חדש בטלוויזיה: רביעי, 18 באוקטובר, 2017

21:00 מדינת ישראל נגד אירית ואשר | Empty Room – The State of Israel Vs. Irit & Asher, ערוץ Yes דוקו

כשהודיעו לאירית (52) ואשר (55), שבנם עמרי בן ה-25, קצין בחיל הים נהרג בתאונה בצבא, אירית באינסטינקט של אימא, ביקשה לשאוב את זרעו. אירית ואשר נחושים להפרות את זרעו של עמרי בתרומת ביצית ובאמצעות אם פונדקאית להרות ילד מזרע בנם. את הנכד הם מבקשים לגדל בבית כזוג הורים, כילדם לכל דבר. למקרה כזה אין תקדים בארץ ובעולם, ומדינת ישראל מתנגדת לכך. במשך למעלה מארבע שנים מלווה הבמאית שירלי ברקוביץ' ("שקרים בארון") את בני הזוג בתהליך המשפטי הארוך והמפותל. זהו מסע רגיש ואינטימי רצוף תקווה ורגעים של צחוק והומור שחור, לצד העצב העמוק של משפחה שכולה שמנסה לבחור בחיים. האם מדינת ישראל תאפשר לאירית ואשר לממש את הבחירה שלהם?

22:00 התנהגות טובה 2 | 2 Good Behavior, ערוץ Hot HBO, סלקום TV

דרמת הפשע של רשת TNT המבוססת על סדרת הנובלות מאת בלייק קראוץ'. ספוילר – בעונה השנייה, לטי מיישרת את ההדורים עם חוויאר ומתפייסת גם עם אמה אסטל, שעמדה במשך זמן רב בין לטי ובין המשמורת על בנה ג'ייקוב. לטי, חוויאר וג'ייקוב, שנמצאים במנוסה מפני סוכנת ה-FBI רונדה לשבר, פותחים דף חדש. אבל ככל שהם מנסים לנהל חיים נורמליים, כך הדברים הולכים ומסתבכים. הם כושלים בניסיון לבנות עתיד טוב יותר עבור ג'ייקוב כשמשהו מסוכן יותר מה-FBI עומד בדרכם – העבר שלהם.

22:00 אופה או מתחזה 2 | 2 Bakers Vs. Fakers, ערוץ Fine Living – סלקום TV + פרטנר TV

אופים חובבים מתמודדים נגד קונדיטורים מקצועיים בסדרה בהנחיית הטבחית המפורסמת לוריין פסקל. עם פרס כספי לזוכה, המתמודדים צריכים להשתמש במרכיבים יוצאי דופן כדי להכין פינוקים מספיק מתוקים כדי לנצח את האחרים במבחן טעימה עיוור. עם טבחים מומחים כמו סאני אנדרסון ו-דמיאנו קררה המופיעים כשופטים אורחים, גם החובבים וגם המומחים יצטרכו להכין את המנות הטובות ביותר שלהם כדי להרשים את השופטים.

22:00 המשפחה | The Family, ערוץ Hot8

הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר – פרסי מעגל המבקרים האוסטרלי. אן המילטון-בריין הייתה משוכנעת שהיא המשיח והקימה כת בשם 'המשפחה', שפעלה במלבורן מ-1960 עד 1990. יחד עם בעלה, ביל, הם רכשו ילדים רבים (חלקם באמצעות הונאות אימוץ וחלקם נולדו לחברי הכת) וניהלו את הכת כשהילדים לבושים בתלבושות תואמות, שיערם נצבע לבלונד והם חיו בתנאים מחפירים תוך אלימות ונטילת סמים בכוח. בסוף שנות ה-80 הילדים חולצו במסגרת פשיטה משטרתית, אך הטראומה המשיכה איתם הלאה. כעת, הם מספרים את סיפורם וחושפים מה קרה בתוך הכת לצד הקהילה השמרנית במלבורן שאפשרה לכת הזו לפרוח. אוסטרליה, 2016.

22:00 שיקגו Chicago Fire | Fire, ערוץ Hot זון

סדרת האקשן של רשת NBC, נוצרה על ידי צמד התסריטאים מייקל ברנדט ו-דרק האס ("מבוקש", "יותר מהיר יותר עצבני") והמפיק דיק וולף (יוצר "חוק וסדר"), שעומדים גם מאחורי סדרות 'שיקגו' – בהן "Chicago Med", "Chicago Justice" ו-".Chicago P.D". הסדרה שעלתה לאוויר ב-2012, חודשה מאז לשש עונות. העלילה מתארת את לוחמי האש, חברי צוות החילוץ והפרמדיקים של יחידת כיבוי האש 'שיקגו 51'. אלה הגברים והנשים שלא יהססו לקפוץ לתוך הסכנה כשכל אחד אחר היה מעדיף לברוח. אבל לאחריות העצומה שמגיעה עם התפקיד יש גם מחיר אישי: מוניטין שחייבים לשמר, אגו גדול, לחץ לתפקד והחלטות שצריך לקבל תוך שבריר שנייה – כל אלה מכניסים אתגר לחייהם של חברי הצוות. כשהתחנה מאבדת את אחד מחבריה בטרגדיה, האשם הופך למנת חלקם של כל הכבאים, אבל הם חייבים לשים בצד את ההבדלים ביניהם ולהקריב הכל אחד למען השני. עם צוות השחקנים של הסדרה נמנים טיילור קיני ("יומני הערפד"), ג'סי ספנסר ("האוס") ו-מוניקה ריימונד ("שקר לי"). ציון איי.אם.די.בי.: 7.9/10, עגבניות רקובות: 47%/100%, מטה-קריטיק: 49/100

שושבין להשכרה | The Wedding Ringer, נטפליקס | Netflix

לפרטים נוספים, ראו יום שישי, 29 בינואר, 2016, בשעה 22:00 בערוץ Hot גולד


מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים – נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !

פורסם בקטגוריה מה חדש ב-TV | עם התגים , , , , , | להגיב

תקיפת סוללת טילי ה 5 SA בסוריה והמסר שבצידה

בתחילת שנות השמונים סיפקה ברה"מ לסוריה טילי קרקע אוויר מדגם SA5 שגרמו לכאב ראש לא קטן למערכת הביטחון הישראלית. גם כותרות העיתונים באותה עת, בישרו על הגעת מערכת נשק שוברת שיוון, שכן עד אז התבסס מערך ההגנה האווירית הסורית, על סוללות טילי נ"מ שהטווח המירבי שלהם היה כ 40 ק"מ, והנה עתה ניצב חיל האוויר הישראלי לראשונה מול טילי נ"מ שהטווח האפקטיבי שלהם, מכסה את כמחצית מהמרחב האווירי של מדינת ישראל.

טיל ה-SA5

ככל שחלף הזמן התברר כי המדובר במערכת נשק כבדה ומגושמת (רק לשם אינדיקציה, משקל הטיל הינו כ 7 טונות), אך עדיין קונן בישראל החשש ממחטף סורי, שיגרום חלילה להפלת מטרה קלה/נוחה יחסית כדוגמת מטוס תובלה או מטוס נוסעים. בחודש מרץ האחרון שיגרו הסורים טיל 5 SA בניסיון לזנב במטוסי חיל האוויר שביצעו תקיפה בשטחם, וטיל זה יורט באזור ירושלים ע"י מערכת החץ. שיגור סורי זה, התקבל כמעט כמובן מאליו, כמעט כלגיטימי, שכן בוצע כמעשה התגוננות במהלך או בסמוך לתקיפה.

לא כך באשר לשיגור שבוצע היום (ה 16 באוקטובר). הפעם היה זה ניסיון סורי להשיג את אותו הישג או תגובת ענישה, שהובטחה לנו ע"י השלטונות הסורים לאחר כל תקיפה ותקיפה בשטחם. הפעם השיגור בוצע לא כאקט הגנתי/מניעתי, אלא כאמור כניסיון להפתיע ולסגור חשבון פתוח בשל תקיפות העבר. חשוב להבין שמטוסינו שלעברם שוגר היום הטיל, ביצעו בגיחת צילום מעל שטח לבנון. טיסות אלו מבוצעות בגובה עצום (כ 50 אלף רגל), והן אינן מבוצעות בדרך כלל בנתיב מאיים/חודר מבחינת הסורים. מאידך גיחות אלו מהוות הזדמנות קלה יחסית, לפגוע במטוס/ים שנתיבם גלוי ונראה למרחוק ומבעוד מועד, על גבי מסכי המכ"ם הסורים. בנוסף לכך בגבהים המדוברים, המטוסים המצלמים, כמעט ומשוללים יכולות תמרון מהותיות בשל דלילות האוויר בגבהים האמורים. את ההזדמנות הזו רצו ככל הנראה הסורים לנצל ולהשיג סוף סוף הישג כל שהוא, לאחר כמעט 100 גיחות תקיפה שבוצעו בשטחם (זאת בהסתמך על דבריו של מפקד חיל האוויר היוצא) האלוף אשל)

אינני מאמין שבתנאים הללו, קרי בהעדר נתיב חודר ואו מאיים, היה איזה שהוא מפקד סוללת נ"מ או אף מפקד חטיבת טילי נ"מ, לוקח על עצמו את ההחלטה/האחריות, לשגר את הטיל לעבר מטוסינו שנמצאו כאמור מעל לבנון, מה גם שגיחות צילום שכאלו מבוצע דרך שיגרה. על כן סביר יותר להניח שבשיגור הטיל היו מעורבים ומראש, גורמים בכירים שאולי ההישגים הקרקעיים האחרונים שלהם בסוריה, החזירו להם במידת מה את הביטחון העצמי, והוא שגרם להם לנקוט ביוזמת שיגור טיל הנ"מ

אותם גורמים כנראה ששכחו את מאזן הכוחות האמיתי שבין מה שנותר מהצבא הסורי וחיל האוויר שלו, לאחר שש וחצי שנות מלחמת האזרחים, ובין חיל האוויר הישראלי. לא תהיה זו הגזמה לומר שמעולם לא התקיים פער כל כך גדול הן כמותי אך בעיקר איכותי, בין הצבאות לא כל שכן בין חיילות האוויר של סוריה וישראל. טילי
ה 5 SA הינם טילים ישנים ובעלי טכנולוגיות נושנות, כשמהעבר השני נמצאות כאמור מערכות לחימה ובכלל זה מערכות ל"א מהמתקדמות מסוגן בעולם. עצם העובדה שחיל האוויר הישראלי פגע בסוללה שירתה את הטיל, ככל הנראה באמצעות חימוש חכם ששוגר מטווחים שמעל 150 ק"מ (המרחק שמקו החוף הלבנוני עד לסוללה שהותקפה), די בעובדה זו על מנת להחזיר את שיקול הדעת למקבלי ההחלטות בסוריה, ולהזכיר להם שוב, את פערי האיכות ופערי יכולות הביצוע, שבין שני הצבאות. לשון אחר או בשפת הרחוב: לא ממש כוחות

חשיבות רבה ניתן למצוא בסופה של הודעת דובר צה"ל, בה צוין שדבר התקיפה הובא לידיעת גורמי הצבא הרוסי בסוריה. עד כה תקפה ישראל בעיקר משלוחי נשק התקפי שיועד להישלח לחיזבאללה בלבנון, קרי תקיפות שניתן לסווגן כמניעתיות ומכאן הלגיטימיות שלהן. לא כך הפעם, משום שהיום הותקפה מערכת סורית הגנתית, ואם הרוסים הכילו תקיפה שכזו, הרי שיש בכך בכדי להעיד על איכותה דה פקטו, של מערכת היחסים שבין שתי המדינות. על כן ולאור האמור לעיל, להערכתי תקיפת סוללת הטילים בסוריה, עשויה דווקא להשיב את שיקול הדעת לראשי הצבא/המדינה הסורית, ולהקטין עד מאוד ניסיונות ירוט נוספים עתידיים מצדם

 
דודי ירון: סופר ומחבר סיפרי מתח צבאיים, סא"ל מיל במודיעין חיל האוויר

 

פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, בטחוני | להגיב

דובר הכנסת קודם לניהול חטיבת התוכן בכנסת

שינוי במבנה הארגוני  של מערך הדוברות בכנסת. יותם יקיר, דובר הכנסת יתמנה לתפקיד ראש חטיבת התוכן בכנסת, כך נודע היום (שני). בהנהלת הכנסת מסבירים את הקידום בכך כי לאור הגידול המשמעותי בהיקפי הפעילות של תחומי התוכן בכנסת, הוחלט כי נדרשת חטיבת תוכן. החטיבה בראשות יקיר תהיה אחראית על – מרכז המבקרים, אגף הטקסים, אתר האינטרנט של הכנסת, מוזיאון הכנסת ותחומי תוכן נוספים. יחד עם זאת, יותם יקיר ימשיך לכהן כחבר ההנהלה הבכירה של הכנסת.

אחר כשבע שנים  מפרכות בהן עסק בדוברות הכנסת, יעבור בתקופה הקרובה דובר הכנסת יותם יקיר לתפקיד של ראש חטיבה שתעסוק בתחומי התוכן בכנסת.  דובר הכנסת החדש שייבחר יהיה בכפיפות ישירה למנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ. 

יותם יקיר (צילום: יצחק הררי ויוסי זמיר - דוברות הכנסת)

יותם יקיר (צילום: יצחק הררי ויוסי זמיר - דוברות הכנסת)

בתקופתו של יותם יקיר התפתח מאד מערך הדוברות של הכנסת והתאפיין בתחומי יצירה רבים של פרויקטים בתחום יחסי הציבור. כך למשל, סדרת פרויקטים לאורך שנה שלמה לציון יובל למשכן הכנסת, פיתוח מאסיבי של נושאי שקיפות הכנסת באתר הכנסת ובאפליקציה. מערך דוברות הכנסת המונה היום 12 דוברים הנותנים מענה מקצועי לכול העשייה הפרלמנטרית בתחומי המשכן.

יושב ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין ברכך את יקיר ואמר: "הכנסת בורכה באיש תוכן בכיר ויצירתי כמו יותם, שחתום אישית על לא מעט פרויקטים מרשימים בתחום התקשורת. אני שמח שימשיך ליצור ולפתח תכנים חדשים בתחומים נוספים ומגוונים בכנסת".

יותם יקיר: "בתום שבע שנים כדובר הכנסת, בכנסות ה 18, ה 19 וה 20 שבהן קרה כמעט הכול, אני שמח על ההזדמנות להמשיך וליצור בתחומים אחרים בכנסת. ואתם העיתונאים, תהיו מוזמנים לשלוח את הווטסאפים מהשכם בבוקר ועד לתוך הלילה, למישהו אחר".

לעת עתה, ימשיך יותם יקיר, לצד תפקידו כמנהל החטיבה העוסקת בתחומי התוכן, גם בתפקיד דובר הכנסת, עד לסיום הליך בחירתו של הדובר החדש.

 

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי | עם התגים , , | להגיב

קדרת כדורי בשר במילוי טחינה עם מנגולד ושעועית אדומה


המצרכים לכדורי הבשר

500 גרם בשר בקר טחון

צילום: יולה זובריצקי

צילום: יולה זובריצקי

50 גרם שומן טלה (אופציונלי)
צרור פטרוזיליה קטן
3-4 עלי נענע
2 שיני שום כתושות
2 כפות פרורי לחם
1 כפית מלח
½ כפית קינמון
½ כפית בהרט
½ כפית פלפל שחור
½ כפית שמן זית
½ כוס טחינה אחוה משומשום מלא (500 גרם במיכל)
ההכנת הקציצות

 1. קוצצים גס את הפטרוזיליה, הנענע והשום.
 2. במטחנת בשר טוחנים פעמיים את הבקר ושומן הכבש
 3. מוסיפים את העלים והשום
 4. מעבירים את העיסה לקערה ומוסיפים את פרורי הלחם והתיבול מלבד הטחינה.
 5. יוצרים קציצות בינוניות במשקל של כ- 60 גרם ליחידה
 6. יוצרים גומה במרכז ומניחים בתוכה חצי כפית טחינה גולמית ומהדקים היטב
 7. מסדרים את הקציצות בתבנית ומעבירים לקירור של חצי שעה

המצרכים לתבשיל
1 כוס שימורי שעועית אדומה מסוננת מנוזלים
צרור עלי מנגולד שטוף היטב
צרור עלי תרד שטופים היטב
1 בצל סגול קטן
½ כוס עגבניות מרוסקות
2 כוסות ציר בשר או מים רגילים
מיץ מחצי לימון סחוט
1 כף פפריקה אדומה מעושנת
1 כפית כמון טחון
1 כפית מלח
½ כפית פלפל שחור אנגלי גרגרים
1 כף שמן זית לטיגון
אופן ההכנה התבשיל

 1. בסיר קטן מרתיחים את עלי המנגולד והתרד. מסננים היטב וקוצצים.
 2. בסיר בינוני מטגנים את הבצל הקצוץ
 3. מוסיפים גם את השעועית המסוננת
 4. המנגולד והתרד הקצוצים והעגבניות המרוסקות ומערבבים כ- 5 דקות.
 5. מוסיפים את הנוזלים, ציר בקר או מים ומיץ לימון
 6. מביאים לרתיחה ומתבלים
 7. לאחר רתיחה, מכניסים את הקציצות פנימה ומנמיכים את האש לבישול של כחצי שעה

  צילום: יולה זובריצקי

  צילום: יולה זובריצקי

פורסם בקטגוריה אוכל | עם התגים , , | להגיב

שמי תבורי נדון לשלילת רשיון ומאסר על תנאי בגין נהיגה תחת השפעת סמים

 

שופטת בית משפט השלום לתעבורה, הטילה הבוקר 3 חודשי מאסר על תנאי, שלילת רישיון נהיגה לשנתיים ו 3 אלפי שקלים קנס על הזמר שימי תבורי שהורשע בנהיגה תחת השפעת סמים.
לדברי השופטת, טענת הנאשם שבת זוגו צורכת קנאביס רפואי ברישיון, לא הוכחה, שכן, בת הזוג לא העידה להגנתו, וכפועל יוצא לא הוצג הרישיון בפני ביהמ"ש.

צילום מסך חדשות

צילום מסך חדשות

השופטת שרית קריספין – אברהם, הוסיפה כי אם הייתה גרסה זו מוכחת בפניה, לא היה בה כדי לפתור את הנאשם מביצוע העבירה, שכן, מעדותה של מומחית עולה כי "כמות תוצר חילוף החומרים שנמצאה בדגימת השתן של הנאשם, הינה כמות המידע על צריכה אקטיבית של קנאביס, ולא צריכה פסיבית". "אין צורך להכביר מילים על הסיכון המגולם בעבירה של שיכרות.
"באשר לטענת הסנגור לפיה יש מקום להקל עם הנאשם שכן לא הוכח כי היה נתון תחת השפעת סם מסוכן (…) הרי שדי שבגטפט של הנאשם נמצאו סמים מסוכנים", כתבה השופטת בגזר דינה.
תבורי (63) נאשם בנהיגה תחת השפעת סמים לאחר שנתפס בבוקר יום חמישי, 23 ביוני, על ידי שוטרי מתנ"א והתבקש לעצור את רכבו ברחוב ויצמן סמוך לבית המשפט בתל אביב, שם ידעו השוטרים לחכות לו. אז התגלה לטענת המשטרה כי הוא נוהג שיכור ותחת השפעת סמים. תבורי אף נדרש לעבור בדיקת שתן, שבה נמצאו לפי כתב האישום "תוצרי חילוף חומרים של סם מסוכן מסוג קנביס. בעקבות שרידי הקנאביס שנמצאו בדמו לאחר בדיקה הוגש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בתל-אביב. לפי כתב האישום לאחר שנתבקש למסור דגימת שתן נמצאו בה שרידים של THC. בעקבות תוצאות הבדיקה נשלל רישיון הנהיגה של תבורי למשך 30 יום. על פי הדיווח הוא נתפס על בסיס מידע מודיעיני.
עו"ד דוד גולן, פרקליטו של תבורי אמר בתום הדיון כי לאחר שילמדו את פסק הדין מתכוון הזמר לערער עליו. "אין לי ספק שבית המשפט טעה והלקוח שלי חף מפשע", אמר עורך הדין
תבורי: "התעללו בי, לא נהגתי שיכור ולא תחת השפעת סמים, אני מצע שילכו לחפש עבריינים רציניים ולא אדם מהשורה או זמר שבגלל שהוא פופולרי, עשו ממני דילר ואז התקשורת מתנפלת כאילו איזה שודד, תפסתם איזה מחבל, שימו לב מה אתם עושים לאנשים".  

 

 

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, פליליים | עם התגים , , | להגיב

עיקר החדשות – יום שני 16 אוקטובר 2017 (מהדורת הבוקר)

 

כותרות המהדורה

   12  איש ובתוכם 2 קמיני מה.ףל נמרו בחשד שמעלו בכספים במהלך שנים ארוכות.  (חדשות)
הלילה: שתי רקטות נורו מסיני לעבר עוטף עזה, בחסדי שמים אין נפגעים (בטחוני)

   אחרי משאל העם: צבא עיראק פלש לכירכוכ שבשליטה כורדית; הכורדים: לפחות 7 נהרגו (חוץ)

   נשיא קטלוניה עונה לאולטימטום של ספרד בתשובה מעורפלת וקורא "לפתוח בשיחות שיימשכו 60 יום" (חוץ)

   שיבושים בנתב"ג: עובדים זמניים קיבלו מכתבי שימוע ופתחו בעיצומים (חדשות)

2 חרדים נעצרו ע"י רשויות הצבא (חרדים)

חדשות

2 קציני צה"ל בדרגות סא"ל -רס"ן ועוד 10 אזרחים נעצרו הבוקר בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים. העצורים חשודים כי במהלך שנים שלשלו לכיסם כסף רב. על פרטי החקירה וזיהוי החשודים הוטל צו איסור פרסום (מגפון ניוז)

שיבושים בנתב"ג: עובדים זמניים קיבלו מכתבי שימוע ופתחו בעיצומים

כ-250 עובדים זמניים במחלקות מיון ושינוע מזוודות שנקלטו בכדי לתגבר בעומסי הקיץ קיבלו מכתבי זימון לשימוע לקראת הפסקת עבודתם ופתחו בעיצומים מה שגרם לעיכובים בהמראות וביציאתם של נוסעים שנחתו * עיכובים של כ-40 דקות מורגשים מאז אתמול בערב אך בשלב זה אין עיכובים בלוח הטיסות, למעט חלק שעוכבו במשך כחצי שעה * נוסע שהמריא לפריז בלי הכבודה: "אפעיל ביטוח ואקנה חליפות חדשות"

    אסיר ירצה שנתיים נוספות בכלא בגלל טעות ביורוקרטית * בגלל שגיאה טכנית, כספי הפיצויים שהפקיד האסיר הופקדו בחשבון אחר. עקב כך הורעו גם תנאי אחזקתו ושחרורו — וכעת הסוגייה עומדת לפתחו של בית המשפט העליון (הארץ)

    משרד התפוצות השהה הקמת מאגר נתונים של הסטודנטים היהודים בארה"ב * הפרויקט שואף לאסוף מידע על כ-350 אלף סטודנטים למטרת קירוב צעירים יהודים לישראל. שעות לאחר פרסום התוכנית ב'הארץ', החליטה חברת בת של משרד התפוצות להשהות את התוכנית (הארץ)

2 בני ישיבה תלמידי ישיבת פוניבז' נעצרו הלילה בדרכם לירושלים והועברו לידי המשטרה הצבאית. המשפט בעניינם צפוי להתקיים בשעות הקרובות. * בהודעה שפורסמה במגזר החרדי נאמר: "הכונו למערכה האדירה שתרעיש עולם ומלואו". (אידישע פוסט)

פוליטי

נתניהו: "ממתי ביקורת על הדלפות היא פגיעה בשלטון החוק?"

ראש הממשלה הגיב לטענות המשטרה כי היא מושפעת מביקורת נגדה, ועל כן ביקורת על הדלפות לא חוקיות או העסקה בעייתית של יועץ פוליטי במליונים נחשב כשיבוש הליכי חקירה – "ממתי ביקורת על העסקה בעייתית של יועץ פוליטי במיליוני שקלים היא פגיעה בשלטון החוק? עוד פייק ניוז"

בטחוני

הלילה: שתי רקטות נורו מסיני לעבר עוטף עזה – מספר רקטות נורו הלילה מחצי האי סיני לעבר המועצה האזורית אשכול. תושבים דיווחו על אזעקת צבע אדום שנשמעה באזור וקולות פיצוץ. נפילה אחת זוהתה מחוץ ליישוב במועצה. בחסדי שמים אין נפגעים. * ראש המועצה: "לעצור את הירי גם כשהוא מגיע מסיני" * מוקדם יותר דווח כי 24 פעילי דאעש ושישה חיילים מצרים נהרגו בקרבות בסיני, ובמערכת הביטחון בודקים קשר בין ירי הרקטות ללחימה בין הצבא המצרי לדאעש (מגפון ניוז)

אמש כוחות צה״ל מחטיבת ״בנימין״ בשיתוף מג"ב עצרו שלושה מידי אבנים מהכפר כובר אשר הופללו כאשר יידו אבנים על מתיישבים במהלך טיול באיזור הכפר ג׳יביא לפני כחודשיים.

במהלך סריקות של כוחות צה״ל למציאת אמצעי לחימה בלתי חוקיים, תפסו הכוחות בחטיבה המרחבית "בנימין" בשיתוף משטרת ישראל כלי נשק מסוג m16 ובחטיבה המרחבית "עציון" שני אקדחים * הממצאים הועברו לכוהב"ט.

במהלך הלילה עצרו כוחות צה״ל, שב״כ, מג״ב ומשטרת ישראל באיו״ש 12 מבוקשים אשר חשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוהב״ט * המבוקשים הועברו לחקירת כוהב״ט.

מדיני

    הקשחת עמדות מול הפיוס ברשות? הקבינט יתכנס הבוקר * השר בנט סבור שיש לנקוט צעדים חריפים נגד חמאס והרשות הפלסטינית, מתוך חשש שעמדה רפה של ישראל תאותת לקהילה הבינלאומית כי ניתן לקיים קשרים עם ארגון הטרור. * לשכת רה"מ דרשה מהפלסטינים את שחרור הישראלים המוחזקים אצלה (nrg)

חוץ

אחרי משאל העם: צבא עיראק פלש לכירכוכ שבשליטה כורדית; הכורדים: לפחות 7 נהרגו

שלושה שבועות לאחר שאזרחי כורדיסטן הודיעו כי הם מעוניינים להתנתק מעיראק, החל הצבא העיראקי לפעול במחוז הפורש. ראש הממשלה העיראקי חיידר אל-עבאדי הורה לכוחות הצבא להשתלט על שטחי שדות הנפט בכירכוכ, לאחר שלטענתו כניסתם מטורקיה של פעילי המחתרת הכורדית לאזור הייתה "הכרזת מלחמה". * ראש הממשלה העיראקי אמר כי הוא מוכן לחלוק את השליטה בעיר עם הכורדים, וציין כי הצבא לא נתקל בהתנגדות. עם זאת, כלי תקשורת כורדים מדווחים על חילופי אש כבדים בין הצדדים * מפקדים בפשמרגה מדווחים על ירי רקטות ונפגעים רבים. כתבי התקשורת מדווחים על אש ארטילריה שנורתה לעבר הכורדים

- צבא עיראק: "השתלטנו על התשתיות בעיר הכורדית כירכוכ"

- דיווח: לוחמי הפשמרגה נסוגים מעמדותיהם מדרום לעיר כירכוכ

- הצבא העיראקי: כבשנו את הבסיס הצבאי של העיר כירכוכ מידי הפשמרגה

- ארה"ב: "מודאגים מאוד מהדיווחים על עימותים בין צבא עיראק לכורדים"

נשיא קטלוניה עונה לאולטימטום של ספרד בתשובה מעורפלת וקורא "לפתוח בשיחות שיימשכו 60 יום"

פוג'דמון שלח הבוקר מכתב לראש ממשלת ספרד רחוי ובו ביקש להיפגש בהקדם האפשרי כדי לדון במצב במחוז. עם זאת סרב לענות באופן ישיר אם ילך להיפרדות, למרות פקיעת האולטימטום * ראש ממשלת ספרד דרש מהנהגת חבל הארץ להבהיר עד היום באופן ברור האם אכן יכריזו על עצמאות

    הילרי קלינטון: "מפחדת שטראמפ ישגר נשק גרעיני באופן חד צדדי" (חדשות10)

    איראן: "נאום טראמפ הפר את הסכם הגרעין" * שר החוץ האיראני האשים את הנשיא האמריקני כי הפר את הסכם הגרעין * בראיון שהעניק לכלי תקשורת באיראן אמר: "אם הסכם הגרעין יתפוצץ, איש לא יאמין יותר לארצות הברית סביב שולחן המשא ומתן" (ישראל היום)

    אוסטריה: קורץ בן ה-31 נבחר לקנצלר אוסטריה * בתום ספירת 90% מהקולות בבחירות באוסטריה עולה כי שר החוץ הצעיר וראש המפלגה השמרנית יהפוך להיות המנהיג הצעיר ביותר באירופה. בשלב זה עדיין מתמודדות על המקום השני המפלגה הסוציאל-דמוקרטית ו"מפלגת החירות" מהימין הקיצוני, שככל הנראה תיבחר לשבת עם מפלגתו של קורץ בקואליציה (חדשות2)

    - קנצלר אוסטריה הנבחר: לא שולל הקמת ממשלת מיעוט

    אירלנד: כל בתי הספר ייסגרו היום בשל החשש מהסופה אופליה

    ארה"ב: מושל קליפורניה: "ההרס בלתי ייאמן. זו אימה שאף אחד לא יכול היה לדמיין" * השריפות הקשות עדיין משתוללות ברחבי המדינה זה השבוע השני ברציפות. מניין ההרוגים עומד על יותר מ־40 בני אדם, ומאות תושבים נעדרים. (מעריב)

    - השריפה הקטלנית בקליפורניה מכלה את תעשיית היין באזור * השריפה החמורה ביותר שהתפשטה במדינה גבתה את חייהם של 40 בני אדם, ופוגעת גם בעסק המשגשג של המדינה, תעשיית היינות, המעסיקה למעלה מ-100 אלף עובדים (ניו יורק טיימס)

    גרמניה: מפלגתה של מרקל ספגה תבוסה בבחירות מקומיות

    הפיליפינים: מנהיג דעא"ש בדרום-מזרח אסיה חוסל על ידי הצבא בעיר מראווי. יחד איתו נהרג אחד ממפקדי המיליציה של המורדים. * שר ההגנה: "הקרבות בעיר קרובים לסיום. ייתכן שנודיע על סיום העוינות בעוד יומיים"

    ונצואלה: הישג לנשיא מדורו בבחירות המקומיות. מקורבי הנשיא זכו ב-17 מתוך 23 משרות המושלים במדינה, אף שסקרים חזו ניצחון גדול למועמדי האופוזיציה. * האופוזיציה דחתה את התווצאות בטענה לזיופים * התוצאות מעמידות בספק שהדיאלוג שהחל בין הצדדים בחודש שעבר יחודש

    סומליה: עלה ל-276 מספר ההרוגים בפיגוע בבירה מוגדישו

    סין: שי ג'ינפינג הפך מהנשיא החזק בסין לנשיא החזק בעולם * קונגרס המפלגה הקומוניסטית שיתכנס השבוע עשוי לחזק את כוחו של ג'ינפינג, אך לא בטוח שהצלחתו תועיל לבעיות של סין. * הנשיא הדומיננטי ביותר מאז מאו דזה דונג שואף להנהיג את העולם (בלומברג)

    ספרד: 2 בני אדם נספו בשריפות הענק במחוז גליסיה בצפון-מערב המדינה

    קוריאה: ארה"ב ודרום קוריאה החלו באימון ימי משותף מסביב לחצי האי הקוריאני

בריאות

    שלושה מקרים של קדחת המערות נתגלו אצל ילדים מהיישוב כפר אלדד (מעריב)

 

פורסם בקטגוריה עיקר | עם התגים | להגיב

שני קציני צה"ל ו-10 אזרחים נוספים חשודים בשוחד ומרמה

היחידה ארצית של משטרת ישראל (יאח"ה), להב 433, עכבה הבוקר (שני) לחקירה, בתום חקירה סמויה בת יותר משנה,  12 חשודים – בהם עובדי חברה אזרחית ושני קציני צה"ל, בחשד לעבירות שוחד וקבלת דבר במרמה.
החקירה הסמויה התמקדה בתחומי פשיעה כלכליות, תוך הפעלת מערכי מודיעין וניהול חקירות משותפות עם רשויות אכיפה נוספות, לשם חשיפת מבצעי העבירה והעמדתם לדין.

עפ"י החשד, 2 קציני צה"ל בכירים (קצין בדרגת סא"ל וקצין בדרגת רב סרן), יחד עם עובדים באותה חברה אזרחית, המספקת שירותי תשתית לבסיסי צה"ל, הוציאו מהצבא במרמה סכומי עתק לאורך שנים, ע"י דרישת תשלום עבור עבודות שלא בוצעו.

עוד עולה עפ"י החשד, כי קציני הצבא, אשר מתוקף תפקידם נדרשו לפקח אחר המכרזים וקבלת השירות בבסיסים השונים, היו שותפים להוצאת כספים מהצבא בשיטה האמורה.

בתוך כך, חוקרי היאחב"ל בלהב 433 עכבו הבוקר לחקירה את החשודים ובצעו חיפושים במשרדיהם, על מנת לתפוס מחשבים ומסמכים הקושרים אותם עפ"י החשד לעבירות המיוחסות.
מהמשטרה נמסר כי ככל שיידרש בהיבט החקירתי, החשודים יובאו בהמשך היום לדיון בבימ"ש השלום ראשל"צ, בבקשה להאריך את מעצרם.
לבקשת המשטרה הוציא בית המשפט צו אסור פרסום על הפרשה, האוסר פרסום כל פרט מפרטי החקירה וכל פרט העלול להביא לזיהוי החשודים, למעט המידע בידיעה זו לאחר שהצו צומצם לבקשת חוקרי המשטרה.

 

 

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, פליליים | עם התגים , , , , , | להגיב

"מז"ל טוב": דה ז'ה וו של אימה

"מז"ל טוב" הוא הסרט האחרון מבית בלומהאוס, אולפן קולנוע שהצליח במיוחד בשנת 2017, בזכות שני סרטי אימה קופתיים במיוחד: "ספליט" ו-"תברח". סרט זה, מאת הבמאי כריסטופר ב. לאנדון ("פעילות על טבעית", "דיסטרביה"), לוקח את סוגת האימה והזוועתונים של בלומהאוס ומכניס נדבך נוסף, חזרה בזמן – סגנון הסרט "לקום אתמול בבוקר", מתוך ניסיון ליצור ז'אנר קולנועי טרי. "מז"ל טוב" הוא כיפי, לעיתים טיפשי, ממזג רעיונות וסוגות, ובעיקר בונה את העלילה על כתפיה של השחקנית בתפקיד הראשי, ג'סיקה רות'ה ("לה לה לנד").

"מז"ל טוב": ג'סיקה רות'ה ומאחוריה בייבי פייס

אף על פי שהסרט מוגדר בקדימונים ובפוסטרים כסרט אימה, "מז"ל טוב" קליל יותר ממה שאפשר לצפות, עובדה שבסופו של דבר גורמת לתחושה של חרב פיפיות. לאנדון והתסריטאי סקוט לובדל מקשטים את הסיפור במודעות עצמית נלהבת, שכן הם מבינים שהצופים ראו סגנון כזה של סרטים יותר מפעם אחת בעבר. ההומור המקאברי המתובל לאורך העלילה שומר על הרעיונות משעשעים, אבל זה מגיע על חשבון הפחדות וריגושים. כמה רגעים בסרט אכן מפחידים ממש – כאשר הגיבורה נרדפת על ידי רוצח מאיים – בייחוד כשלאנדון מציג זאת דרך עדשה משעשעת. אולם במקום להזריק זוועה ומוות בצופים, "מז"ל טוב" מלא חיים (לפעמים) ואופטימי, מה שהופך לחוויה מעניינת למדי.

מבחינת משחק, רות'ה נושאת את הסרט על כתפיה, ומציגה מגוון רחב של רגשות בתיאור דמותה. בתחילה, לובדל כותב את הדמות בצורה בלתי נסבלת, ונראה כי יהפוך את הגיבורה לאנטי-גיבורה למהלך הסרט כולו, אבל ככל שמתקדמת העלילה, רות'ה נכנסת ללב הצופים ודמותה מתחילה לזהור. יתכן שיכולת המשחק שלה מוגבלת מעט ממה שהיוצרים הסתמכו (יש גם לא מעט קלישאות בסיפור), אבל היא עדיין עושה עבודה טובה והצופים לומדים לאהוב אותה. ישראל ברוסארד ("בלינג רינג") טוב בתפקיד קרטר, ומצליח למכור את היותו בחור מתוק וחביב. סיפור האהבה הפורח בין השניים אינו מפותח מספיק, אבל לשחקנים יש כימיה מתונה זו עם זה.

"מז"ל טוב" מנסה ללא ספק להפוך את דמות מסכת התינוק לנבל האימתני הקולנועי הבא, אבל לאנדון לא כל כך מוצלח מבחינה זו. בעוד להופעת פני התינוק בעל העיניים הרחבות על גופו של מבוגר יש פוטנציאל להפריע רגשית, שום דבר שהרוצח עושה בסרט יגרום לסיוטים, גם לחלשי הלב. האלימות והזוועה מוגבלים במידה ניכרת, מה שמונע מהסרט להיות מפחיד כפי שיכול היה להיות. ובכל זאת, הסצינות בהן מופיע פני התינוק בנויות היטב מנקודת מבט טכנית ותאורה, והקהל נשאב אל מה שקורה על המסך, בעוד לאנדון שומר על דרכים מקוריות ומרעננות להרוג אנשים.

בסופו של דבר, מה שמונע מ-"מז"ל טוב" לממש את מלוא הפוטנציאל שלו הוא העובדה שאינו מצליח להחיות את הנוסחה שלה קיוו. הסרט פוגע בכל הנקודות הצפויות, כמו סרטים קודמים – ראו למשל "לקום אתמול בבוקר" או "קצה המחר" ומעניק תחושה של דז'ה וו. עם זאת, ככל שהסרט ייחודי במסגרת סוגתו, קטעים אלו כבר אינם משכנעים במערכה השלישית – עד כדי מגוחכים, וכשצריך לתפור קצוות, זה כבר הופך למתסכל.

"מז"ל טוב" הוא שילוב מפתיע של שתי סוגות, שצועדות יחד בקצב מהיר ומייצרות זמן קולנועי נעים. הסרט בוודאי לא ייזכר כקלאסיקת אימה, אבל הוא בהחלט מבדר, בשל נוכחות הכוכבים שבו והשימוש בטכניקה הקולנועית. האוהדים של המותג בלומהאוס ואלה המסוקרנים מהשיווק המאסיבי ייהנו מהסרט, והאולפן המצליח של השנה – ימשיך לקצור גם בקופות.

XXX

פורסם בקטגוריה סרטים | עם התגים , , , | להגיב

חדש בטלוויזיה: שלישי, 17 באוקטובר, 2017

21:00 על המשמר, כאן 11

תכנית חדשה שתעסוק בנושאים כלכליים-חברתיים בהגשת תגיש לינוי בר-גפן. התוכנית הראשונה תעסוק בצריכה המוגזמת של הסוכר והמלח בישראל, האינטרסים העומדים מאחורי עידוד הצריכה של מוצרי מזון אלה ועל צמצומה וסירוסה של היוזמה המהפכנית של משרד הבריאות לרפורמה שתצמצם את התופעה. איזה לחצים מופעלים ועל מי, כדי למנוע מהתכנית לצמצום הצריכה המזיקה לצאת לפועל?

22:00 רגליים חסרות מנוח | Restless Legs, ערוץ הבריאות

ארבעה אנשים הלוקים בתסמונת הרגל העצבנית חושפים את חייהם בפני המצלמה. הסרט יבחן אותם ואת התסמונת המובילה אותם לכדי ייאוש מוחלט: הגמלאי האובדני הסובל ממחסור בשינה בעקבות דגדוג בלתי פוסק ברגלו; המתבודדת, המסתגרת בביתה מבושה שמישהו ייחזה בעוויתות רגליה; הרעיה שבעלה הגלה אותה אל חדר שינה נפרד; וגבר בן 41 המאשים את זיכרונו הפגוע בבעיות רגליו.

22:00 דרורים | Þrestir Sparrows, ערוץ Yes3

דרמת התבגרות שזכתה בעשרות פרסים וייצגה את איסלנד באוסקר הזר. לאחר שאמו מצאה בן זוג חדש, נאלץ ארי בן ה-16 לעבור מריקיאוויק לגור עם אביו השיכור בעיירה הנידחת בה גדל כילד קטן. שם מוקף בטבע פראי ובטיפוסים מחוספסים, הוא מתאהב בנערה מקומית ומתמודד עם הסביבה הלא פשוטה. שחקנים: אלי אוסקר פיאלארסון, אינגבר אגרט סיגורסון. במאית: רונאר רונארסון. איסלנד, 2015. סרט מעניין עם משחק נהדר על התבגרות, מיניות ומאבק בדיכאון. ציון: 

22:40 מלחמות המרתפים של המיליונרים | Millionaire Basement Wars, ערוץ החיים הטובים

הטרנד החם ביותר של תעשיית הנדל"ן לעשירים הוא לא הבנייה לגובה, כי אם הירידה למעמקים. במהלך העשור האחרון נחפרו במרכז לונדון יותר מ-2,000 מרתפי פאר: מבנים תת-קרקעיים מסועפים המכילים, בין היתר, בתי קולנוע, בריכות שחיה, מגרשי סקווש, מכוני יופי ומגורי משרתים. הסרט יסקור את התופעה המסקרנת, החותרת תחת סעיפי הבנייה הקיימים ומעוררת את חמתם של תושבים רבים.

פאטון אוסוולט: השמדה | Patton Oswalt: Annihilation, נטפליקס | Netflix

פאטון אוסוולט, ישיר ונוקב מתמיד, מהרהר בקול רם על האוצר הבלתי נדלה של חומרים קומיים בעידן טראמפ ועל התקופה החשוכה שעבר בעקבות טרגדיה אישית. במאי: בובקט גולדת'ווייט.

סלאשר 2 | Slasher: Guilty Party, נטפליקס | Netflix

אנתולוגיית אימה. רוצחים סדרתיים משתוללים וטובחים בכל מי שנקרה בדרכם, בזמן שהקורבנות הבאים נאבקים להישאר בחיים. שחקנים: קייטי מקגראת', ברנדון ג'יי מקלארן, דין מקדרמוט, פטריק גארו. יוצר: אהרון מרטין.


מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים – נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !

פורסם בקטגוריה מה חדש ב-TV | עם התגים , , , , , | להגיב

צבע אדום ביישוביי עוטף עזה – זוהו שיגורים מסיני

אזעקת צבע אדום הושמעה לפני זמן קצר (ראשון) ביישובי המועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה.
פיקוד העורף
. ב 22:19 החלה האזעקה שנשמעה באזורים: עוטף עזה 233, עוטף עזה 236 ועוטף עזה/ מרכז הנגב 238.  מדובר צה"ל נמסר כי צה"ל זיהה שני שיגורים מאזור סיני לעבר יישובי המועצה אשכול. ככל הידוע אין נפגעים וצה"ל בודק היכן נפלו הרקטות. תושבים בעוטף עזה סיפרו על קולות פיצוצים שנשמעו, אך לא דווח על נפילות בשטח ישראל. כוחות צה"ל סורקים כעת את האזור. רקטה אחת אותרה לאחר כשעתיים מעת הנפילה.
תוך כך דווחו מקורות ביטחוניים למגפון כי זוהו 3 נפילות, אך הדבר עדיין בשלבי אימות.
מדוברות מועצת אשכול נמסר כי אין נפילות בישובים, והנפילות הן כנראה בשטחים פתוחים בתחום המועצה. עדיין מתבצעות סריקות.כרגע אין הנחיות מיוחדות לתושבים.

רקטה אחת אותרה (צילום: ביטחון שדה

 צילום מסך: ביטחון שדה

צילום מסך: ביטחון שדה

צה"ל סורק אחרי מיקום הנפילות (צילום: בראל אפרים)

צה"ל סורק אחרי מיקום הנפילות (צילום: בראל אפרים)

הרקטה שאותרה (צילום: מדברים תקשורת)

הרקטה שאותרה (צילום: מדברים תקשורת)

לפני שבוע בוצע ירי רקטה לעבר עוטף עזה, לראשונה מזה חודשיים. הושמעה אזעקה ביישובים בדרום המועצה האזורית אשכול, ולאחר מכן נמסר מדובר צה"ל כי זוהה שיגור לעבר שטח פתוח במועצת אשכול. אך בהמשך  התברר כי הנפילה לא אירעה בשטח המועצה וככל הנראה התפוצצה הרקטה בתחום רצועת עזה.

רגעיהאזעקה בעוטף עזה (צילום: שי שמואלי – ביטחון שדה)

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ | עם התגים , , | להגיב