מה הקשר בין ארכיטקטורה לקונדיטוריה ?

האם יש קשר בין ארכיטקטורה לקונדיטוריה או מה הקשר בין עוגה לאריח? אם אתם חושבים שאין קשר, תחשבו שוב. לכבוד פתיחת הסניף החדש של אלוני בחדרה החליטו אנשי אלוני להביא את השף-קונדיטור המוכשר ,ערן שוורצברד להעביר סדנא המפגישה בין התחומים.

היצירה של ערן שוורצברדמצולחתת על אריח (צילום:דן בר-דוב)

שף ערן שוורצברד מדגים (צילום:דן בר-דוב)

אם תשאלו את השף שוורצברד (בולנג'רי 96 ) החיבור בין קונדיטוריה לארכיטקטורה הוא טבעי לחלוטין. ערן מדבר על שילובי הצבעים והמירקמים שעושים הקונדיטורים כדי ליצור את יצירותיהם ממש כמו עמיתיהם הארכיטקטים. אפילו יש לנו כלי עבודה דומים אומר ערן ומצביע על הפלטה שבידו המזכירה את כף הטייחים וכמובן הקונסטרוקציות המורכבות שיוצרים הקונדיטורים על הצלחות שלא מביישות שום מבנה הנדסי.

יצירותיו של השף משתלבים באולם התצוגה (צילום:דן בר-דוב)

וכמובן אלה וגם אלה רוצים לרגש את הצרכן ועושים זאת עם הרבה טעם וסגנון. וכדי להוכיח את דבריו הלכה למעשה הגיש ערן את יצירותיו על גבי אריחים שמהווים חלק מהקולקציה החדשה של אלוני ואלה שימשו מצע צילחות ורקע מצוין. אז מי שיבקר באולם התצוגה החדש אולי לא יפגוש את העוגות של ערן אבל יפגוש שם בהרבה טעם וסגנון שיוכל לאמץ לביתו.

אלוני רחוב הזגג 38 א"ת דרומי חדרה 073-2198844

סגנון וטעם נפגשים (צילום:דן בר-דוב)

סגנון וטעם נפגשים (צילום:דן בר-דוב)

סגנון וטעם נפגשים (צילום:דן בר-דוב)

סגנון וטעם נפגשים (צילום:דן בר-דוב)

סגנון וטעם נפגשים (צילום:דן בר-דוב)

סגנון וטעם נפגשים (צילום:דן בר-דוב)

סגנון וטעם נפגשים (צילום:דן בר-דוב)

סגנון וטעם נפגשים (צילום:דן בר-דוב)

סגנון וטעם נפגשים (צילום:דן בר-דוב)

פורסם בקטגוריה סיפורים מצולמים | עם התגים , , | להגיב

עיקר החדשות – מהדורת הבוקר – יום שלישי 14 באוגוסט 2018

כותרות המהדורה

    נתניהו וא-סיסי קיימו פסגה סודית במצרים – כך החלה התוכנית המצרית להסדרה מדינית ברצועה (בטחוני)

    חמאס: נסכים לרגיעה עם ישראל רק בהסכמת כל הפלגים (בטחוני)

    הג'יהאד האיסלאמי: "מסרבים לרגיעה גם לחמש שנים, יש להסיר המצור על עזה ללא מחיר פוליטי" (בטחוני)

    טראמפ חתם על הצעת חוק ביטחונית בהיקף של 716 מיליארד דולר – "מקווה שלעולם לא נצטרך להשתמש בנשק שלנו" (חוץ)

    איראן חשפה טיל בליסטי חדש למרחק של מאות ק"מ (חוץ)

    המנהיג העליון של איראן: "אין חשש למלחמה עם ארה"ב. בכל מקרה לא ננהל מו"מ עם ההנהגה האמריקנית הנוכחית" (חוץ)

    איראן: המנהיג העליון חמינאי נגד הנשיא רוחאני: "הממשלה הזיקה לכלכלה יותר מהסנקציות" (חוץ)

    החשש לעכברת בצפון: עשרות חולים חשודים כי נדבקו, נחלים נוספים בגולן נסגרו (חדשות)

נתניהו וכחלון מאיימים לסגור את התאגיד אם לא יתחייב לערבויות לטובת האירוויזיון (חדשות)

 

תחזית מזג אוויר (השירות המטאורולוגי)

    הלילה: מעונן חלקית.

    שלישי: מעונן חלקית עד נאה עם ירידה קלה נוספת בטמפרטורות.

    רביעי: מעונן חלקית וייעשה נאה. תחול עלייה קלה בטמפרטורות.

    חמישי: ללא שינוי של ממש במזג האויר.

    שישי: ללא שינוי של ממש במזג האויר.

חדשות

החשש לעכברת בצפון: עשרות חולים חשודים כי נדבקו, נחלים נוספים בגולן נסגרו

בשבוע האחרון הגיע למשרד הבריאות מידע על 27 מטיילים, שביקרו בנחלים בדרום רמת הגולן, וחלו בעכברת. כמחצית מהחולים אושפזו ובמשרד ממשיכים בבדיקת האירוע. נכון לעכשיו, למרות התסמינים והמאושפזים, אף אחד עוד לא אובחן באופן רשמי. * משרד הבריאות הזהיר שלא לטבול בנחלים זאכי, יהודיה, משושים וזוויתן עד להודעה חדשה * ההנחיות שמפיץ היום משרד הבריאות: מי שרחץ או טבל במימי הנחלים זאכי, יהודייה, משושים וזויתן בחודש וחצי האחרונים (החל מה-1 ביולי) וחולה בחום – נדרש לפנות לרופא משפחה

22 חשודים בסחר בסמים מסוכנים, נעצרו לפנות בוקר  בתום פעילות סמויה על מנת למנוע פגיעה בציבור הנורמטיבי בכלל ובבני נוער בפרט

סוכן סמוי, שפעל בקרב העבריינים לאורך תקופה ארוכה אסף מידע מפליל. בשעות הבוקר המוקדמות עם המעבר לשלב החקירה הגלויה, עצרו השוטרים עד כה 22 חשודים בעבירות סחר בסמים

160 בלשים, חוקרים, לוחמי יס"מ ומג"ב, כלבנים וחוקרי זיהוי פלילי פשטו באותה עת, על בתיהם של 22 חשודים בסחר בסמים מסוכנים. בפעילות אותרו ונעצרו כלל החשודים(20-60), תושבי עפולה, נצרת, בוסמת טבעון, קריית חיים וחיפה. בנוסף, בחיפושים בבתיהם נתפסו:רובה מסוג "קרלו", רימון עשן, כ 72 אלף ₪, סמים מסוגים שונים וכן ראיות נוספות הקושרות אותם עפ"י החשד לעבירות המיוחסות להם. בנוסף נתפסו 6 כלי רכב בבעלות החשודים בשווי כולל של למעלה מחצי מיליון ש"ח לצורך הליך חילוט.

הסוכן המשטרתי פעל בקרב החשודים לאורך כחצי שנה, במהלכה רכש את אמונם ופעל בסביבתם, ובאופן זה הצליח לרכוש מהחשודים במספר הזדמנויות שונות סמים מסוכנים במשקלים שונים מסוג: קוקאין, MDMA, חשיש ומריחואנה תוך איסוף הראיות הנדרשות נגדם. החשודים יובאו החל מהשעה 11:00 לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבימ"ש שלום נצרת
שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו מאימים לסגור את התאגיד אם לא יעמיד את הערבויות הנדרשות מההפקה על ידי איגוד השידור האירופי. ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, הציע אמש לספוג את עלויות האולם – עלות מרכזית באירוע. "כמו שהבריחו את מסי מישראל, עכשיו מבריחים את האירוויזיון (…). עיריית תל אביב מוכנה להתגייס למאמץ הלאומי ולספוג את עלויות האולם. אולי זה יעזור למי ששוב מטפס על עצים במקום למצוא פתרונות".

גורמים בתאגיד הביעו הבוקר תמיהה על ההצעה: "ההצעה של חולדאי ועיריית ת"א לאירוח האירוויזיון לא רלוונטית כי בכל מקרה העיר המארחת משלמת על האולם על פי הקריטריונים בתנאי המכרז"

בתאגיד מסבירים כי בתקציב שאושר להם לא כלולה הפקת האירוויזיון. והערבויות הנדרשות. אם נצטרך להעמיד ערבויות, נאלץ לפטר עובדים ולצמצם הפקות

בטחוני

חשד לפיגוע – מכונית דרסה הבוקר (שלישי) כמה הולכי רגל ליד הפרלמנט בלונדון ואז התנגשה במחסום ביטחוני. שוטרים עם כלי נשק שלופים הוציאו מתוכה את הנהג ועצרו אותו. לפי שעה נסיבות האירוע אינן ברורות, אך הוא מעורר חשש שמדובר בפיגוע דריסה כמו כמה פיגועים מסוג זה שאירעו בבריטניה בשנים האחרונות. עדי ראייה דיווחו כי מיד לאחר האירוע הגיעו ניידות משטרה נוספות למקום וכי הכביש וכבישים נוספים באזור נסגרו לתנועה. לפי אחד הדיווחים, באירוע נפגעו רוכבי אופניים (כלל העיתונים)

נתניהו וא-סיסי קיימו פסגה סודית במצרים – כך החלה התוכנית המצרית להסדרה מדינית ברצועה

ראש הממשלה ונשיא מצרים נפגשו בחשאי לפני כשלושה חודשים, ורוב שרי הקבינט לא ידעו על נסיעת רה"מ, כך נחשף ב'חדשות עשר'. השניים דנו בניסיון למצוא פתרון לסוגיית גופות החיילים והאזרחים הישראלים שבידי חמאס, בניסיון המצרי לקדם הסדרה ברצועת עזה והסדרה ארוכת טווח וכן בתוכנית השלום של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. לדברי בכירים אמריקנים הפגישה היא זו התניעה את היוזמה המצרית לקדם הסדרה מדינית בעזה.

חמאס: נסכים לרגיעה עם ישראל רק בהסכמת כל הפלגים

אתר החדשות 21 ARABI דווח מפי מקור פלסטיני כי המצרים הציעו לחמאס הסכם רגיעה, אך הארגון סרב להסכים לפני שההסכם יובא בפני המסגרת הלאומית ויאושר על ידי כל הפלגים, ע"פ הדיווח חמאס ערך היום בקהיר פגישות התייעצות עם הפלגים הפלסטינים בנוגע לרעיונות המוצעים לרגיעה עם ישראל.

הג'יהאד האיסלאמי: "מסרבים לרגיעה גם לחמש שנים, יש להסיר המצור על עזה ללא מחיר פוליטי"

בכיר בג'האד האיסלאמי בעזה, אמר כי "ישנה הצעה מצרית לאסוף את כל הפלגים הפלסטינים לדיונים והתייעצויות בקהיר לגבי הפיוס הפלסטיני, הרגיעה וצעדות השיבה; אנחנו מסרבים לחתום על הסכם רגיעה עם הכיבוש הישראלי אפילו ל-5 שנים. יש להסיר המצור מעל עזה ללא מחיר פוליטי"

אחרי יומיים של שקט: מערכת הביטחון תדון מחר בשאלת הסרתן של חלק מההגבלות מהרצועה

שר הביטחון לכנס מחר דיון הערכת מצב שבו יחליט אם לפתוח בשנית את מעבר כרם שלום. במערכת הביטחון רוצים לבחון אם השקט שנשמר הוא איתות מצד חמאס * גורם ביטחוני בכיר מסר כי במידה ויישמר השקט בגבול הדרום, ייפתח המעבר ויוגדל מחדש מרחב הדיג ברצועה. "אם אכן מדובר במגמה שתימשך, ישראל תשקול הקלות נוספות" * על אף דברי משרד הביטחון כי ביומיים האחרונים יש שקט בדרום, בשירות הכבאות וברשות הטבע והגנים אומרים כי שריפה שפרצה היום בתל גמה, במערב הנגב, נגרמה כתוצאה מבלון תבערה

ראש המוסד לשעבר לאתר סעודי: "הפתרון לחיזבאללה – לא צבאי אלא פוליטי"

ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו העניק ראיון לאתר אילאף ושוחח על סוגיות שונות הנוגעות למזה"ת ולקשרים עם מדינות האזור. "כל עוד חיזבאללה פרוס עם נשקו בלבנון, יש להטיל עליו סנקציות". על יחסי ישראל ומדינות המפרץ ואמר: "הסוגיה הפלסטינית הייתה ועודנה מכשול בפני התקדמות בדיאלוג בין המדינות". הוא הוסיף שהעוינות לאיראן מאחדת בין המדינות אך הדבר לא מספיק כדי לכונן יחסים טובים (כאן)

    רקטת גראד ששוגרה בסבב הלחימה האחרון בדרום, ולא התפוצצה, נמצאה באתר בנייה בנתיבות.

במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל, שב״כ, מג"ב ומשטרת ישראל באיו"ש ובבקעה 21 מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוהב"ט.

החשודים הועברו לחקירת כוהב"ט.

הלילה פעלו כוחות צה"ל בעיר יטא שבמרחב החטיבה המרחבית "יהודה". במהלך הפעילות פשטו הכוחות על בית מלאכה אשר שימש לייצור אמצעי לחימה בלתי חוקיים והחרימו בו מכונות המשמשות לתהליך יצור אמצעי הלחימה.

הפעילות התקיימה בעקבות מבצע משמעותי שנערך אתמול בשיתוף שב״כ לסיכול עסקת אמצעי לחימה במרחב החטיבה המרחבית ״יהודה״. במסגרת המבצע, נעצרו שני חשודים בסחר וייצור אמצעי לחימה ונתפס נשק ביצור עצמי מסוג ״קרלו״ .

הפעילויות נערכות כחלק מהמערכה הרחבה אשר מוביל צה״ל באמצעי הלחימה הבלתי חוקיים ומחזיקיהם באזור יהודה ושומרון.

בנוסף, במהלך פעילות כוחות צה"ל במרחב החטיבה המרחבית  "עציון", הכוחות עצרו ארבעה חשודים לאחר שאלו הציתו שריפה בסמוך ליישוב בת עין.

לאחר מעצר החשודים התפתחה הפרת סדר אלימה במרחב הכפר בית אומר שבמהלכה מפרי הסדר יידו אבנים, השליכו בקבוקי תבערה וצמיגים בוערים, ירו זיקוקים והשליכו מטען מאולתר לעבר הכוח. הכוח הגיב בירי באוויר ובאמצעים לפיזור הפגנות לעבר מפרי הסדר. אין נפגעים בקרב צה"ל וכוחות הביטחון

כמו כן, במהלך פעילות כוחות צה"ל בכפר בית רימא שבמרחב החטיבה המרחבית "בנימין" התפתחה הפרת סדר אלימה במהלכה מפרי הסדר יידו אבנים, השליכו בקבוקי תבערה ומטען צינור לעבר הכוחות אשר הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות, אין נפגעים אך נגרם נזק לרכבים צבאיים.

מדיני

    הבנק העולמי אישר תקציב למלגות ליצירת 4,400 מקומות עבודה בעזה * הבנק העולמי אישר תקציב של 17 מיליון דולרים למלגות ליצירת 4,400 מקומות עבודה בארגונים לא ממשלתיים בעבור צעירים ברצועת עזה. * האחראית על איזורי יו"ש ועזה בבנק העולמי אמרה כי "יצירת עבודות זאת אסטרגטגיה מרכזית שלנו – כי באמצעותו אפשר לסייע לצמיחה כלכלית בעזה"

    שליח האו"ם למזה"ת, ניקולאי מלדנוב, הודה לאיחוד האירופי על תרומה של 3.6 מיליון דולרים לתוכנית התזונה העולמית של האו"ם. לפי מלדנוב התרומה תספק לכ-200 אלף פלסטינים בעזה סיוע ברכישת מזון למשך חודש וחצי

חוץ

טראמפ חתם על הצעת חוק ביטחונית בהיקף של 716 מיליארד דולר – "מקווה שלעולם לא נצטרך להשתמש בנשק שלנו"

טראמפ: "יש לנו 716 מיליארד דולר כדי לתת לכם את המטוסים המשובחים ביותר ואת ספינות וטנקים וטילים בכל מקום על פני כדור הארץ". בכוונת ארה"ב להחליף את הטנקים, המטוסים והספינות המיושנים עם טכנולוגיה המתקדמת וקטלנית יותר". לדבריו, "אמריקה היא מדינה שלווה, אבל אם ייכפה עלינו סכסוך, נלחם וננצח. אני מקווה שלעולם לא נצטרך להשתמש בנשק שלנו".

איראן חשפה טיל בליסטי חדש למרחק של מאות ק"מ

הצבא האיראני חשף טיל בליסטי חדש נגד ספינות, מסדרת "פאתח", ונטען כי הוא עשוי להגיע למרחק של 300 עד 500 ק"מ. * שר ההגנה האיראני תיאר את הטיל, שיוצר כולו באירן, כמהיר יותר, מדויק במיוחד ומסוגל לחמוק מגילוי מכ"מים. – "כפי שהובטח לאנשינו, אנחנו לא נחסוך כל מאמץ להגברת יכולת הטילים של המדינה, ונמשיך לעשות זאת בכל יום" * במקביל, בארה"ב חוששים מכך שקאסם סולימאני יעודד את המיליציות בעיראק לפגוע בכוחות אמריקנים שמוצבים במדינה.

המנהיג העליון של איראן: "אין חשש למלחמה עם ארה"ב. בכל מקרה לא ננהל מו"מ עם ההנהגה האמריקנית הנוכחית"

המנהיג הרוחני של איראן, עלי חמינאי, אמר בריאיון תקשורתי כי האמריקנים מגזימים כאשר הם מדברים על האפשרות שתהיה מלחמה בין המדינות. לדבריו, "מעולם לא התחלנו במלחמה והם לא ייכנסו לעימות צבאי עם איראן", לדבריו, "גם אם נניח את ההנחה הלא הגיונית שבה אנחנו ניכנס למו"מ עם ארה"ב אז לבטח שלא נישא וניתן עם ההנהגה האמריקאית הנוכחית. מי שקורא להתפטרות הממשלה האיראנית משחק תפקיד בתכנית של האויבים. על הממשלה להישאר ולהיות חזקה, עליה לבצע את עבודתה בפתרון בעיות העם"

איראן: המנהיג העליון חמינאי נגד הנשיא רוחאני: "הממשלה הזיקה לכלכלה יותר מהסנקציות"

המנהיג העליון של איראן חמינאי מתח בריאיון לתקשורת בארצו ביקורת חריפה על הממשלה ואמר כי הניהול הכושל במדינה פוגע בכלכלה האיראנית יותר מהסנקציות האמריקניות – "הבעיות הכלכליות אינן נובעות מגורמים חיצוניים. לסנקציות אין השפעה גדולה כל כך", לדבריו, "זו אולי לא בגידה, אך הם עשו טעויות גדולות"

הסנקציות האמריקניות על טורקיה | טורקיה תפעיל צעדים משפטיים נגד אזרחים שיפרסמו הודעות לגבי שער החליפין של הדולר

נשיא טורקיה ארדואן אמר כי הסנקציות הכלכליות שהוטלו עליהם ימשיכו, אך הוא צופה כי בקרוב הלירה הטורקית תתייצב. עוד הוסיף כי הפעולות האחרונות של ארצות הברית הן דקירה בגב של אנקרה. בנו של ארדואן טען כי המשבר בכלכלה הטורקית החל לפני 8 שנים, כשאביו התעמת עם שמעון פרס בועידת דאבוס אודות תקיפה ישראלית בעזה: "אותם כוחות מבצעים תקיפות שמטרתן להחליש את הכלכלה הטורקית"

- משרד הפנים של טורקיה הודיע כי המדינה תנקוט בצעדים משפטיים נגד אזרחים שיפרסמו הודעות לגבי שער החליפין של הדולר, היוצרים תפיסה שלילית על המשק. לדבריהם, בשבוע האחרון זוהו 346 הודעות בנושא היחלשות הלירה

- שר החוץ הטורקי, מבלוט צ'אבושולו, אומר כי האמריקנים מתנהגים בניגוד לברית השוררת בין שתי המדינות, ושאנקרה עשתה מספיק כדי לתקן את יחסיה עם וושינגטון. "על ארה"ב ללמוד שלא תוכל להשיג שום תוצאה באמצעות איומים. אנו מצפים ממנה שתהיה נאמנה לשותפות המסורתית והחברות המשותפת בברית נאט"ו"

- קנצלרית גרמניה, מרקל אמרה כי "גרמניה מעוניינת בשגשוג כלכלי בטורקיה, חשוב שהבנק המרכזי במדינה יהיה עצמאי"

אפגניסטאן: 200 חיילים נהרגו בשלושה ימים של קרבות עם הטליבאן

יותר מ-200 חיילים באפגניסטאן נהרגו בסוף השבוע בתקיפות של הטליבאן בארבעה מוקדים שונים. התקיפה המשמעותית ביותר היתה בעיר גאנזי, שם על פי נציג מבית החולים נהרגו יותר ממאה חיילים. * הצבא האפגני מכחיש את הדיווח הבלתי רשמי לפיו הארגון המוסלמי הקיצוני הצליח לכבוש חלקים נרחבים במחוז רזני. (ניו יורק טיימס)

    הקרמלין: טרם התקבלו הוראות מפוטין לגבי סנקציות הנגד שיוטלו בתגובה לאיומים על סנקציות מצד ארצות הברית

    נשיא רוסיה פוטין יפגש בסוף השבוע בגרמניה עם הקנצלרית מרקל

    אוניית "AQUARIUS" שעליה 141 פליטים נמצאת כבר ארבעה ימים בים התיכון בניסיון לקבל אישור עגינה מטוניסיה, איטליה ומלטה, אך עד כה לא קיבלה היתר להיכנס למים הטריטוריאלים שלהן. מתוך 141 הפליטים שעל סיפונה, ישנם 67 נערים וילדים

    אינדונזיה: מניין ההרוגים ברעידת האדמה עלה ל-436 * הסוכנות לאסונות עדכנה את מספר הקורבנות ברעש העוצמתי שזעזע את האי לומבוק ומסרה כי עלות השיקום תהיה גבוהה מאוד. הכבישים המשובשים מקשים על גישה לאזורים ההרריים המבודדים (וואלה)

    - סוכן FBI בכיר שהוביל את חקירת המעורבות הרוסית ונתפס שולח הודעה המזלזלת בטראמפ פוטר מהבולשת * סוכן FBI בכיר, שניהל את חקירת האימיילים של הילרי קלינטון ונתפס שולח הודעה המזלזלת בטראמפ, פוטר היום מהבולשת לאחר שירות של 22 שנים. על המהלך הוחלט חרף העובדה כי חקירה ארוכה לא מצאה בדל הוכחה כי עמדותיו האישיות השפיעו על עבודתו. טראמפ בתגובה: "הסוכן סטרזוק פוטר סוף סוף. רשימת השחקנים הרעים בבולשת הפדרלית ובמשרד המשפטים רק מתארכת"

    טייוואן: 9 בני אדם נהרגו ו-15 נפצעו בשריפה שפרצה בבית חולים

    נורבגיה: שר הדייג של נורבגיה פר סנדברג (Per Sandberg) התפטר היום מתפקידו לאחר שערך ביקור פרטי באיראן ובמהלכו הפר את נוהלי הבטיחות של ממשלת נורבגיה. סנדברג לא דיווח בתזמון הראוי על הטיול וגם לקח עמו טלפון נייד ממשלתי שמכיל מידע מסווג.

    מצרים: משרד הפנים המצרי מסר כי המשטרה חיסלה שישה מבוקשים בחילופי אש במחוז גיזה, ליד קהיר. לפי השלטונות, אותם מבוקשים תכננו לבצע התקפות טרור נגד מתקנים רגישים במדינה

    סוריה: מניין ההרוגים בפיצוץ במחסן תחמושת בעיר סרמדא עלה ל-69 * מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח כי עלה ל-69 מספר ההרוגים בפיצוץ המבנה בעיר סרמדא שבמחוז אידליב. מחסן תחמושת שהתפוצץ אתמול בעיר שבשליטת המורדים הביא לעשרות הרוגים ופצועים

    ספרד: יותר מ-260 בני אדם נפצעו בעיר ויגו, אחרי שרציף מעץ קרס

    פרו: המשטרה דיווחה על 12 הרוגים ו-30 פצועים בהתהפכות אוטובוס

כלכלה

    שערים יציגים (13/08/18): דולר = 3.709 ; ליש"ט = 4.7293 ; אירו = 4.2246 ; פרנק שוויצרי = 3.7299

 

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, עיקר, פליליים | עם התגים , , , , , , , | להגיב

חדש בטלוויזיה: רביעי, 15 באוגוסט, 2018

21:45 גודנייט למען הצדק: מידותיו של אדם | Goodnight For Justice: The Measure of a Man, ערוץ AMC 

הרפתקאות. השופט גודנייט מבקר בעיר שעבריינים מטילים עליה אימה, שם הוא מחליט למצות עם הנוכלים את הדין. שחקנים: לוק פרי, קמרון ברייט. במאי: כריסטופר טבורי. ארה"ב, 2012.

22:00 לשכב עם אחרים | Sleeping With Other People, ערוץ Hot Gold

לפרטים נוספים, ראו יום שבת, 01 באוקטובר, 2016, בשעה 22:00 בערוץ Yes1

22:00 47 מטר | i47 Meters Down, ערוץ Yes VOD + סלקום TV

מותחן. במהלך חופשה במקסיקו מחליטות שתי אחיות לצאת לצלילה אתגרית בכלוב מוקף בכרישי ענק. כשהכלוב מתנתק ושוקע למעמקי האוקיינוס, עליהן לנסות לשרוד בין הכרישים בטרם ייגמר האוויר. שחקנים: מנדי מור, מת'יו מודיין, קלייר הולט, כריס ג'ונסון. במאי: יוהנס רוברטס. 2017.

22:00 פאטי קייקס | Patti Cake$i, ערוץ Yes3

דרמה קצבית. צעירה חדת לשון וכבדת גוף חולמת להיות ראפרית מצליחה, אבל היא מוקפת מכל עבר בדעות קדומות ומזלזלות, בעיקר מצד אמה המתעללת. מפגש עם מוזיקאי מתבודד מעודד אותה להעז ולנסות להגשים את החלום. שחקנים: דניאל מקדונלד, ברידג'ט אוורט, קתי מוריארטי. במאי: ג'רמי ג'אספר. ארה"ב, 2017. סיפור חביב, חלקו מקורי וחלקו צפוי, שמצליח בזכות המשחק האיכותי של מקדונלד. ציון: 

22:30 הולכת שבעה | Morning Trail, ערוץ Yes קולנוע ישראלי + Yes VOD

אלה וחברתה הטובה תמי תכננו לצעוד ביחד בשביל ישראל. בבוקר המסע, תמי נתקעת במעלית אשר מתנתקת מכבליה והיא צונחת אל מותה. אלה, המומה מהמוות הפתאומי, מתעקשת בכל זאת לצאת למסע שלהן בשביל ישראל ולהתאבל בדרכה על חברתה הטובה. התוכנית שלה משתבשת כאשר היא פוגשת במסלול בגבי, אלמן שמטייל לבדו. החיבור המפתיע בין השניים משנה את המשך המסלול של כל אחד מהם. שחקנים: מיקי קם, רוברט הניג. במאי: טומי לנג. ישראל, 2016.

22:45 הרווק בגן עדן 3 | The Bachelor in Paradise 3, ערוץ Yes Real

מהיוצרים של מותג "הרווק" ובהנחייתו של כריס האריסון, הכוכבים הכי גדולים שיצאו מעונות הרווק וגם הנבלים הגדולים ביותר, חוזרים. המתחרים יגורו ביחד בגן עדן רומנטי מבודד ובמהלך שישה פרקים יבחנו מערכות יחסים חדשות: כשיתאהבו, או יעברו שוב משברים וליבם ישבר. תוכנית הדייטים תציג הפתעות מדהימות, טוויסטים חדשים, אורחים לא צפויים, מערכות יחסים לא סבירות יחד עם הרומנטיקה והדמעות שיביאו את הדרמה לשיאים חדשים.

גרים 6 | Grimm 6, נטפליקס | Netflix

לפרטים נוספים, ראו יום חמישי, 24 באוגוסט, 2017, בשעה 23:30 בערוץ Hot Zone

ג'סטין בדיוק בזמן | Justin Time, נטפליקס | Netflix

סדרה מונפשת לילדים. בחלומותיו של ג'סטין, הוא וחבריו הדימיוניים אוליב וסקוויג'י מטיילים ברחבי העולם ולומדים על הטבע ועל תרבויות אחרות.

אל חייבה | Al Hayba, נטפליקס | Netflix

סדרת מאפיה לבנונית. בכפר ליד הגבול בין לבנון לסוריה ראש חמולה של מבריחי נשק מתמודד עם קונפליקטים משפחתיים, מאבקי כוח וחיי אהבה מסובכים. 

הוריקן ביאנקה | Hurricane Bianca: From Russia With Hate, נטפליקס | Netflix

סרט קומי. לאחר שריצ'ארד, המורה מטקסס, מתפתה להגיע לרוסיה על ידי האויב שלו, דב, האלטר-אגו שלו – ביאנקה, הופך את המדינה. שחקנים: קטיה זמולוצ'יקובה, ביאנקה דל ריו, שאיין ג'קסון. במאי: מאט קוגלמן. 85 דקות, ארה"ב, 2018.

סרטים פיליפיניים ב-נטפליקס | Netflix
She's Dating the Gangster, Kid Kulafu, You're My Boss, Barcelona: A Love Untold, Praybeyt Benjamin, Ang Tanging Ina N'yong Lahat, Tanging Ina, Caregiver, A Love Story, For Here or To Go?, Sukob, One More Chance, You Changed My Life, Crazy Beautiful You, A Second Chance, Always Be My Maybe, Everything About Her, Can't Help Falling in Love, Beauty and the Bestie, The Super Parental Guardians, The Unmarried Wife, My Ex & Whys, Vince and Kath and James, No Other Woman, Sisterakas, The Mistress, Four Sisters And A Wedding, Girl, Boy Bakla Tomboy, It Takes A Man And A Woman, Bride For Rent, Starting Over Again, The Amazing Praybeyt Benjamin, That Thing Called Tadhana, Seven Sundays, Finally Found Someone, The Love Affair, Everyday I Love You, The Breakup Playlist, The Third Party 
.
סרטים הודיים ב-נטפליקס | Netflix

Bioscope, Devaraya, Gurudu 
.
סדרה הודית ב-נטפליקס | Netflix

אדם נגד הטבע עם סאני ליון | Man vs Wild with Sunny Leone, נטפליקס | Netflix


מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים – נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !

פורסם בקטגוריה מה חדש ב-TV | עם התגים , , , , , , , , , , | להגיב

חדש בטלוויזיה: שלישי, 14 באוגוסט, 2018

22:00 על שביל החלב | On the Milky Road, ערוץ Yes 3 

לפרטים נוספים, ראו יום חמישי, 09 באוגוסט, 2018, בערוץ Yes VOD

22:00 פלא רפואי | ?What Would Be Your Miracle, ערוץ הבריאות 

סדרה העוקבת אחר אנשים העומדים לזכות בטיפולים פורצי דרך. בפרק הראשון גארין מורגן, ילד בן 10 הסובל משיתוק מוחין וממתין לניתוח מהפכני בעמוד השדרה. כמו כן, אנדריאה דודס, אם עיוורת וחירשת למחצה המקווה לקבל שתל שבלול שיישנה את חייה.

22:00 רוק בקסבה באפגניסטן | Rock the Kasbah, ערוץ Hot Gold

לפרטים נוספים, ראו יום שישי, 02 בספטמבר, 2016, בשעה 22:00 בערוץ Yes2

ברידג'ט ג'ונס בייבי | Bridget Jones Baby, נטפליקס | Netflix

לפרטים נוספים, ראו יום שישי, 18 באוגוסט, 2017, בשעה 11:10 בערוץ Yes KidZ

מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים – נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !

פורסם בקטגוריה מה חדש ב-TV | עם התגים , , , , | להגיב

"אי הכלבים": ווס אנדרסון יצר אגדה משעשעת ומחממת לב

התסריטאי והבמאי ווס אנדרסון יצר לעצמו שם עם סרט הבכורה שלו: "פשיעות קטנות" מ-1996. בשני העשורים מאז, אנדרסון המשיך לפתח את סגנון הבימוי הייחודי שלו עם הרבה הומור, השראה ומקוריות. עם כמה סרטים מצליחים ואיכותיים במיוחד, כמו "משפחת טננבאום", "רכבת לדארג'ילינג", "ממלכת אור הירח" ו-"מלון גרנד בודפשט", אנדרסון חוזר עתה עם סרט מונפש בסגנון סטופ-מושן: "אי הכלבים". בעבר, הוא העזר להתנסות בהנפשה מסוג זה, עם "מר שועל המהולל" משנת 2009, שגם זכה לביקורות חיוביות להפליא – כמו סרט זה. "אי הכלבים" הוא סרט חכם, מקורי, משעשע ובעיקר מחמם לב על נער וכלבו.

"אי הכלבים": יצירה משעשעת ומקורית של ווס אנדרסון

בהמשך לקריירה שלו כיוצר עצמאי, אנדרסון כתב וביים את "אי הכלבים" על סמך סיפור שהוא יצר עם משתפי פעולה תכופים, כמו רומן קופולהג'ייסון שוורצמן וכן קוניצ'י נומורה. העלילה של הסרט לפעמים קצת מסובכת, אך היא מושרשת בסיפור הקלאסי על ילד וכלבו. כמובן, מה שהופך את הסרט של אנדרסון לכל כך ייחודי הוא האווירה הדיסטופית העתידית שבו הוא מתרחש, והשימוש בסטופ-מושן כדי להביא לחיים את הכלבים. שילוב של כלבי רחוב עם כלבי מחמד, שנדחקו כולם לאי מלא זבל, נשמע קודר למדי, אך זוכים לנימה חיה ומקורית בזכות הציניות החדה והמתוחכמת של אנדרסון. השכבה הנוספת בסיפור, אשר עוסקת בשחיתות פוליטית, נרקמת להפליא אל תוך קו העלילה שבו גיבור הסרט, אטארי, מחפש אחר כלבו, ועובדה זו מציעה עומק ועניין, ועל כן הסרט יכול להתאים למבוגרים ולצעירים ברוחם (אם כי לא לילדים קטנים).

מה שעוד מקפיץ את העלילה בסרט "אי הכלבים" הוא העושר הוויזואלי בעולם המונפש של אנדרסון. יש הרבה פרטים שהבמאי הכניס, ולא רק הדמויות המונפשות מתעוררות לחיים באופן נפלא, אלא גם ההיסטוריה הנרחבת של מגסאקי – העיר שבה מתרחשת העלילה. כאמור, יש אינספור פרטים, שפע עובדות היסטוריות בדיוניות, הצופים עלולים ללכת לאיבוד בזמנים השונים המתוארים בסרט, אבל כל אלו מסייעים להביא עוד שכבות של עניין וצבע לסרט. לרבות מן הדמויות הראשיות, הן הכלבים והן בני האדם, יש רקע מפותח לאורך הסרט, ולכל דמות יש אופי ועניין. בהתאם לאופי, קולות הרקע והדיבוב של דמויות הסרט הותאמו על ידי שחקני צמרת, עובדה נוספת שמביאה חלומיות וקסם לכל הסיפור.

כבר בכתוביות הפתיחה אפשר לקרוא במהירות את רשימת השחקנים המרשימים שהעניקו את כולם לדמויות הסרט, ביניהם: סקרלט ג'והנסון, ביל מארי,ג'ף גולדבלוםאדוארד נורטוןבריאן קרנסטוןטילדה סווינטון, ליב שרייברפרנסס מקדורמנדפ. מארי אברהםהארווי קייטל, יוקו אונו ועוד ועוד. חלק מדובבים כלבים וחלק בני אדם – אך לכל מדובבת ומדובב יש האופי הייחודי שלו.

"אי הכלבים" הוא עוד מיזם סטופ-מושן מוצלח למדי של אנדרסון, שבו הוא מביא את הסגנון הייחודי שלו בסיפור מחמם לב, שבוודאי ישמח את המעריצים הוותיקים, וילהיב צופים חדשים. סבירות גבוהה כי "אי הכלבים" יגרוף כמה פרסים מכובדים עם פתיחת עונת הפסטיבלים המתקרבת, אך מעבר לצד האמנותי,  גם אם אינכם חובבי כלבים – בוודאי תאהבו את הסרט, כיוון שהוא מלא הומור ומתאר הרפתקה נהדרת לכל אורכו.

XXX

פורסם בקטגוריה סרטים | עם התגים , , , , | להגיב

אידיאולוגיה ייחודית – שמאלנו ימנית

ההפגנה אמש (שבת ה- 11 באוגוסט) השלימה סופית את  חלוקת הארץ וחשפה ערוותם של רבים, שהוכיחו בפעם המי יודע מה שלרוב הישראלים אי מושג ירוק מהי דמוקרטיה ומהו שוויון.

דגל פלשתין - צילום:עמית מנדלזון

דגל הוא פיסת בד צבועה  כל עוד הוא מורכב משלושה או ארבעה צבעים אין הרבה בעיה, אבל כשבמרכזו ניצב סמל דתי (מגן דויד) יש בעיה לכל מי שאיננו בן הדת הזו. כמו כן יקשה על כל מי שאיננו יהודי לשיר "…נפש יהודי הומיה". אי לכך זה לגיטימי לחלוטין שלא ישירו את ההמנון (היכן כתוב שזו חובה לשיר המנון). ובאין דגל להזדהות עימו אין שום מניעה, במדינה דמוקרטית, שיניפו את הדגל עימו הם מזדהים יותר. זה חופש הדיבור שלהם. חופש הדיבור הוא אלמנט בסיסי בדמוקרטיה. ליהודים יש אותו, מדוע שלא יהיה לערבים? הרי בעד שוויון אתם מפגינים. או שהתבלבלתי במדינה.

אני חי בצרפת בה ראיתי עשרות דגלים, שאינם צרפתים, מונפים: איי קומורו, סנגל, גאבון, טוניסיה, מרוקו, אלג'יריה, פלשתין ו…..כן כן גם דגל ישראל. ואיש לא גזל בהבל פה את זכויות האזרח (הצרפתי) של המניפים.

"בדם ואש…" זו סיסמה בדיוק כמו "שתי גדות לירדן". האחרונים שעשו שימוש (יעיל) בסיסמה "…בדם ואש" יהודים, וזה עלה ליצחק רבין בחייו. אז כן ערביי ישראל נוקטים עמדה, הם בעד מדינה פלשתינית, גם אני וכמוני רבים מחברי. מדוע לנו יש את הזכות ולהם לא? אתם בעד שיוויון לא? חופש הדיבור? משהו?

בהפגנה אתמול נחשפה קבוצה אידיאולוגית חדשה ומוזרה – ה"ימנו-שמאלנים" או לנוחותכם ה"שמאלנו-ימניים".  הם בעד הפרדות לשתי מדינות אבל מתקשים לקבל את העובדה שלעם ממנו הם רוצים להיפרד יש דגל רחמנא לצלן (יש רבים, שעדיין קוראים לדגל הפלשתיני "סמל/דגל אש"ף".  זה שהדגל הזה מוכר בכל העולם כולל על ידי הנהגת מדינת ישראל והאל הטוב, ביבי נתניהו, עצמו הציב את הדגל הנ"ל בפגישות רשמיות,לא מפריע להם. עבורם הדגל הזה הוא בעצם סדין אדום. שוויון זכויות זה סבבה אבל לא ממש כל הזכויות.

אז זהו רבותי, אין חיה כזו! או שאתה תומך בשיוויון או שאתה לא. שיוויון פירושו שלכולם באותה מידה הזכות להניף איזה דגל שרק ירצו. או שאתה בעד דמוקרטיה או שאתה לא. דמוקרטיה כוללת חופש הדיבור והבעת הדעה. יש לך בעיה עם העובדה שמוסלמי לא שר "…נפש יהודי הומיה" – תחליף המנון. אם אתה רוצה שמוסלמי יכבד את הדגל שלך, סלק ממנו את הסממן הדתי לאומי.

חוק הלאום הוא בעצם הכרזה רשמית על עליונות הגזע היהודי אבל זה היה מיותר, אחרי הכל ההמנון והדגל עושים את העבודה לא פחות טוב. תסלחו לי רבותי אבל ליברליזם ימני, לא קיים. המילה ליברל מקורה במילה חופש. וחופש עבורכם הוא עניין יחסי מאוד. אז תעשו לי טובה גשו לפינה הימנית ביחד עם הסמוטריצ'ים ואל תנסו למכור לנו מצג שווא. אנחנו, השמאלנים, אולי מעטים (מאוד) אבל בטח לא טיפשים

פורסם בקטגוריה מאמר מערכת | תגובה אחת

חייל צה"ל תקף באלימות מתעד אלימות כלפי מתנדבי תעיוש

חייל צה"ל היכה וניסה לשבור מצלמת פעיל תעיוש אתמול (שבת) בבוקר.  
התקרית התרחשה כאשר פעילי תנועת תעיוש (
تعايشבערבית – דו קיום),  בעת שהפעילים ליוו  חריש בסמוך להתנחלות פני חבר המצויה בהר חברון בשטח המועצה האזורית חברון. למקום הגיע גם כוח צה"ל שמטרתו הרשמית היא למנוע תקיפת הפלסטינים בידי מתנחלים שמתנגדים לחריש ועיבוד הקרקעות הפרטיות של הפלסטינים.

החל לצלם את הפעילים וכשגילה שהוא מתועד ניסה לשבור את המצלמה (מתוך סרטון הווידאו)

החל לצלם את הפעילים וכשגילה שהוא מתועד ניסה לשבור את המצלמה (מתוך סרטון הווידאו)לדברי הפעילים, אחד החיילים שהחל לצלם בעצמו את הפעילים תקף באלימות פעילים, וניסה להפסיק את תיעודו, של פעיל  התנועה וכשזה לא קרה, ניסה לחטוף ולקחת או לשבור את מצלמת הפעיל.
בתגובה לפניית מגפון מסר אתמול דובר צה"ל:  "הבוקר הגיעו מספר פעילי ארגון תעאיוש בסמוך ליישוב פני חבר שבמרחב החטיבה המרחבית "יהודה". מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי  אחד הלוחמים הפעיל במהלכו כוח מעבר לנדרש. האירוע יתוחקר וההנחיות יחודדו. לאחר השלמת התחקור, ובהתאם לממצאיו, עניינו של הלוחם יטופל פיקודית."

 

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, פליליים | עם התגים , , , , , , , | להגיב

עיקר החדשות – מהדורת הבוקר – יום ראשון 12 באוגוסט 2018

כותרות המהדורה

    שקט מתוח בדרום: למרות הפסקת האש מספר תקריות בגבול הרצועה; הקבינט יתכנס היום לדיון במאמצי ההסדרה (בטחוני)

    זהירות: חמאס מפיץ אפליקציית "צבע אדום" מתחזה (בטחוני)

    דאעש מאיים בשימוש בנשק ביולוגי נגד ארה"ב (חוץ)

    עוד לפני חידוש הסנקציות: איראן ערכה ניסוי בטיל בליסטי נגד ספינות במהלך התרגיל הימי במפרץ הפרסי (חוץ)

    דיווח: קוריאה הצפונית דחתה שורת הצעות אמריקניות לפירוז גרעיני (חוץ)

    רבותי, א-ל-ו-ל: ביתר שאת וביתר עוז, רבבות לומדי התורה חוזרים להיכלי הישיבות הקדושות והכוללים (חרדים)

    בג"ץ למשטרה: הגיבו עד יום רביעי מדוע לא להוציא צו האוסר עליכם להתייחס למפגינים החרדים כ"אבק אדם, המון חסר פנים, חסר זהות, חסר כבוד" (חדשות)

שוב רצח במגזר הערבי – אישה בת 35, אם לשבעה נרצחה בפזורה הבדואית בדרום (חדשות)

תחזית מזג אוויר (השירות המטאורולוגי)

    היום: מעונן חלקית וייעשה נאה. תחול ירידה קלה בטמפרטורות עם הקלת מה בעומסי החום. הלילה: מעונן חלקית

    שני: נאה עד מעונן חלקית. תחול ירידה קלה נוספת בטמפרטורות.

    שלישי: נאה עד מעונן חלקית עם ירידה קלה נוספת בטמפרטורות.

    רביעי: מעונן חלקית וייעשה נאה. תחול עלייה קלה בטמפרטורות.

התחזית: חם מהרגיל; ירידה קלה בטמפרטורות עם הקלה בעומסי החום

תחול ירידה מסוימת בטמפרטורות אבל ברוב הארץ עדיין יורגשו עומסי חום עבדים. מגמת ההתקררות תימשך לאורך תחילת השבוע אך לקראת הסופ"ש שוב תחול התחממות

חדשות

שוב רצח אישה במגנזר הערבי -  אישה נורתה למוות מחוץ לביתה בפזורה הבדואית בנגב

הלילה התקבל במשטרת ישראל דיווח אודות אירוע ירי לעבר אישה מחוץ לביתה בפזורת כביש 25. גורמי רפואה קבעו את מותה. הנרצחת, אם גרושה בת 36, אם לשבעה ילדים, נורתה למוות מחוץ לביתה בפזורה הבדואית סמוך לכביש 25. זו הנרצחת השמינית השנה מהמגזר הערבי. שוטרים הגיעו למקום והחלו בתחקור האירוע ואיסוף ממצאים. בתום הערכת מצב של מפקד מרחב הנגב, תנ"צ נתן בוזנה, הוטלה החקירה על יחידה מרכזית במשטרת ישראל.

בג"ץ למשטרה: הגיבו עד יום רביעי מדוע לא להוציא צו האוסר עליכם להתייחס למפגינים החרדים כ"אבק אדם, המון חסר פנים, חסר זהות, חסר כבוד".

החרדים שמסרבים להכיר בבג"ץ ומשמיצים את שופטיו בכל הזדמנות – פנו השבוע לעזרתו בבקשה למנוע מהמשטרה להשתמש במכת"זיות ובבואש במהלך התפרעויותיהם והפגנותיהם ללא רישיון נגד הגיוס, שופטי העליון בקשו מהמשטרה להגיב עד יום רביעי הקרוב

בטחוני

שקט מתוח בדרום: למרות הפסקת האש מספר תקריות בגבול הרצועה; הקבינט יתכנס היום לדיון במאמצי ההסדרה

צוותים מטעם שליח האו"ם למזרח התיכון, וההנהגה המצרית עמלו בסוף השבוע על שימור הפסקת האש בין חמאס לישראל, אך גורם מדיני הבהיר: "לא התחייבנו בפני המתווכים להפסקת אש, אנחנו במערכה ויש בה חילופי מהלומות". במהלך סוף השבוע נהרגו לפחות 2 פלסטינים במהלך הפגנות השיבה על גדר המערכת, מחבלי חמאס השליכו רימון לעבר כוח צבאי בצפון הרצועה – מה שהוביל לתקיפה של עמדת חמאס. וגם טרור העפיפונים נמשך, במקרה אחד נחת בלון תבערה סמוך לחדר אוכל באחד היישובים, שרפה פרצה בניר עם כתוצאה מעפיפון, ועפיפון נוסף, עצום בגודלו, גרם לנזק לקווי חשמל, בתגובה: כלי טיס של חיל האוויר תקף חוליית מפריחי בלוני תבערה בצפון רצועת עזה.* היום צפוי הקבינט המדיני ביטחוני להתכנס ולדון במצב כשמאמצי ההסדרה עדיין על הפרק

- מאמצי ההסדרה: חמאס עומד על כך שהתנאי המרכזי להסדרה יהיה נמל ימי או נתיב ימי לרצועה בפיקוח בין-לאומי. בכיר בחמאס בעזה ראזי חאמד אמר כי עד כה ישראל לא הסכימה להסיר את המצור מעל עזה במלואו, ועד שזה לא יקרה – אין ערובה לרגיעה לאורך זמן. חאמד אמר בראיון לערוץ הלבנוני "אל-מיאדין" כי "הייתה התקדמות במגעים, אולם ישראל עקשנית וישנן סוגיות שעדיין תלויות ועומדות" * בכיר בחמאס שהתראיין בעילום שם לעיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" אמר כי ארגונו מוכן לתת את כל הערבויות הנדרשות למען הקמת נמל ימי עבור עזה או שיקום נמל התעופה שנהרס ברצועה. לדבריו, גורמים שונים התחייבו לממן את הקמת הנמל, ובלבד שיופעל בפיקוח בינלאומי ותחת הרשות הפלסטינית * שליח האו"ם, ניקולאי מלאדנוב, אמר לחמאס לאחרונה שסבבי הלחימה פוגעים במאמציו לגייס כסף לפרויקטים שהוא רוצה לקדם ברצועה

- לפני ההכרזה על הפסקת האש: בעקבות הרחבת טווח הירי לעבר באר שבע, החל חיל האוויר לתקוף גם יעדים אזרחיים בריכוזי אוכלוסייה. מתוך מטרה לגרום לתושבים להבין את מחיר ההסלמה ולהעמיד את חמאס במצב בעייתי, חמאס עצר חוליה סלפית המשויכת לפת"ח, וטען שהיא אחראית לשיגור הגראד לבאר שבע, תוך שהוא מציין את החשד שהם שימשו "סוכנים בידי ישראל" או שמדובר ב"שיגור נקמה", על מעצר פעילי ג'יהאד קיצונים. מקור פלסטיני הגיב למעצר זהו מצג שווא שנועד להאשים את פת"ח. מי שירה בפועל הם אנשי הזרוע הצבאית של חמאס שקיבלו הנחיה מבכיר הארגון בצפון הרצועה פתחי חמאד

- תגובות בינלאומיות: האיחוד האירופי פרסם ביום שישי הודעת גינוי להסלמה ברצועת עזה, וקרא לשני הצדדים להפסיק לסכן את חיי האזרחים העזתים והישראלים. "העדיפות הראשונה עכשיו היא למתן את המצב ולהפסיק להציב את חיי האזרחים תחת סיכון נוסף, ירי הרקטות מעזה לקהילות בדרום ישראל, בנוסף לפרובוקציות אלימות אחרות נגד ישראל על ידי חמאס וקבוצות מיליטנטיות-פלסטיניות אחרות, הם לא מקובלים, אנו מאחלים החלמה מהירה לפצועים". בהודעה הודגש כי על אף שלישראל ישנה הזכות להגן על עצמה, "היא מצופה לנהוג באיפוק ולעשות הכל כדי להימנע מפגיעה באזרחים בעזה".

– ממשלת ספרד הצהירה כי היא "מגנה את שיגור הטילים על ישראל וקוראת נחרצות לכל הפלגים הפלסטינים בעזה שיפסיקו את המעשים התוקפניים נגד אזרחי ישראל"

במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל, שב״כ, מג"ב ומשטרת ישראל באיו"ש חמישה מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוהב"ט. החשודים הועברו לחקירת כוהב"ט

זהירות: חמאס מפיץ אפליקציית "צבע אדום" מתחזה

חברת מודיעין הסייבר Clearsky (קליר סקיי) התריעה ביום חמישי בערב כי החמאס מנסה להשתיל תוכנות רוגלה בטלפונים הניידים של ישראלים באמצעות אפליקציה המתחזה לאפליקציית "צבע אדום". על פי החברה, החמאס משתמש באתר מתחזה, israelalerts.us כדי לנסות להפיץ את האפליקציה. התקנה שלה הופכת את הטלפון לאמצעי מעקב של ארגון הטרור. * מנכ"ל קליר סקיי, הסביר את פעולת הנוזקה: "כשמורידים את האפליקצייה, היא משתלטת על הטלפון הסלולרי ומאפשרת למפעיל לעקוב אחר המכשיר, ליטול את מיקומו, לבצע צילומים, הקלטות שמע, ולבצע באמצעותו שיחות, משלוח הודעות וכל פעולה אחרת שהמכשיר יודע לבצע". לדבריו מהרגע של האפליקציה הורדה לטלפון, אין דרך ידועה לנקות אותה. * מקליר סקיי נמסר: "האתר המזוייף מתחזה לאתר 'צבע אדום' הישראלי, ממנו ניתן להוריד את אפליקציית ההתרעות הפופולארית. ההערכה היא כי המתקפה תוזמנה לימים אלה על מנת להפיל בפח כמה שיותר ישראלים תוך כדי מתקפת הרקטות". (דה מרקר)

    נחשפו צילומי לוויין של מפעל הטילים שהופצץ בסוריה * גורמי אופוזיציה בסוריה מפיצים תמונות לוויין של הנזק שנגרם לאתר ביטחוני של המשטר במסיאף שבאזור חמה, המהווה חלק מהמכון למחקרים מדעיים המפתח נשק עבור צבא אסד ונפגע בתקיפה המיוחסת לישראל לפני כשלושה שבועות. * המתקן שייך לתעשיות הנשק הסוריות "סרס", ועל פי הדיווחים היה בפיקוחו של המדען הסורי עזיז אסבר, שחוסל בתחילת החודש

חוץ

דאעש מאיים בשימוש בנשק ביולוגי נגד ארה"ב

ארגון המדינה האסלאמי מאיים בנשק ביולוגי על ארצות הברית: פעילי ארגון הטרור דאעש העלו לרשת כרזה חדשה המדמה איש טרור עם חומר ביולוגי בעיר סאן פרנסיסקו. ומדריכה אותם כיצד לעשות זאת

עוד לפני חידוש הסנקציות: איראן ערכה ניסוי בטיל בליסטי נגד ספינות במהלך התרגיל הימי במפרץ הפרסי

גורמים אמריקניים מסרו כי כמה ימים לפני שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, חידש את הסנקציות האמריקניות ולראשונה מזה שנה ערכה איראן ניסוי במהלך תרגיל צבאי ושיגרה טיל בליסטי לטווח קצר-בינוני מדגם "פאתח-110" מעל מצר הורמוז. * השיגור היה משטח איראן והוא עבר מעל המיצרים שבהם עוברים בכל שנה כ-30% מאספקת הנפט העולמית* לדברי הגורמים השיגור נועד לשלוח מסר לוושינגטון על רקע חידוש הסנקציות האמריקניות (פוקס ניוז)

- מפקד חיל הים האיראני: "נבטיח את היצוא בנתיבים הימיים"

שר החוץ האיראני: "האמריקנים מכורים לסנקציות, לא ניפגש עמם בעצרת האו"ם"

שר החוץ האיראני הכחיש שתתקיים פגישה בינו לבין פומפאו, וכתב כי ארה"ב נוהגת בבריונות כלפי אנקרה. וכי עליה להפסיק להקשות על טורקיה, או שהעולם יתאחד נגדה. – "השמחה של טראמפ בהטלת קשיים כלכליים על טורקיה, בת בריתו בנאט"ו, היא מבישה. ארה"ב צריכה להשתקם מההתמכרות שלה לסנקציות ולביריונות או שהעולם כולו יתאחד- מעבר להצהרות מילוליות – כדי לחייב אותה לעשות זאת. עמדנו בעבר לצד שכנינו ונעשה זאת שוב"

דיווח: קוריאה הצפונית דחתה שורת הצעות אמריקניות לפירוז גרעיני

גורמים דיפלומטיים אמרו כי וושינגטון הציעה לפיונגיאנג שורת הצעות עם תכניות מפורטות לתהליך הפירוק מגרעין – אך זו סירבה * גורם דיפלומטי בכיר בארה"ב טוען שפיונגיאנג מתייחסת להצעות כ"ביריוניות" וכי הצדדים נקלעו למבוי סתום. לדבריו, המדינה הקומוניסטית מעוניינת בהסרת הסנקציות ובהסכם שלום עם ארה"ב בטרם תנקוט צעדים נוספים (CNN)

    ארה"ב: הושגה שליטה על שריפה גדולה בדרום קליפורניה

    אינדונזיה: מטוס קל עם תשעה בני אדם נעלם במזרח המדינה

    - מניין ההרוגים ברעידת האדמה עלה ל-387 * הרשויות מדווחות כי מספר ההרוגים ברעידת האדמה בשבוע שעבר עלה ל-387. כמעט 400 אלף איש נותרו ללא קורת גג והאי לומבוק גבה בעשרה ס"מ

    איראן: משמרות המהפכה באיראן: חיסלנו חוליית טרור בגבול עיראק

    אנגליה: הרוג בפיצוץ במפעל צבאי בדרום-מערב המדינה * במפעל צבאי בריטי שנמצא כ-6 קילומטרים מהעיירה סולסברי שבאנגליה התרחש פיצוץ מסתורי שהביא למותו של אדם אחד ולפציעתו של אחר. * בסולסברי הורעל המרגל הרוסי ובתו אך עדיין לא ברור אם אכן יש קשר בין המקרים. * המשטרה המקומית פתחה בחקירת האירוע

    ארה"ב: דיווח: "טראמפ לעס ובלע מסמך רגיש לאחר שנפגש עם עורך דינו" * עובדת לשעבר בבית הלבן טוענת בספרה החדש כי תפסה את נשיא ארצות הברית כשהוא אוכל נייר לאחר פגישה עם מייקל כהן. "שם את הפתק בפיו" (מעריב)

    ונצואלה: מאות קראו לשחרור בכיר האופוזיציה שחשוד בניסיון ההתנקשות בנשיא

    ירדן: ארבעה שוטרים נהרגו בפשיטת כוחות הביטחון על בית בו הסתתרו חשודים בחברות בתא טרור

    סוריה: הצבא הרוסי יירט מזל"ט שהתקרב לבסיס חמיימים * על רקע השלמת כיבוש דרום מערב סוריה בידי משטר אסד: הצבא הרוסי הודיע כי יירט בסוריה מטוס בלי טייס שהתקרב לבסיס של חיל האוויר של רוסיה בחמיימים. המטוס המריא מאזור אידליב, מקום שהמורדים עדיין שולטים בו. בהודעה של צבא רוסיה נאמר כי בסיס חיל האוויר בחמיימים פועל כרגיל וכי לא נגרם שום נזק עקב פעילותו של המזל"ט * יום קודם, רחפנים תקפו הלילה את בסיס חיל האוויר הרוסי בשדה התעופה חמיימים שבמערב המדינה. מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח כי לפחות שני רחפנים הושמדו על ידי מערך ההגנה האווירית של הצבא הרוסי. לא דווח על נפגעים

    - לפחות 20 בני אדם נהרגו בתקיפות של משטר אסד ממערב לעיר חלב. * עשרות הרוגים בתקיפות של חיל האוויר הרוסי/סורי בפרברי אידליב וחלב בצפון סוריה. מסוקים סוריים הטילו חביות נפץ בכמה מוקדים. לפני כן תקפו כוחות אסד באזור אידליב

    קוריאה: דיווח: צפון קוריאה עצרה תייר יפני שצילם מתקן צבאי * כלי תקשורת במדינה דיווחו כי חבר בקבוצת תיירים, המגדיר את עצמו יוצר וידאו, נעצר על ידי המשטר הקומוניסטי ועשוי להיות מואשם בריגול. משרד החוץ בטוקיו מסר כי הוא בוחן את המקרה (וואלה)

    רומניה: עשרות אלפים הפגינו נגד השחיתות; 400 נפצעו * ההפגנות שנערכו ברחבי המדינה הן יוזמה של גולים שביקשו למחות נגד השכר הנמוך וניסיונות הממשלה לפגוע במערכת המשפט. נשיא המדינה: "המשטרה השתמשה בכוח חסר פרופורציה" (חדשות10)

כלכלה

טראמפ הכפיל המס המוטל על המתכות המיובאות מטורקיה; ארדואן: "זו מלחמה כלכלית"

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אישר להכפיל את מכסי הייבוא של פלדה ואלומיניום מטורקיה – זאת על רקע צניחה של הלירה הטורקית לשפל חדש מול הדולר. והנשיא הטורקי ארדואן קורא לבני עמו להביע ביטחון במטבע: "המירו דולרים ללירות, זו מלחמה" * ארדואן אף פרסם מאמר בניו יורק טיימס, בו האשים את ארצות הברית בבגידה בשותפתה, לדבריו, הסנקציות הכלכליות שהטילה ארה"ב על השרים הטורקים "לא מתקבלות על הדעת" – "כשארה"ב הזדקקה לחברים היינו לצדה, אבל ייתכן ונחפש ידידות אחרות". והשווה את ניסיון ההפיכה הכושל ב-2016 לאסון התאומים

רוסיה: "נתייחס לסנקציות נוספות של ארצות הברית כאל מלחמה כלכלית"

ראש ממשלת רוסיה הזהיר כי אם ארה"ב תטיל סנקציות נוספות תוכרז מלחמה כלכלית – האמריקנים צריכים להבין את משמעות הצעד" * הזהרתו משקפת את פחד מוסקבה מפני ירידת ערך הרובל, שאיבד כ-6% משוויו בשבוע האחרון.* העיצומים הוטלו לאחר שארה"ב קבעה שרוסיה עשתה שימוש בגז עצבים בהרעלת את המרגל הרוסי לשעבר ובתו בבריטניה.

    נשיא ארה"ב טראמפ מאיים על קנדה כי אם לא ייחתם עמה הסכם סחר חדש הוא יטיל מכסים על תעשיית הרכב שלה. טראמפ כתב כי ארצו ומקסיקו מתקדמות לכיוון הסכם סחר

 

 

 

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, דמוקרטיה, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, מחאה, עיקר, פליליים | עם התגים , , , , , | להגיב

למעלה מ 30 אלף איש, יהודים, ערבים ודרוזים הפגינו נגד חוק הלאום

למעלה מ 30 אלף מפגינים, ערבים, יהודים ואחרים, הפגינו אמש (מוצאי שבת) בכיכר רבין בתל אביב וצעדו לאחר מכן אל מוזיאון ישראל, שם לאחר טקס קצר התפזרה ההפגנה. חשוד אחד אחד נעצר כחשוד בסגין הפרעת הסדר הציבורי.

שבוע לאחר הפגנת הדרוזים שבה השתתפו כ-90 אלף מפגינים בכיכר רבין בתל אביב, הפגינו אמש עשרות אלפי מפגינים, יהודים וערבים, להפגנה נוספת נגד חוק הלאום. מארגני ההפגנה בקשו ואסרו להניף דגלים, אך חלק מהמפגינים הניפו דגלי פלסטין ודגלי ישראל. למרות שהיה ניתן לראות מפגינים המניפים 2 דגלים, זה של פלסטין וזה של ישראל, הזדרז ובחר ראש הממשלה בנימין נתניהו להעלות בדף הפייסבוק שלו סרטון של מספר צעירים משולהבים שקראו: "בדם ברוח נפדה את פלסטין". "אין עדות טובה יותר לנחיצותו של חוק הלאום. אנו נמשיך להניף את דגל ישראל בגאון ולשיר את התקווה בגאווה גדולה", כתב נתניהו.
שר המדע אופיר אקוניס קפץ גם הוא על ההזדמנות כמוצא שלל רב ואמר: "אם למישהו עוד היה ספק מדוע הכרחי חוק הלאום, אז התמונות מתל אביב (הנפת הדגלים א.מ)  הערב הם ההוכחה הברורה והחד משמעית שישראל חייבת את חוק הלאום".
חברתו לממשל נתניהו שרת הרבות מירי רגב קפצה אף היא על העגלה וכתבה בדף הפייסבוק שלה: "לא היה לי ספק שדגלי פלסטין יהיו הערב חלק מהתפאורה בהפגנת השמאל שבכיכר רבין. השמאל וערביי ישראל מעדיפים את צבעי האדום שחור וירוק על פני הכחול והלבן. זה ההבדל בין מדינת כלל אזרחיה למדינת הלאום של העם היהודי. זאת סיבה נוספת לחשיבות חוק הלאום".

 

צילום ועדת המעקב

צילום ועדת המעקב

למגפון נודע כי וועדת המעקב של ערביי ישראל, הזמינה בתחילה 80 מאבטחים שימנעו הנפת דגלי פלסטי, אך לאחר התייעצות ביניהם ירד מס' המאבטחים בנוגע לעניין זה, ל- 20.
יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה אמר בתגובה כי הוא שדורש מהממשלה לנהוג בדמוקרטיות ובשוויון, לא יכול שלא לנהוג כך כלפי קהל המפגינים ולתבוע מהם להוריד את הדגלים. "שכל אחד יחליט איזה דגל הוא רוצה להניף", אמר חבר הכנסת.

מו"ל הארץ - עמוס שוקן (צילום - ועדת המעקב)

מו"ל הארץ - עמוס שוקן (צילום - ועדת המעקב)

מו״ל עיתון הארץ, עומס שוקן נאם בכיכר ואמר: ״בין האנשים שנמצאים כאן הערב יש לבטח מחלוקות חשובות בנושאים חשובים, אבל מול ממשלה מפלגת ומסיתה נגד אזרחיה ועכשיו עיגנה בחוק יסוד את האפליה, אנו חייבים להתאחד. כדי להבטיח שבדמוקרטיה הישראלית יהיה שוויון הזכויות הבסיס לכל".

"לפני 26 שנים חוקקה ממשלת ימין את חוק יסוד כבוד האדם וחרותו. אבל הזכות לשוויון לא עוגנה בחוק הזה. אלא שהפסיקות בית המשפט פירש אותו כך. הימין הקיצוני לא השלים עם הפרשנות הזו והשלב הנוכחי במתקפה שלו הוא חוק הלאום. חוק הלאום מגדיר את מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ולא מזכיר שוויון. זהו שינוי שמבשר רעות שנועד להגביר את ההפרדה בין יהודים לערבים… זה מאבק על הדמוקרטיה. לכם כל אזרח ישראלי שרוצה דמוקרטיה צריכים להצטרף למאבק ולא לוותר על החוק…", אמר שוקן וקרא לכלל אזרחי המדינה להתאחד כנגד הפגיעה בדמוקרטיה ולהיאבק כנגד החוק.
7

פרופסור קייס פרו (צילום: ועדת המעקב)

פרופסור קייס פרו (צילום: ועדת המעקב)

ההיסטוריון הדרוזי פרופסור קייס פרו אמר  כי "נתניהו הצהיר שהוא יקל על הריסת הבתים ותעסוקה בקרב חיילים דרוזים משוחררים. בנט כתב: עלינו מוטלת האחריות לאחות את הקרע עם הדרוזים. השיח שקושר בין שירות בצבא לשוויון הוא ישן ואין לו תוצאות. הגדלת תקציבים, פיתוח תשתיות ותעסוקה לדרוזים רק מגביר  את אי השוויון. זה רק העמקת פערים, זה לא שוויון.״

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

מאזן גנאיים, יו״ר ועד ראשי הרשויות הערבים פנה מעל הבמה לנתניהו: ״אני פונה מפה לראש הממשלה באופן אישי, מה תגיד לאותו רופא ערבי שמחר מטפל בחולה יהודי, מה תגיד למיילדת בנהריה, איך תסתכל לה בעיניים? איך תדבר עם המחנכת או השוטר, האם תגיד להם שהם אזרחים סוג ד? החוק הזה פוגע בכולנו ערבים ויהודים ואנחנו צריכים לשלב ידיים נגדו".

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה

צילום: ציפי מנשה


 

 

 

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, דמוקרטיה, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, מחאה | עם התגים , , , , , , | תגובה אחת

חדש בטלוויזיה: שני, 13 באוגוסט, 2018

20:30 אתגר הנינג'ה 9 | American Ninja Warrior 9, ערוץ Yes Real 

תוכנית הבידור התחרותית והספורטיבית בה מאות מתחרים מנסים להשלים סדרת מכשולים ברמת קושי עולה ומתגברת, ולעלות לגמר הארצי. בעונה התשיעית, לראשונה, שתי הנשים הטובות ביותר במקצה הגמר של כל עיר הועברו באופן ישיר למקצי הגמר הלאומיים ללא התחשבות במקומן הכללי. התוכנית הציגה העונה אתגר עיצוב מכשולים ומתוך 2500 מכשולים שעיצבו מעריצי התוכנית, נבחרו שבעה שהוכנסו לתחרות.

22:00 המושיעים 2 | Salvation 2, ערוץ Yes Action

מותחן הקיץ של CBS חוזר בעונה חדשה. הסדרה נסובה סביב גילוי מרעיש: אסטרואיד ענק נמצא שישה חודשים בלבד מפגיעה בכדור הארץ. ספוילר – בעונה החדשה ליאם עתיד למצוא אהבה חדשה לאחר שהשאיר את ג'יליאן בהאנגר בסיום העונה הראשונה. גרייס תפגוש, את אלונזו, אחיה הבלש של קלייר. האם הידיעה שגרייס ירתה בקלייר תרחיק בין האוהבים?

22:00 החלום ההודי The Indian Dream Hotel 3 | 3, ערוץ הטיולים

תשעה ידוענים יבלו באודייפור, עיר האגמים הקסומה של הודו, כדי לראות אם יוכלו לבלות בה את שנות הזהב. האם האתגרים של הודו יכריעו אותם, או שמא המדינה המדהימה הזו תהיה מקום חדש שיוכלו לקרוא לו בית? בין המשתתפים: מנחת הטלוויזיה והעיתונאית סלינה סקוט, הקומיקאי סיד ליטל, השחקנית סטפני ביצ'ם והפוליטיקאי לשעבר סטנלי ג'ונסון.

22:50 בולרז 4 | Ballers 4, ערוץ Yes Oh + סלקום TV

הדרמה הקומית מבית HBO, בכיכובו של דווין 'דה רוק' ג'ונסון, חוזרת בעונה חדשה. הסדרה עוקבת אחר חייהם של שחקני ושחקני העבר של הפוטבול המקצועני ועוקבת אחר כוכב העבר ספנסר סטרסמור, שפרש והפך למנהל פיננסי של כוכבי פוטבול. ספוילר - בעונה החדשה, ספנסר וג'ו (רוב קורדרי) עוברים ממיאמי ומעולם הפוטבול ללוס אנג'לס, במטרה להרחיב את מאגר הלקוחות שלהם ואת ידיעותיהם בעולם האקשן ספורט – גלישה, סקייטבורד, מרוצי מכוניות – אליו הם מנסים להכניס דריסת רגל.

23:20 לא בטוחה 3 | Insecure 3, ערוץ Yes Oh + סלקום TV

הקומדיה המושחזת מבית HBO חוזרת בעונה חדשה. ספוילר - העונה החדשה מתחילה מיד מסיום הקודמת, כשאיסה ולורנס הודו שניהם באשמתם בפרידה. בפרקים החדשים איסה מנסה לשקם את חייה, עובדת כנהגת כדי להשלים הכנסה, בעודה גרה אצל דניאל – סידור שמגלה כמסובך לאור עברם המשותף. בינתיים מולי מתחילה עבודה חדשה בחברת עו"ד בבעלות אפרו-אמריקאית, אבל הביטחון העצמי שלה נבחן כשהיא לא מסווגת מידית ככוכבת של המשרד. במקביל היא מוצאת את עצמה שקועה עמוק בניסיונות לפתור תסבוכות בחיי האהבה שלה.


מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים – נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !

פורסם בקטגוריה מה חדש ב-TV | עם התגים , , , , | להגיב