; נתניהו: שלום מבוסס על הכרה במציאות "בסוף כל מדינות אירופה יעבירו את השגרירויות לירושלים" (מדיני)

    צפון קוריאה פועלת להשגת מערכות נשק ביולוגי (חוץ)

    פוטין הורה לכוחות הרוסיים להתחיל להיערך לנסיגה מסוריה (חוץ)

    ההתעניינות עולמית אך המערכת הסודית לגילוי מנהרות "לא למכירה" (חדשות)

    רשת האקרים רוסית גנבה 10 מיליון דולר מבנקים בארה"ב וברוסיה (חדשות)

    כחלון הודיע על תוכנית הפחתת מכסים ב-800 מיליון שקל (צרכנות)

חדשות

בכיר בעיריית אריאל נעצר בחשד שהיטה מכרזים לטובת קבלן פיתוח ובינוי שניגש למכרזים באמצעות מספר חברות קש על מנת לזכות במכרז (מגפון ניוז)

ראש עיריית בית שמש טוען שאיננו יכול להסיר שלטי צניעות מחשש למהומות ודורש שהמשטרה תבצע את העבודה. בית משפט עליון הורה לעירייה ולעומד בראשה להסיר תוך שבועיים את שלטי הדרת נשים מהרחובות, ולא, העירייה תיקנס כל יום ב 10 אלפי ₪ וראש הרשות יאסר. המטרה: האחריות להסרת השילוט היא של העירייה בלבד (מגפון ניוז)

    עיריית ראשון לציון הוסרה מרשימת הרשויות המקבלות את פרס מינהל תקין בשל החשדות הנחקרים. (רשת ב')

    עקב תקלת תקשורת: הופסקה זמנית תנועת הרכבות בין בנימינה-חוף הכרמל בשני הכיוונים

    ההתעניינות עולמית אך המערכת הסודית לגילוי מנהרות "לא למכירה" * ישראל אינה מוכנה למכור את המערכת החדשנית לאיתור מנהרות ולהשמדתן. * שר הביטחון אומר כי הפרסום בדבר היכולות הישראליות מעוררות עניין עצום בברנז׳ הביטחונית בעולם וכי בשלב הזה ישראל אינה מעוניינת לחשוף את היכולות.  (ענין מרכזי)

    רשת האקרים רוסית גנבה 10 מיליון דולר מבנקים בארה"ב וברוסיה * הרשת פרצה למערכות של בנקים קטנים וגנבה כסף דרך כספומטים: "העבריינים שינו את הטקטיקה והם מתמקדים בבנקים במקום בלקוחות" * ההאקרים חדרו למערכות כרטיסי האשראי של הבנקים האמריקאים ואז פתחו בהם חשבונות שדרכם משכו כסף מכספומטים. הווירוס היה חמקמק כל כך, לפחות באחד מהמקרים, עד שאחד הבנקים נשדד פעמיים. (בלומברג)

    ההצעה החדשה למוכרי חשמל מפאנלים סולאריים על הגגות * הרשות מציעה תעריף מתמרץ של 39-33 אגורות לקילוואט שעה ליצרני חשמל על גגות – מחיר הגבוה ב-65%-95% מזה שמקבלות חוות סולאריות קרקעיות. זאת, כדי לדחוף את המשק הסולארי קדימה ולעמוד ביעדי הייצור של הממשלה ב-2020 (דה מרקר)

    עמותת "לתת": מספר העניים בישראל – 2.5 מיליון איש; למעלה ממיליון מתוכם הם ילדים * לפי הדו"ח שמפרסמת העמותה, שבדק "עוני רב־ממדי", בישראל חיים יותר מ-2.5 מיליון עניים – כ-700 אלף יותר מהמספר שהוצג בנתונים הרשמיים של הביטוח הלאומי בשבוע שעבר * עוד עולה כי מבין העניים ישנם 1.06 מיליון ילדים עניים וזאת בהשוואה ל־842 אלף ילדים לפי הדו"ח הרשמי * על פי הדוח 62% ממקבלי הסיוע עניים אף על פי שהם עובדים, וכמעט 80% מהקשישים מעידים כי נאלצו לוותר על רכישת תרופות וטיפולי שיניים

פוליטי

ניצחון חלקי לאופוזיציה: חוק ההמלצות לא יעלה להצבעה הערב

ההצבעה על חוק ההמלצות נדחתה למחר בעקבות הגשה של כ-1,400 הסתייגויות מצד האופוזיציה, שגרמה לעיכוב ההצבעה בוועדת הפנים

    ריבונות ביו"ש: מרכז הליכוד יתכנס בעוד שלשה שבועות לדון בהצעת חברי מרכז לקרוא לממשלה להחיל את החוק הישראלי על כל מרחבי ההתישבות ביו"ש, וכן לתבוע בניה חופשית בירושלים ובכלל רחבי יו"ש  (כאן)

ביטחוני

    ירי בוצע הלילה לעבר עמדת צבאית בין רמאללה לבית אל, בחסדי שמים אין נפגעים

    במהלך הלילה הגיעו כוחות הביטחון לביתו של המחבל שביצע את הפיגוע בירושלים, תחקרו את משפחתו וחיפשו חומרי הסתה

מדיני

שרת החוץ של האיחוד האירופי: יש לפתוח במו"מ על בסיס 2 מדינות בקווי 67 ירושלים צריכה להיות בירת שתי המדינות; נתניהו: שלום מבוסס על הכרה במציאות "בסוף כל מדינות אירופה יעבירו את השגרירויות לירושלים"

ראש הממשלה נועד עם שרי החוץ של האיחוד האירופי ואמר כי הכרזת טראמפ בנושא ירושלים היא הנותנת סיכוי לשלום. "שלום מבוסס על הכרה במציאות וטראמפ שם את העובדות על השולחן".  "אני מאמין שבסוף כל מדינות אירופה יעבירו את השגרירויות לירושלים ויכירו בה כבירת ישראל", "ישראל היא הכוח במזרח התיכון שמונע את השתלטות האיסלאם הקיצוני, את התמוטטותן של מדינות נוספות ואת הגעת זרם פליטים חדש לאירופה"

- שרת החוץ של האיחוד האירופי לרה"מ לנתניהו: "הפתרון היחיד הוא פתרון שתי המדינות על בסיס קווי 67', עם ירושלים כבירת שתי המדינות – ישראל ופלסטין", "אני מגנה את כל ההתקפות על יהודים באירופה ונגד אזרחים ישראלים. הסלמה רק תשרת את הקיצונים שלא מעוניינים בשלום"

לפיד: "נגיש הצעת חוק להכרה ברצח העם הארמני"

יו"ר יש עתיד "מפלגתי תניח על שולחן הכנסת הצעת חוק שמכירה ברצח העם הארמני. אנחנו נפנה לכל סיעות הבית לתמוך בה"

    ארדואן: "ארה"ב הפכה לשותפה לשפיכות הדמים בעקבות החלטתה להכיר בירושלים כעיר הבירה של ישראל"

    גרמניה: שר המשפטים אמר כי בארצו אין מקום לאנטישמיות. זאת לאחר שאלפי בני אדם הפגינו בימים האחרונים נגד ההכרה האמריקנית בירושלים בירת ישראל * דובר הממשל הגרמני על התקריות האנטישמיות במדינה: "עלינו להתבייש כאשר ברחובות גרמניה נראית שנאת יהודים כזו"

חוץ

צפון קוריאה פועלת להשגת מערכות נשק ביולוגי

קוריאה הצפונית פועלת לקראת רכישה של מכונות שניתן להשתמש בהם על מנת ליצור מערכות נשק ביולוגי מתקדמות (חדשות10)

פוטין הורה לכוחות הרוסיים להתחיל להיערך לנסיגה מסוריה

נשיא רוסיה פוטין נחת לביקור פתע בסוריה, נפגש עם אסד בבסיס בלאטקיה * פוטין: צבאות רוסיה וסוריה השמידו בקצת יותר משנתיים את אחד מארגוני הטרור החזקים בעולם "אם טרוריסטים ירימו את ראשם בסוריה, רוסיה תכה בהם בעוצמה" * פוטין הצהיר כי הוא מקווה שבעזרת איראן וטורקיה, החיים וההליך הפוליטי בסוריה יוכלו לשוב למסלולם התקין

    איראן: איראן מגדילה את תקציב משמרות המהפיכה על חשבון הצבא (nrg)

    הודו: פעילי סביבה: ראש ממשלת הודו מחריף את זיהום האוויר במדינה * רמת החומרים המסוכנים באוויר שנמדדה השבוע בניו דלהי היתה גבוהה פי 22 מהתקן, ולפי דו"ח יוניצ"ף הזיהום עלול לגרום נזק למוחם של ילדים. אך מודי מקל על תקנות סביבה כדי להטיב עם עסקים (ניו יורק טיימס)

    הונדורס: בתום ספירה חוזרת: ועדת הבחירות בהונדורס אישרה את התוצאות – הנשיא ימשיך לכהונה נוספת *  ועדה קבעה כי תוצאות הבחירות לנשיאות לא ייפסלו והנשיא המכהן ימשיך לכהונה נוספת. חברי הוועדה הודיעו בתום ספירה ידנית של כ-5,000 קלפיות כי התוצאות "תואמות מאוד" לאלה שפורסמו לפני כשבועיים

    ונצואלה: הבחירות המקומיות בוונצואלה: מסתמן ניצחון למפלגת השלטון * ועדת הבחירות הודיע כי נציגי מפלגת השלטון ניצחו עד כה ב-41 מחוזות מתוך 42 * נשיא ונצואלה: מפלגות שיחרימו את הבחירות המקומיות לא יוכלו להתמודד בבחירות הכלליות

    מצרים: פוטין נחת במצרים ונועד עם מקבילו המצרי א-סיסי; חתמו על הסכם לבניית כור גרעיני אזרחי במצרים וציודו בדלק גרעיני

    סוריה: צבא סוריה פתח במתקפה נגד המורדים בחמה שבצפון המדינה

    סין: פינויים האכזרי של תושבי שכונות הפועלים בבייג'ין גורר מחאה ציבורית נדירה * בשולי עיר הבירה של סין, בה חיים למעלה מ-20 מיליון תושבים, גרים הפועלים הנודדים – מהגרים מרחבי המדינה, שהגיעו בחיפוש אחר עבודה. ההריסות הנרחבות מעוררת אפילו את התקשורת המוטה (הארץ)

    תימן: 26 חות'ים נהרגו בתקיפות אוויריות של הקואליציה הסעודית

צרכנות

כחלון הודיע על תוכנית הפחתת מכסים ב-800 מיליון שקל

במסגרת התכנית של שר האוצר, יבוטלו מסי הקניה המוטלים על מוצרי אלקטרוניקה ויבוטלו המכסים המוטלים על צעצועים, מוצרי חשמל לבית, תמרוקים, ביגוד וטקסטיל ומוצרי תאורה

מקומי

    משאית המובילה כלי רכב התהפכה על כביש 90; התנועה נחסמה

 

פורסם בקטגוריה עיקר | עם התגים | להגיב

חשד לשחיתות באריאל: בכיר בעירייה נעצר בחשד להטיית מכרזים

בכיר בעיריית אריאל ועוד 3 חשודים נוספים, בהם קבלן העוסק בתחום התשתיות, נעצרו הבוקר (שני) בידי חוקרי להב 433 , בחשד לביצוע עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, עבירות על פי פקודת המס והלבנת הון. 3 בני אדם נוספים עוכבו לחקירה באותה פרשה. החשודים יובאו בשעה הקרובה להארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון. מהמשטרה נמסר כי בתום חקירה סמֹיה של כשלושה חודשים עברה בוקר המשטרה לחקירה גלויה בחשד להטיית מכרזים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים

אילוסטרציה

אילוסטרציה

מדובר בחקירה משותפת  למשטרת ישראל, יחידת יהלום ברשות המסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ויחידת החילוט באפוטרופוס הכללי ובליווי פרקליטות מחוז מרכז ופרקליטות מחוז ת"א, שראשיתה לפני מספר חודשים.

במהלך החקירה עלה כי הקבלן העוסק בתחום התשתיות נהג לגשת למכרזים שונים באמצעות חברות שונות עמן הוא מצוי בקשרים עסקיים על מנת להעלות את סיכויי זכייתו במכרז וכן נהג להעביר כספים לעובד ציבור ברשות מוניציפלית בתמורה לשיווק קרקעות מהיר בשווי של עשרות מיליוני שקלים. עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם וכן מתבצעת אכיפה כלכלית נרחבת בה יחולט רכוש וכספים על פי צורך.

ממשטרת ישראל נמסר כי משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים.

 

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, פליליים | עם התגים , , | להגיב

חדש בטלוויזיה: שלישי, 12 בדצמבר, 2017

16:20 ספיריט: לרכוב חופשי | Spirit, ערוץ הילדים

לאקי היא נערת עירונית טיפוסית המתגוררת עם אביה ודודתה. חייה משתנים מקצה לקצה כאשר אביה מקבל עבודה בעיירה רחוקה שנות אור ממציאות חייה עד כה. לאקי צריכה להתרגל במהירות למציאות החדשה שלה הכוללת חיים בערבה, בית ספר חדש, חברים חדשים ובעיקר חבר נפש חדש – סוס הפרא, ספיריט.

22:00 המשרתת האישית | Ah-ga-ssi | The Handmaiden, ערוץ Yes3

מותחן ארוטי, מהבמאי צ'אן ווק פארק ("שבעה צעדים"). צעירה תמימה למראה, אבל עם תוכנית עוקץ סודית, מגיעה לשרת אישה עשירה החיה באחוזה מסתורית ומבודדת. תסריט מפותל ומפתיע, לצד צילום מכשף, יוצרים חוויה בלתי נשכחת. שחקנים: קים טיי-רי, הא ג'ונג-וו, קים מין-הי. דרום קוריאה, 2016. הסרט יפהפה ויזואלית, ומלא עושר תוכני, טוויסטים, הפתעות, מיניות ואף הומור. ציון: 

22:00 לא מפסיקים לחלום | Impossible Dreamers, ערוץ Yes דוקו

דוקו המביא את סיפורם של אתלטים בני 50-80, שממשיכים להתחרות בענפי ספורט תחרותיים (אתלטיקה, הרמת משקולות, שחייה, ריקודים) ונאבקים להמשיך ולהיות הטובים ביותר בתחום. בין הספורטאים המצולמים בסרט: שחקן הגולף האגדי, גארי פלייר בן ה-81; השחיינית הישראלית, דניאלה ברנע בת ה-69 ואחרים. צילומי הסרט, שנמשכו לאורך 3 שנים, מתעדים את העליות, את המורדות ואת ניצחון הרוח על פני הגוף. בסופו של דבר מוכיח הסרט שהעיסוק בספורט בגיל מבוגר, לא רק שעוזר לגוף לעכב את תהליך ההזדקנות אלא גם מעניק משמעות אמיתית לחיים. בימוי: אריק גולדפרב, אריק האוול. 74 דקות, ארה"ב, 2016.

22:00 מלחמות סייבר 2 | 2 Cyberwar, ערוץ Viceland

בן מקוך מטייל בעולם וניפגש עם האקרים, פקידי ממשלה ומורדים, בכדי לחקור את מלחמות הסייבר. מאיסלמבאד למקסיקו סיטי, בן חוקר מה חדש ומי האנשים משני צדי הקונפליקט.

זה קורה: מהפכת האנרגיה הירוקה | Happening: A Clean Energy Revolution, סלקום TV


סרט תיעודי מהבמאי ג'יימס רדפורד (בנו של כוכב הקולנוע רוברט רדפורד), המבקש לשפוך אור על החידושים הטכנולוגיים בתחום האנרגיה הירוקה, דרך מפגשים עם יזמים שחולמים למצוא את מקור הכוח של העתיד – זה שיחליף את הדלק ויציל את העולם. 

מצוד | Manhunt: Unabomber, נטפליקס | Netflix

הרמזים קלושים, בהלת הציבור הולכת וגוברת, וה-FBI מחליט לגייס לשורותיו מאפיין פרופילים מסוג חדש כדי לסייע באיתורו של ה'יונבומבר' הידוע לשמצה. שחקנים: סאם וורטינגטון, פול בטאני, כריס נות'. יוצרים: אנדרו סודרוסקי, ג'ים קלמנטה, טוני גיטלסון.

ג'אד אפאטו: השיבה | Judd Apatow: The Return, נטפליקס | Netflix

ג'אד אפאטו חוזר לבמת הסטנד-אפ אחרי 25 שנים ומספר לקהל, בין השאר, על החיים עם שלוש נשים ועל רגעים משעשעים מהקריירה שלו. במאי: מרקוס ראבוי.


מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים – נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !

פורסם בקטגוריה מה חדש ב-TV | עם התגים , , , , , | להגיב

תיעוד: קבוצת חיילים בחברון, מכה לפי תור פלסטיני אזוק

כמה חיילים נדרשים להכות פלסטיני אחד? התשובה נמצאת בסרטון הגיע לידי ארגון "בצלם". בתיעוד וידיאו שהגיע לידי בצלם מתושב חברון שהחל לתעד את האירוע לאחר ששמע את הצעיר זועק מכאב, נראית קבוצה גדולה של חיילים גוררת צעיר פלסטיני אזוק, תוך שימוש באלימות קשה. בצילום נראה בבירור שכמעט כל חייל בקבוצה היכה את הפלסטיני.  בין אם בסטירה, בבעיטה, או בחבטה בראשו.

האירוע האלים התרחש ביום שישי, ה-8.12.17, ברחוב ואדי אל-תופאח בחברון, בזמן שהפגנות רבות התקיימו ברחבי השטחים במחאה על הכרזתו של נשיא ארה"ב טראמפ על הכרה בירושלים כבירת ישראל.

בארגון "בצלם" מעירים כי ממש לאחרונה, במסגרת סגירת תיק החקירה נגד דובר שוברים שתיקה, ניסתה צמרת פרקליטות המדינה לייצר מצג שווא על פיו אלימות של חיילים כלפי פלסטינים היא דבר חריג שבעטיו נפתחת תמיד חקירה. אולם דו"ח מקיף של בצלם חשף כי 199 תיקי חקירה מתוך 300 מקרים בהם חיילים היכו פלסטינים בין השנים 2000-2015, נסגרו בלי כלום ומבלי שהוגשו בהם כתבי אישום כלשהם.  ב-30 תיקי חקירה לא נפתחה חקירה כלל, ורק ב-11 מקרים הוגשו כתבי אישום נגד החיילים המעורבים.

"מול טענות הפרקליטות הצבאית  שממעיטה ייחס מקרי אלימות של גורמי צה,ל כלפי אוכלוסייה מקומית", אומרים בארגון, " זוהי שגרת הכיבוש האלימה: פיזור אלים של הפגנות, בין אם משתתפיהן נוקטים אלימות ובין אם לאו, ומעצר והעמדה לדין של מארגני הפגנות, הן טכניקות שגורות של כוחות הביטחון הישראליים, המשרתות את תפיסת הרשויות הישראליות לפיה לפלסטינים אין זכות להתנגד לכיבוש ואף לא זכות לחופש ביטוי ולמחאה."

צילום מסרטון הווידאו

מדובר צה"ל נמסר כי "ביום שישי התקיימו הפרות סדר אלימות במרחב העיר חברון. חיילי צה״ל שהיו במקום הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ועצרו חשודים מרכזיים שיידו אבנים ובקבוקי תבערה. בסרטון נראה מעצר של אחד החשודים מהפרת הסדר. התנהגות החיילים בסרטון תתוחקר על ידי המפקדים בהקדם."

 

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ | עם התגים , | להגיב

פיגוע דקירה בירושלים: מאבטח נדקר בסכין שפגעה בליבו

מאבטח ישראלי נדקר היום ( ראשון) ברחוב יפו, סמוך לתחנה המרכזית בירושלים. הפצוע שנדקר בידי מחבל צעיר בפלג גופו העליון טופל על ידי צוות מד"א ופונה לבית החולים שערי צדק. מבית החולים נמסק כי מצבו הוגדר קשה מאוד, וכי הוא מורדם ומונשם.

מפרטים ראשונים עולה כי בסמוך לשעה 14:10 מחבל שהגיע לכניסה הראשית של התחנה המרכזית שלף סכין שהייתה ברשותו , דקר את המאבטח ונמלט כשהוא רץ לאורך רחוב יפו. אזרח שהבחין בו כשהוא נמלט רץ אחריו יחד עם שוטר שהיה בסמוך למקום והם השתלטו עליו. המאבטח פונה במצב קשה על ידי מד"א לבית החולים שערי צדק. המחבל, המחבל, יאסין אבו אל-קרעה (24), תושב טלוזה מאזור שכם, נעצר והובא לחקירה בימ"ר ירושלים. במקביל, המשטרה מחפשת אחר חשוד שסייע למפגע.
בסרטון ממצלמות האבטחה נראה הסייען מעביר משהו למחבל, ומשם המחבל יוצא לבצע את הפיגוע. "למען אללה קמנו, להחזיר את תהילת הדת ולקדש את אל-אקצא" – כך כתב בפייסבוק המחבל שביצע היום (ראשון) את פיגוע הדקירה בכניסה לתחנה המרכזית בירושלים, שעות לפני שתקף מאבטח ופצע אותו באורח קשה. המחבל, יאסין אבו קרעה, בן 24 מאזור שכם, לא החזיק בהיתר כניסה לישראל. הוא נעצר על ידי כוחות הביטחון והועבר לחקירת שב"כ. "הדם יזרום מאתנו, דמנו זול בשבילך מולדתנו", כתב.

ממד"א נמסר כי בשעה 14:15 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על פצוע מדקירה ברחוב יפו סמוך לתחנה המרכזית בירושלים. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי לגבר כבן 25 בהכרה כשהוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון.  ופינו אותו  במצב קשה כשהוא דקור בפלג גופו העליון. משערי צדק נמסר כי הפצוע הובהל למרכז הטראומה במצב מאוד קשה, כשהוא מונשם ומורדם.

המחבל - צילום: חדשות לפני כולם

המחבל - צילום: חדשות לפני כולם

מחבל - יאסין אבו קרעה (צילום מסך מטוויטר)

מחבל - יאסין אבו קרעה (צילום מסך מטוויטר)

חובש בכיר במד"א חננאל אלבו סיפר: "כשהגעתי למקום הייתה מחוץ לתחנה המרכזית המולה גדולה, סמוך לכניסה שכב גבר כבן 30 מעורפל הכרה כשהוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון. הענקתי לו טיפול רפואי ראשוני שכלל חבישה ועצירת דימומים והוא פונה במהירות תוך כדי המשך טיפול רפואי מציל חיים לבי"ח שערי צדק כשמצבו קשה. הצוותים הגדולים שלנו שהגיעו למקום מטפלים במקום במספר נפגעי חרדה שהיו עדים לאירוע"

ח

סכין הדקירה (צילום: משטרת ישראל)

סכין הדקירה (צילום: משטרת ישראל)

ובשת בכירה במד"א רבקה אור ופרמדיק מד"א פנחס מאיר סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 35 שוכב על המדרכה סמוך לכניסה לתחנה המרכזית בירושלים. הוא היה בהכרה מעורפלת וסבל מפצע דקירה בפלג גופו העליון. העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ במהירות כשהמטרה היא להביא אותו בדחיפות לחדר הניתוח. בדרך לבית החולים הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ובתוך פחות מ 5 דקות היינו אתו בחדר הטראומה בבית החולים שערי צדק כשמצבו הוגדר קשה".

מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי שניהל את זירת הפיגוע אמר:  "מדובר במחבל שוהה בלתי חוקי שככל שידוע לנו תכנן לבצע את  הפיגוע. ערנות המאבטחים, ותגובתם המהירה של האזרחים והשוטרים הביאו למעצרו של המחבל תוך שניות ובכך מנעו פגיעה נוספת בחפים מפשע.

ההערכות ופריסת השוטרים נמשכת מזה תקופה ארוכה בירושלים ובדגש לימים האחרונים בהם התמודדנו עם אירועי הפרות סדר אלימים תוך מוכנות לאירועי טרור , והפיגוע של היום הוא דוגמא לכך. נמשיך להימצא במקומות המהווים פוטנציאל לפיגוע. כל ניסיון של מפגע לבצע פגיעה באזרחים ובכוחות הביטחון יתקל בתגובה קשה, מידית ונחושה של שוטרים ואזרחים".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: "פיגוע הדקירה בירושלים הוא תוצאה ישירה של ההסתה ברשות הפלשתינית שפועלת יחד עם החמאס להבעיר את השטח. אבו מאזן מוכיח שוב ושוב שהוא אינו פרטנר לשלום וכיום הוא גם נושא באחריות להסתה הרצחנית של החמאס אתו הוא יושב בממשלת האחדות. אני מתפלל לשלומו ולהחלמתו של המאבטח הפצוע".

ראש העיר ירושלים ניר ברקת בעקבות פיגוע הדקירה: "אויבי ישראל אינם זקוקים לתירוצים לפגוע בנו ולכן אין שום הצדקה ולגיטימציה לאלימות וטרור. התשובה לטרור היא חיזוק הריבונות, פיתוח ובנייה בכל חלקי ירושלים המאוחדת. האזרח, השוטר והמאבטח שעצרו בגופם בגבורה את המחבל מנעו פיגוע גדול יותר ועל כן על האזרחים להמשיך ולגלות ערנות ולעדכן את כוחות הביטחון במידת הצורך כדי לסכל כל ניסיון נוסף. כולנו מאחלים רפואה שלמה ומתפללים להחלמתו המהירה של הפצוע."

 

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, פליליים | עם התגים , , , | להגיב

תוך שישה שבועות צה"ל חשף ונטרל 2 מנהרות טרור

מנהרת טרור שחדרה אל תוך שטח ישראל מאזור חאן יונס הבוקר נוטרלה הבוקר בידי צה"ל – זו המנהרה השנייה שצה"ל חושף ומנטרל תוך חודש וחצי. כך הותר היום (ראשון) לפרסום.
בצה"ל אומרים כי המנהרה נבנתה בשיטה מתקדמת יותר מהמנהרות שנחפרו עד כה. המנהרה אותרה לפני מספר שבועות באמצעות יכולת ייחודית משולבת טכנולוגיה, מודיעין ויכולת מבצעית, ומאז נלמדה ונחקרה עד לנטרולה עתה. לדברי דובר צה"ל בשום שלב שהוא לא נשקפה סכנה לתושבי עוטף עזה.  

המנהרה (צילום: דובר צה"ל)

המנהרה (צילום: דובר צה"ל)

בצה"ל מציינים בסיפוק כי איתור מנהרת טרור, בפעם השנייה בשבועות האחרונים, הינו הצלחה מבצעית המבוססת טכנולוגיה מתקדמת, עדות לעליית מדרגה ליכולת שפותחה והושמשה בצה"ל. "לא מובן מאליו שגילינו ונטרלנו שתי מנהרות חודרות בתוך כחודש וחצי", הסביר דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס. "המנהרה הזו נכנסה עמוק יותר לשטח ישראל מאשר המנהרה הקודמת של הג'יהאד האיסלאמי. לא נמצאו אמצעי לחימה במנהרה, אך התוואי שלה טרם נסקר במלואו. נטרלנו את המנהרה באופן יבשתי".

מימין לשמאל - מפקד אוגדת עזה יהודה פוקס, מפקד החטיבה הדרומית קובי הלר ואלוף פיקוד דרום אייל זמיר(צילום: דובר צהל)

מימין לשמאל - מפקד אוגדת עזה יהודה פוקס, מפקד החטיבה הדרומית קובי הלר ואלוף פיקוד דרום אייל זמיר(צילום: דובר צהל)

להבדיל מהמנהרה הקודמת שבצה"ל שייכו את חפירתה בידי ארגון הג'יהאד האסלאמי, הפעם קובעים בצה"ל כי מדובר במנהרה שנחפרה על ידי ארגון החמאס.  הפעולה, שבוצעה בהובלת פיקוד דרום, הנה פעולת הגנה מתחייבת למניעת פגיעה באזרחים וחיילים, אומרים בצה"ל ומסבירים כי איתור מנהרת הטרור הוא חלק ממאמץ נרחב לאיתור תשתיות תת קרקע המובל ע"י כוחות צה"ל מאז סיום מבצע "צוק איתן". צה"ל ממשיך בפעילות באמצעים שונים העומדים לרשותו ומשתכללים כל העת.
לדברי דובר צה"ל ה"חמאס מייחס חשיבות רבה למנהרה הזו והשקיע בה משאבים רבים. להערכתנו, לאור הדרך שבה נטרלנו את המנהרה, לא יהיה שינוי בשגרה בעוטף עזה, אך נישאר דרוכים וערניים. המנהרות יהפכו למלכודת מוות עבור מי שחופר אותן ומי ששולח את החופרים. פרויקט המנהרות ברצועת עזה ספג הבוקר מכה קשה לצד הישג נוסף של כוחותינו, מפיקוד הדרום, ההנדסה וכוחות מיוחדים שפעלו. זו מנהרה משמעותית מאוד של חמאס. בשבועות האחרונים עסקנו במיפוי ואיתור התוואי שלה".

פיר המנהרה (צילום: דובר צה"ל)

פיר המנהרה (צילום: דובר צה"ל)


תא"ל מנליס הוסיף כי המנהרה כבר אינה בת שימוש, לא בשטחנו ולא בשטח הרצועה הקרוב לגבול: "כל פעילותינו הייתה בשטח ישראל. השתמשנו בכמה טכנולוגיות לאיתור המנהרה הזו בשילוב הטכנולוגיה שזיהתה את המנהרה לפני כחודש וחצי. אפשר להגיד שזו טכנולוגיה שהפכה לשיטה שתביא לעוד הישגים משמעותיים. בעינינו המנהרה היא הפרה בוטה של הריבונות הישראלית, ואין לה קשר לאירועי סוף השבוע, עם שיגור הרקטות לעוטף. העיתוי לנטרול וחשיפת המנהרה נובע משיקולים מבצעיים".
בצה"ל מדגישים כי חפירת המנהרה הינה הפרה בוטה של הריבונות הישראלית, מצב שלא ניתן לקבל ולאור כך פעל צה"ל. דובר צה"ל מסר כי "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות למתרחש ברצועת עזה וממנה" וכי "צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו מעל ומתחת לקרקע לסיכול ניסיונות פגיעה בתושבי מדינת ישראל. אנו ערוכים למגוון תרחישים".

מפקד פיקוד דרום, האלוף אייל זמיר התייחס להריסת המנהרה – ושיגר מסר של האזהרה לחמאס ולארגוני הטרור בעזה. "הזהרתי בעבר ואני מזהיר שוב את האויב: כל מי שיורד ושוהה במנהרה מסכן את עצמו", אמר האלוף .

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול, ברך ואמר הבוקר: "עודכנו על ידי הצבא שהודות להמשך הפעילות המוגברת של כוחות הביטחון, אותרה מנהרה נוספת בשטחנו. המנהרה אותרה בסמיכות לגבול ונמצאת בשליטה מלאה של הצבא ולא מהווה איום על יישובינו.

אנו מברכים על המאמצים והמשאבים העצומים שמקדיש הצבא לנטרול האיום ולהגנה עליינו כפי שהובטח לנו אחרי 'צוק איתן'.  אנו נמצאים בקשר שוטף והדוק עם גורמי הצבא הרלוונטיים ואין שינוי בהנחיות. אנחנו בשגרה.

תושבי אשכול למודי ניסיון מול האתגרים ומהווים מופת של חוסן לחברה הישראלית. אנחנו מתכוונים להמשיך ולעסוק בדברים החשובים לנו, בפיתוח הישובים, בחינוך, בבניית בתי ספר וגני ילדים, בפיתוח התשתיות והחקלאות. אנו מצפים מהמדינה להכיר בצרכים הייחודיים כאן ולסייע להמשך ההתיישבות המופלאה באשכול".

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיב: "מנהרות טרור, שחוצות את הגדר לשטח ישראל ופוגעות בריבונותנו, הן איום שלא נשלים איתו ונשקיע כל משאב כדי לסכלו. בזכות המאמץ המשותף לצה"ל, משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות, הגענו ליכולות טכנולוגיות חדשות במאבק בטרור המנהרות. אני מקווה שבחודשים הבאים איום המנהרות על תושבי 'עוטף עזה' יהפוך לנחלת העבר".

מנגד הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה היום הודעה בה אמר כי "האויב ישלם על התוקפנות והפשעים נגד עמנו. על האויב לחשוש ועליו לדעת כי הוא ישלם את מחיר שבירת כללי העימות עם ההתנגדות בעזה. הימים הבאים יוכיחו לאויב את גודל שגיאתו ואת ההערכה השגויה שלו לכוח הרצון של ההתנגדות. על מנהיגי האויב ומקבלי ההחלטות שלו להבין את היקף האיוולת שבה הם מנהלים את המאבק בהתנגדות. אנו מתחייבים בפניהם שנגרום להם לנשוך את אצבעותיהם בחרטה בשל הערכותיהם השגויות על שתיקת ההתנגדות ועל הדרך שבה הם מנהלים את המערכה."

 

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ | עם התגים , | להגיב