יוסיף דעת יוסיף רגישות: על הספר "ערות: נשים מדברות מיניות" של תמר מור סלע

את הספר "ערוֹת: נשים מדברות מיניוּת", של תמר מור סלע, התחלתי לקרוא ברגשות מעורבים. השיחות בספר עוסקות בנושאים שונים: הן נוגעות לחוויות של גילוי המיניות, קיום יחסי מין בפעם הראשונה, דימויי גוף, יחסי הכוח שבין נשים וגברים ועוד. לכן מצד אחד, נקפה בי התחושה כי אני נדחף לשיחה פרטית, שלי, כגבר, אין מקום בה, אולי אפילו תחושה לא נוחה של מציצנות.

אולם לצד התחושה הזו, נמסכה בי התחושה כי ככל שנוסיף דעת – נוסיף רגישות, נבין טוב יותר את הזולת; דווקא מכיוון שגברים ונשים נבדלים בהיבטים מסוימים, בוודאי בכל הנוגע ליחסי מין, ישנה חשיבות שאנו הגברים נבין כיצד נשים מדברות מיניות, ונהיה מודעים ורגישים לכך.

יתרה מזו. אחת המעלות של "ערות" היא הפשטתם מושגים תרבותיים ממחלצותיהם הסטריאוטיפיות. לכן מבלי להפחית כהוא זה בצורך ובחשיבות של הגברים להבין כיצד נשים חוות מיניות, לדעתי "ערות" יכול לסייע לנו, הגברים, לפתח שיח מיניות גברי, שיח מיניות אחר. אם אצל נשים יש שיח ער בנוגע למיניות או ליחסי מין, שיח שקולו רק מתגבר והולך, כמדומני שאצל גברים שיח כזה כמעט ואינו קיים: האם גברים אכן רואים יחסי מין כ"כיבוש"? האם יחסי מין נתפשים אצל גברים כדבר טכני, "נכנסים יוצאים", או שמא גם אצלנו הדברים מורכבים הרבה יותר, מערבבים תחושות ורגשות שונים?

כך שלהבנתי התרומה של הספר לגברים היא כפולה: לצד ההבנה והרגישות לאופן שבו נשים חושבות וחשות מיניות, גברים שקוראים את "ערות" צריכים לשאול את עצמם – כפי שאני שאלתי את עצמי – איפה הספר פוגש אותי? כיצד אני מבין יחסי מין ומיניות?

*

"ערות" מאגד סיפורים של עשרים ושלוש נשים שונות, חלקן מופיעות בשמן המלא, חלקן בשמות בדויים. מנעד הנשים הוא מגוון, אם כי באופן חלקי בלבד: טווח הגילאים של הנשים הוא אמנם רחב מאוד (המרואיינת הכי צעירה היא בת 29 ואילו המבוגרת ביותר בת 83), אולם מבט מרפרף על המקצועות של המרואיינות מגלה כי כולן באות מתחומי הרוח, האומנות או הטיפול לגווניהם, ולמיטב זכרוני (לפחות ככל שזה עולה מן הראיונות), אין שם רואות חשבון, מהנדסות וכיוצא באלו. האם אף על פי כן הראיונות הם מדגם מייצג, או שמא אצל עורכות דין או פקידות שומה הדברים יראו אחרת?

כל הראיונות מרתקים, אם כי הם אינם שווים באיכותם. חלקם, כמו אלו של דורית אברמוביץ', אלכס קורבטוב או יעלה, מעלים תובנות מעשירות; אחרים, כמו זה של נעם פרתום, עליזה ידעי או שולמית מעניינים בשל האופן העשיר שבו הנשים מוסרות את הזיכרונות והחוויות שלהן לקוראת ולקורא.

סיפור מעניין במיוחד הוא סיפורה של שרה שלו, אשה שעבדה בזנות ולאחר מכן הקימה משפחה. לכאורה ניתן לומר כי לא מדובר בסיפור מייצג, שכן התיאורים שלה הם של יחסי מין "לא נורמטיביים". אולם אני חושב שהדבר מראה בדיוק את ההפך: ראשית, דווקא העובדה ששלו היא זו שמספרת את סיפורה, כאשר לטענתה היא בחרה באופן מודע ומרצון להיכנס לזנות ובאופן מודע לצאת ממנה – מצביעה על כך שעוצמתו של הספר היא בכך שהנשים לוקחות בעלות על סיפורן, הן אלו שמספרות את סיפורן. מעבר לכך, כפי ששלו אומרת במפורש, הזנות היא רק התגלמות קיצונית של יחסי הכוח בחברה, יחסי כוח שקיימים במערכות יחסים רומנטיות כמו גם בחברה בכללותה.

הדברים של שלו מצביעים על אחד המתחים שעולים מן הספר, המתח שבין הסיפור האישי לבין הסיפור הפוליטי, החברתי: לכל אישה יש כמובן את הסיפור שלה, אולם יש מוטיבים רבים שחוזרים בהרבה סיפורים, וחושפים את מקומה של החברה: כיצד התרבות ממשטרת את הגוף, ואף מפקיעה את הבעלות של נשים על הגוף שלהן; חוויית קיום יחסי המין בפעם הראשונה כמין טקס מעבר, כאשרור חברתי שהוא שלב הכרחי בהתפתחות האישית; התופעה הבלתי-נתפשת לפיה בין החוויות המיניות הראשונות שלהן, נשים מתארות תקיפות והטרדות מיניות, חלקן בגיל צעיר מאוד, וכיצד אלו עיצבו את זהותן.

בהקשר זה, כמי שנטוע בעולם המחקר ובמתודה של הראיונות האיכותניים, חסר היה לי ניתוח של כלל הראיונות או מבט רוחבי אחר שלהם. ככלל, המחברת נעדרת מהספר. הראיונות נמסרים כמונולוגים, אין בהם שאלות שהמחברת שאלה – אם שאלה – את המרואיינות, וכמובן שאין מבט רפלקסיבי של המחברת עצמה בנוגע לחוויה שהיא עברה, כמי שערכה את הראיונות; למעט דברי פתיחה ומילות תודה בסיכום, כלל לא שומעים את קולה של המחברת. בספר שמבקש להעצים את קולן של הנשים, קולה של המחברת היה חסר.

ערוֹת: נשים מדברות מיניוּת • תמר מור סלע •  הוצאת ידיעות ספרים • 2017 • 293 עמ'

 

פורסם בקטגוריה טורים, ספרות, פרוזה, רשמים | עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | להגיב

עיקר החדשות – יום שישי 23 פברואר 2018 (מהדורת הבוקר)

 

כותרות המהדורה

    מנכ"ל וואלה הקליט את אלוביץ' מבקש ממנו שלא לנקוט קו עווין לנתניהו (פוליטי)

    המשטרה מפעילה לחצים בלתי חוקיים בנסיון להפוך את חפץ לעד מדינה נגד נתניהו; בנתיים ללא הצלחה (פוליטי)

    בנט מגבה את נתניהו: עד החלטת היועמ"ש – אין דילמה (פוליטי)

    פלסטיני תושב יריחו הוכה ונהרג במהלך מעצר ביריחו (בטחוני)

    איראן: הנוכחות האיראנית בסוריה לא נועדה ליצור חזית נגד ישראל

    סגן שר החוץ האיראני: "העולם ייאלץ להתמודד עם משבר גרעיני נוסף, אם הסכם הגרעין ההיסטורי בין איראן למעצמות יבוטל"

    שגרירת ארה"ב באו"ם: "העבודה על תוכנית השלום של הנשיא טראמפ כמעט הסתיימה" (מדיני)

    תחנת הכוח היחידה הושבתה: ברצועת עזה ירדו ל-4 שעות חשמל ביום (מדיני)

    אמנסטי: ישראל מפרה זכויות אדם ומפעילה כוח בלתי סביר נגד מפגינים (חדשות)

    בלומברג: מצרים הודיעה שעסקת יצוא הגז עם ישראל כוללת הבנות עם חברת חשמל (כלכלי)

תחזית מזג אוויר (השירות המטאורולוגי)

    היום: מעונן חלקית. עדיין ייתכנו גשמים מקומיים בעיקר בדרום הארץ ובהרים. קיים חשש קל משטפונות בנחלי הדרום והמזרח.

    ליל שבת: מעונן חלקית. ייתכנו הגבלות ראות בעמקי הצפון, לאורך החוף והשפלה ובנגב.

    יום שבת: מעונן חלקית עד נאה. הטמפרטורות ללא שינוי ניכר.

    ראשון: מעונן חלקית עד מעונן. הטמפרטורות גבוהות מהרגיל לעונה. במשך היום יחדור אוויר קריר ולח, הרוחות יתחזקו וייעשה אביך. ייתכן גשם מקומי, ברובו קל, בעיקר בצפון הארץ.

    שני: מעונן חלקית עד מעונן ותחול התקררות ניכרת. צפוי גשם מקומי בעיקר בצפון הארץ. בדרום יוסיפו לנשב רוחות ערות וייתכן אובך.

חדשות

אמנסטי: ישראל מפרה זכויות אדם ומפעילה כוח בלתי סביר נגד מפגינים

הדו"ח השנתי של הארגון על מצב זכויות האדם בעולם הוא קובע שהפגיעה בזכויות האדם כללה מאסר פלסטינים ללא משפט, שימוש באמצעי חקירה לא חוקיים וקידום הקמת התנחלויות. הדו"ח מתייחס גם למדיניות כלפי מבקשי מקלט ומציין לרעה את התוכנית להאצת קצב גירושם.  עוד מציין הארגון כי ישראל הרסה יותר מ-400 בתים של פלסטינים והותירה 600 מהם ללא קורת גג

    פולין: לא נעמיד לדין בגין החוק החדש * שר פולני אמר בראיון טלוויזיוני כי לא יינקטו צעדים פליליים בגין החוק שאוסר להאשים את פולין בפשעי נאצים, אך יידרש "פיצוי כלשהו" (ערוץ 7)

    משבר אדמות הכנסייה בירושלים: ועדת השרים תדון בחוק שיאפשר הפקעה * הצעת חוק של ח"כ עזריה תאפשר למדינה לבטל, גם בדיעבד, מכירת אדמות שמאות משפחות מתגוררות עליהן. ראשי הכנסיות כינו את החוק "דורסני". ההערכה היא כי לא יעבור במתכונתו הנוכחית (הארץ)

    עיצומים בנתב"ג: עיכובים רבים נרשמו בלוח ההמראות * שיבושים פתאומיים החלו בלוח ההמראות, זאת בעקבות עיצומים של העובדים במגדל הפיקוח. כעבור כשעתיים השיבו את הפעילות לשגרה
-  מרתון תל אביב הוזנק הבוקר (שישי) ורחובות וכבישים רבים ברחבי העיר נסגרו לתנועה. הרצים צפויים לסיים עד לשעות הצהריים את המסלול, העובר בנקודות מרכזיות ברחבי תל אביב-יפו. אתמול בשעה 18:00 בערב נאסרה החנייה לאורך מסלול המרתון ומ-4:00 לפנות בוקר נחסמו לתנועה הרחובות בהם עברו עד כה יותר מ-40,000 משתתפים באירוע הספורט השנתי.
ייתכנו חסימות של העליות למחלף השלום, הכל בהתאם לעומסי התנועה.חל איסור שימוש בכלי רכב בצירים וברחובות אשר ייחסמו כאמור. רכבים שיחנו בצירים ובכבישים שצויינו, ייגררו.מומלץ לציבור הנהגים להתעדכן  באפליקציית waze.

הלימודים יתקיימו כרגיל בבתי הספר ובגני הילדים. קיימת סבירות לקשיים בהגעה למוסדות החינוך בעיר ת"א, בעקבות חסימות הכבישים וציבור ההורים מתבקש להיערך בהתאם.

אתמול התקבלה באחת מתחנות מרחב מרכז תלונה בגין עבירות מין שבוצעו בקטינה בת 14 ע"י אחיה, בן 23. שניהם תושבי עיר במרחב.החשוד נעצר והיום יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקוה

פוליטי

הזדמנות לנתניהו ללכת לבחירות מבלי להפר התחייבותו לכחלון שלא לפעול להקדמת בחירות
- ראש הממשלה התחייב לשר האוצר כי הוא לא יפעל להקדמת בחירות עד להחלטת היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב אישום וכחלון התחייב לא לפרוש מהממשלה עד אז
- החרדים יכֹולים לספק לנתניהו את הקדמת הבחירות מבלי שנתניהו  כביכול לא הפר את ההבטחה * יהדות התורה עלולה לתבוע כבר בתחילת השבוע הבא את חקיקת חוק ביטול חוק הגיוס לבני ישיבות *
מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל התכנסה אמש לדיון חירום בעקבות משבר גיוס בני הישיבות, השינויים בהסדר הפטור של בנות מגיוס, וקשיים שמפעילים ברשויות הצבא נגד בנות חרדיות ומשבר השבת * אם החרדים יעמדו על תביעתם, למרות התנגדותו העזה של ליברמן, החרדים יפרשו והממשלה תיפול

מנכ"ל וואלה הקליט את אלוביץ' מבקש ממנו שלא לנקוט קו עווין לנתניהו

ההקלטה שלטענת המשטרה אמורה להפליל את נתניהו נמסרה לחוקרי רשות ניירות ערך  ע"י מנכ"ל אתר "וואלה", שהקליט את אלוביץ' מבקש שלא לנקוט קו עווין עם רה"מ ומשפחתו. * מנכ"ל וואלה, הקליט את בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', במשך תקופה ארוכה של כשנתיים. החשודים עומתו עם חלק מההקלטות * ע"פ מדליפנים במערכת אכיפת החוק: זה היה אחד הדברים המרכזיים שגרמו למנכ"ל משרד התקשורת להפוך לעד מדינה. * אלוביץ' טען בחקירתו כי מעולם לא היה הסכם בינו לבין נתניהו, ומעולם הוא לא נתן שוחד. בעל השליטה בבזק שמר על גרסתו גם אחרי שהושמעו לו הקלטות והוצגו לו הודעות טקסט עם מנכ"ל וואלה

טענות הימין – המשטרה מפעילה לחצים בלתי חוקיים בניסיון להפוך את חפץ לעד מדינה נגד נתניהו; אך בינתיים ללא הצלחה יתרה

ניר חפץ לא משתף פעולה בחקירתו ושומר על שתיקה * ע"פ טענות "דוברי נתניהו", המשטרה מפעילה לחץ בלתי חוקי על חפץ בניסיון לחייבו לשמש עד מדינה נגד נתניהו. * לשאלת חדשות עשר: הבהיר עורך דינו כי הוא לא יחתום על הסדר עד מדינה

בנט מגבה את נתניהו: עד החלטת היועמ"ש – אין דילמה

על רקע ההתפתחויות בחקירות נתניהו, אמר שר החינוך כי ראש הממשלה מתפקד כראוי: מקווים שיצא נקי מכל התהליכים. "עניינים ערכיים הם לשיקול הבוחר, ועניינים פליליים יוכרעו במערכת אכיפת החוק" (הארץ)

כבל לבג"ץ: המתינו לעדות פילבר לפני הכרעה על פיצול התאגיד

ח"כ איתן כבל טען בעבר בתצהיר שהגיש כי מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר היה מעורב בניסיונות לקבוע את זהות סמנכ"ל החדשות בתאגיד השידור * לאור ההתפתחויות בתיק 4,000 ועל רקע הפיכת פילבר לעד מדינה, מבקש כעת יו"ר ועדת הכלכלה כי בג"ץ יורה ליועמ"ש להעביר לעותרים את עדותו החדשה בסוגיית התאגיד

פרשת בזק: מאמץ לתאם חקירה לראש הממשלה בנימין נתניהו.

במשטרה מנסים לתאם עם לשכת נתניהו מועד ל"מפגש עם החוקרים", בו הוא יתבקש להעיד בתיק 3000 – וגם להיחקר בתיק 4000. * מועד החקירה טרם נקבע, המגעים בין המשטרה לאנשי רה"מ נמשכים (החדשות)

תיק 1270: השופטת גרסטל סירבה לעימות עם מקורבה אלי קמיר

השופטת המחוזית בדימוס סירבה לקיים עימות מול מקורבה יועץ התקשורת אלי קמיר, במסגרת הפרשה שזכתה לכינוי 1270 הקשורה לחשש להצעת שוחד לכאורה שהופנתה לפני יותר משנתיים על ידי יועץ התקשורת בעת שזו הציבה את מועמדותה לכהונה כיועצת המשפטית לממשלה. * בפרקליטות ובמשטרה שקלו לעבור לחקירה באזהרה – אך לבסוף נמנעו מכך (חדשות10)

    תיק בזק: היועמ"ש האזין בעצמו להקלטות ישועה-אלוביץ' – ואז החליט להעביר את התיק למשטרה (חדשות10)

    הערכה: עדות פילבר מסבכת גם את נתן אשל – ייחקר על הניסיונות למכירת "וואלה" (חדשות10)

    הדובר הפוליטי של נתניהו החליט לצאת לחופש ולהתרחק בשלב הזה מהלשכה לאחר שמסר עדות השבוע בפרשת 4000. * הוא גם שכר עורך דין, ניתק מגע עם התקשורת ולדברי מקורבים בלשכה הוא נלחץ מאד מכל היסטואציה. (החדשות)

    מעצרו של עד המדינה הוארך ב-15 יום * לאחר שנכתב בהסכם עליו חתם כי ישאר במעצר עד שיסיים למסור את עדותו, הוארך מעצרו של שלמה פילבר ב-15 ימים.

    מעצרו של יועץ נתניהו הוארך עד ליום שני * באופן חריג ניר חפץ הובא להארכת מעצר פעמיים – בגין שתי פרשות. בהארכת מעצרו בפרשת 1270 (דיל היועמ"ש), הוארך מעצרו עד ליום ראשון, מאוחר יותר הובא בפני שופט אחר להארכת מעצר בתיק 4000, שם הוארך מעצרו עד ליום שני * מעצרו של שאול אלוביץ' הוארך בהסכמה בארבעה ימים נוספים

    -

    אחרי שש שעות: הוועדה לבחירת שופטים בחרה בשטיין וגרוסקופף לביהמ"ש העליון * שטיין, שהיה מועמדה של שקד, נבחר על אף הביקורת הציבורית על כך שאינו חי בישראל ב-15 השנים האחרונות. גרוסקופף הוא  שופט בית המשפט המחוזי מרכז הצפוי להתמנות לתפקיד בחודש הבא ולהחליף את יורם דנציגר. * קיימת הסכמה בין נשיאת העליון חיות לשרה שקד על כך שיגאל מרזל ימונה למנהל בתי המשפט

בטחוני

פלסטיני תושב יריחו הוכה בידי חיילי צה"ל ונהרג במהלך מעצר ביריחו

פלסטיני בן 33 שע"פ החשד היה חמוש במוט ברזל וסכין שנמצאה לטענות צה"ל בכליו,  ניסה לתקוף חיילים ביריחו, החיילים נאבקו עמו והצליחו לבלום אותו. המחבל קיבל טיפול רפואי אך בהמשך נקבע מותו. * על פי הודעת מועדון האסיר הפלסטיני, יאסין אסראדיח הוכה ומת מחנק לאחר ששאף גז מדמיע * בתיעוד מהתקרית נראים החיילים מכים את העצור בעודו שוכב על הרצפה. * צה"ל טען תחילה כי הפלסטיני ניסה לחטוף נשק מהחיילים, אך חזר בו * בכיר אש"ף סאיב עריקאת בפגישתו עם נציגי סוכנות אונר"א והצלב האדום במשרדו ביריחו דרש מהאו"ם לפתוח בחקירה רשמית של התקרית.

סגן שר החוץ האיראני: "העולם ייאלץ להתמודד עם משבר גרעיני נוסף, אם הסכם הגרעין ההיסטורי בין איראן למעצמות יבוטל"

סגן שר החוץ האיראני, עבאס ארגהאצ'י, אמר בנאום בלונדון: כי ארצו אינה מעוניינת בפיתוח פצצה גרעינית, גם אחרי שהסכם הגרעין יפוג. הבכיר הזהיר שאם האמריקנים לא יבטלו את העיצומים הכלכליים על איראן, "ההסכם לא ישרוד"

ספינת הענק האמריקאית בדרך לאימון בישראל; 30 כלי טיס, 2,500 חיילי מארינס

שיתוף פעולה בין צה"ל וחיל הנחתים האמריקני יביא בעוד שבועיים את ספינת הענק של צבא ארה"ב, USS Iwo jima, לעגון בנמל חיפה. הכוחות יתרגלו נחיתה מעבר לכוחות האויב בעזרת כלי הטיס האמריקניים, לצד אימונים בשטח בנוי ולחימה קרקעית במתקן בצאלים. (החדשות)

איראן: הנוכחות האיראנית בסוריה לא נועדה ליצור חזית נגד ישראל

סגן שר החוץ האיראני טוען, שהנוכחות האיראנית בסוריה לא נועדה ליצור חזית חדשה נגד ישראל, אלא כדי "להילחם בטרור". בנוסף טען שהכטב"מ שחדר למרחב האווירי הישראלי הוא של צבא סוריה (BBC)

מדיני

שגרירת ארה"ב באו"ם: "העבודה על תוכנית השלום של הנשיא טראמפ כמעט הסתיימה"

לאחר שאבו מאזן הציג את המתווה שלו לפתרון הסכסוך באו"ם, הצהירה שגרירת ארה"ב באו"ם כי העסקה החדשה "תמצא חן בעיני בעיני הפלסטינים והישראלים"

- דוברת מחלקת המדינה האמריקנית על המעורבות בתהליך השלום – "ארה"ב מחויבת למציאת פתרון בין שני הצדדים, כפי שאמרתי לפני כמה ימים, אם בבוא הזמן ארה"ב תמצא לנכון לערב מדינות אחרות בתהליך היא תעשה זאת"

תחנת הכוח היחידה הושבתה: ברצועת עזה ירדו ל-4 שעות חשמל ביום

דיווחים פלסטיניים: תחנת הכוח ברצועת עזה הפסיקה לפעול לחלוטין וזאת לאחר שהגנרטור היחידי בה הפסיק לעבוד. * על פי חברת החשמל בעזה הסיבה לכך היא חוסר היכולת להזרים את הדלק מהצד המצרי, ככל הנראה בשל המצב הבטחוני בחצי האי סיני  * מקור החשמל היחיד לרצועה הוא הקווים מישראל, המאפשרים 4 שעות חיבור ואחריהן 16 שעות ניתוק

    דרום אפריקה: שרת המדע והטכנולוגיה הדרום אפריקנית הציעה לנתק את הקשרים עם ישראל בשל התנהלות המו"מ עם הפלסטינים

    השגרירות בירדן: הממשלה צפויה לאשר ביום ראשון הקרוב את מינויו של השגריר החדש בירדן – אמיר וייסברוד. השגרירות בירדן נפתחה בתקופה האחרונה מחדש, אך עד כה לא כיהן בה שגריר בשל חזרתה ארצה של השגרירה עינת שלאין, וסירובם של הירדנים לשובה

    יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, עבר בדיקות רפואיות בבית החולים בבולטימור שבארה"ב לאחר שביצע בדיקות שגרתיות. בריאותו טובה * בכיר פלסטיני מסר כי הוא עבר בדיקות רפואיות שגרתיות, ומצבו טוב. מחר הוא צפוי לשוב לרמאללה.

חוץ

בכירים בממשל טראמפ: שוקלים הטלת סנקציות נוספות על רוסיה

שלוש גורמים מהבית הלבן דחו את הביקורת שנשמעה על העיכוב בהטלת העיצומים ולא סיפקו מידע אודות תוכנם. הם הוסיפו כי הם מתכוננים לאפשרות של מעורבות רוסית בבחירות אמצע הקדנציה

צבא ניגריה חילץ 76 תלמידות שנחטפו בתקיפה של בוקו חראם

4 שנים לאחר שחטף 270 תלמידות ואסלם את רובן בשבי – ארגון הטרור הכה שנית וחטף עשרות נערות מאחד מהכפרים. על פי הדיווחים, המחבלים נכנסו לבית ספר וירו ללא הבחנה

מדוע הגיע המטוס המתקדם לסוריה?

חיל האוויר הרוסי פרס את מטוס הקרב המתקדם ביותר שלו בפעם הראשונה מחוץ לאדמת רוסיה. החמקן הרוסי (סוחוי 57) נחת ככל הנראה אתמול בשדה התעופה הצבאי הרוסי בחמימים – סוריה. על פי מספר דיווחים במקביל להגעת המטוס המתקדם הוטסו לאזור גם מטוסי קרב חדשים נוספים. לפי שעה לא ברור מה מטרת ההצבה המבצעית (החדשות)

מחבל מתאבד השליך מטען לתוך שגרירות ארה"ב במונטנגרו

על פי הודעת הממשלה, ההערכה היא שהתוקף זרק הלילה רימון יד אחד לתוך מתחם השגרירות בבירה פודגוריצה ואז התאבד בפיצוץ רימון נוסף. אין נפגעים בקרב עובדי השגרירות האמריקאית

    ערוץ אלמיאדין: סגנו של מנהיג ארגון הטרור "המדינה האסלאמית", אבו באכר אל-בגדדי, נהרג

    הפרלמנט ההולנדי הצביע ברוב גדול בעד הכרה ברצח העם הארמני; טורקיה גינתה בחריפות

    ארה"ב: כתב אישום חדש נגד מנהל הקמפיין לשעבר של טראמפ * רוברט מולר, האחראי על חקירת המעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב, הגיש כתב אישום מתוקן נגד מנהל הקמפיין לשעבר של טראמפ פול מנפורט ויועץ הקמפיין לשעבר ריק גייטס. הסעיפים החדשים כוללים עבירות מרמה

    ונצואלה: האופוזיציה הודיעה כי לא תשתתף בבחירות.

    - טילרסון: ייתכן שצבא ונצואלה ידיח את הנשיא מדורו

    קוריאה: צפון קוריאה על מזכ"ל האו"ם: חסיד של ארצות הברית * קוריאה הצפונית מותחת ביקורת נוקבת על מזכיר האו"ם גוטרש, בשל תמיכתו בהטלת עיצומים נגד פיוניאנג. שגריר קוריאה הצפונית באו"ם אמר כי גוטרש הוא חסיד נלהב של ארה"ב, וציין כי לא תהיה כל בעיה בסוגיית הגרעין בחצי האי קוריאה, אם מדיניותה של ארה"ב לא תהיה עוינת (כאן)

    רוסיה: מנהיג האופוזיציה נעצר ושוחרר כעבור שעה * מנהיג מחנה האופוזיציה, אלכסיי נבלני, הודיע כי הוא נעצר על ידי המשטרה. מעצרו של נבלי מתרחש זמן קצר אחרי שמנהל הקמפיין שלו הודיע גם הוא על כך שנעצר בידי משטרת מוסקבה

כלכלה

    בלומברג: מצרים הודיעה שעסקת יצוא הגז עם ישראל כוללת הבנות עם חברת חשמל

    בעקבות הפסקת הזרמת הגז ממצרים לפני כשמונה שנים קבע פסק בוררות שמצרים תשלם לחברת חשמל פיצוי בכ-1.8 מיליארד דולר * משרד האנרגיה: ישראל לא מחלה על שום חוב. * חברת חשמל: נמשיך בכל האמצעים לגביית החוב. (דה מרקר)

בעולם

    מאות ליטרים של סבון זרמו לנחל שלווה שבדרום בעקבות מלגזה שפגעה במיכל סבון במפעל "סבון של פעם" בקריית גת. המשרד להגנת הסביבה פתח בבדיקת נסיבות האירוע

    תושבים ברוסיה מרססים את שם יריבו של פוטין על ערימות שלג כדי לגרום לרשויות לפנותן * התושבים גילו כי ריסוס השם אלכסיי נבלני, ממבקריו הבולטים של נשיא רוסיה, גורם לכך שערימות השלג שחוסמות את דרכם מפונות. השיטה נוסתה בהצלחה בשש ערים במדינה (הארץ)

    משטרת לונדון: "המחסור בעוף ברשת KFC – לא עניין משטרתי, תפסיקו להתקשר" * חובבי העוף של הקולונל סנדרס, מייסד רשת קנטקי פרייד צ'יקן, התקשרו למוקד החירום מתוסכלים, מכך שהרשת סגרה סניפים בעיר, בשל חוסר במרכיב העיקרי במנות (מעריב)

    ספרד מתגייסת להצלת הלדינו: תכיר בה כלשון * הספרדית-היהודית, שנוצרה לאחר גירוש ספרד ב-1492, נמצאת בסכנת הכחדה. השבוע הוחלט במדריד על הקמת אקדמיה ללדינו, שתפעל בישראל. (הארץ)

בעולם היהודי

    חשד לאנטישמיות בצרפת: תינוקת נכוותה מחומצה * ע"פ הדיווח בעיתון הצרפתי "לה פריזיאן" תנוקת יהודית מהעיר ברון נכוותה קשות לאחר שאלמונים שפכו חומצה לתוך העגלה שלה. * במשטרה פתחו בחקירת המקרה וחושדים כי מדובר בתקיפה אנטישמית נוספת

 

 

 

 

פורסם בקטגוריה עיקר | עם התגים , , , , | להגיב

חדש בטלוויזיה: שבת, 24 בפברואר, 2018

18:15 בוגרת-כזה | Grown-ish, ערוץ Yes Comedy + Yes VOD 

קומדיה חדשה, ספין-אוף לקומדיה האהובה "שחור-כזה", בכיכובה של יארה שהידי המגלמת את זואי, בתם הבכורה של ריינבו ודרה ג'ונסון, שעוזבת את בית הוריה, יוצאת ללמוד בקולג' ומתחילה את מסעה לבגרות, אך מגלה במהרה שלא הכל עובד כמו שהיא מצפה. הקומדיה החכמה משתמשת בנוכחות, באנרגיות ובכריזמה המתפרצות של שהידי כדי לבחון את חוויית ההתבגרות של בני הנוער האמריקנים בקולג'ים בעידן המודרני ממקום כן ואמיתי, בלי שיפוטיות או התייפייפות.

22:00 האישה הנעלמת | The Invisible Woman, ערוץ לייפטיים

לפרטים נוספים, ראו יום חמישי, 13 באוגוסט, 2015, בשעה 21:30 בערוץ Yes1

22:00 רופא הכפר Médecin de campagne | Irreplaceable | Country's Doctor, ערוץ Yes3

דרמה. רופא כפרי אהוב ומסור נאלץ למצוא לעצמו מחליף, בעקבות בשורה קשה על בריאותו. האתגר נופל על רופאה מתמחה חסרת ניסיון, שתנסה להיכנס לנעליו של מי שבטוח שאין לו תחליף. שחקנים: פרנסואה קלוזה, מריאן דניקור. במאי: תומא לילטי. צרפת, 2016. סרט חמוד שהופך לאינטליגנטי ככל שצופים בו. עם זאת, לא משהו שייזכר הרבה לאחר הצפייה. ציון: 

22:30 לא פה לא שם | In Between, ערוץ Yes קולנוע ישראלי

סרט הביכורים המפתיע והסוחף של מייסלון חמוד, זוכה פרסי אופיר לשנת 2017 עבור השחקנית הטובה ביותר ושחקנית המשנה, שמאפשר חשיפה עכשווית לחייהן של צעירות פלסטיניות אורבניות לא בדרך שבה אנחנו רגילים לראות בקולנוע הישראלי. בדירת שותפות בתל אביב נפגשות שלוש צעירות פלסטיניות ישראליות שחוות את החיים של החברה הישראלית הליברלית ובודקות, כל אחת בדרכה, את גבולות החופש והביטוי העצמי באמצעות מערכות היחסים, חיי האהבה והקריירות שלהן. שחקנים: מונא חוא, סאנא ג'ממאליה, שאדן קנבורה. ישראל, 2016.


מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים – נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !

פורסם בקטגוריה מה חדש ב-TV | עם התגים , , , | להגיב

האלכימיה של המילים השרות – מילים וצלילים עם צרויה להב ומאיר גולדברג

צרויה להב ומאיר גולדברג בין היוצרים המובילים בכתיבת שירים בארץ חוברים במפגש מרתק עם הרצאה נדירה על הקסם שנוצר שבין המילים והצלילים, והכישוף שמוליד להיטים ושירים ופזמונים בלתי נשכחים.

צרויה להב ומאיר גולדברג במופע האלכימיה של המילים השרות. צילום: אילן בשור ויוסי שלו

בערב, שנקרא "האלכימיה של המילים השרות",  מזמינים להב וגולדברג יוצרי הקלאסיקות במוזיקה הישראלית לחווייה שמנסה להסביר איך יוצרים מילים שנטמעות במנגינה, ואיך מטביעים בתודעה הקולקטיבית הישראלית מילים שמצליחות לגעת. צרויה להב שכתבה את:  "דרך המשי", "שרה ברחובות" בביצוע ריטה, "פרח" – בביצוע גידי גוב, ובביצוע יהודה פוליקר, "רומיאו" – בביצוע יהודית תמיר ולחן יהודה פוליקר, "תפילות הילדים" – בביצוע ריקי גל מילים של להב יחד עם שבא סלהוב, שהלחין יהודה פוליקר, ומאיר גולדברג עם "זן נדיר", ו"ארץ קטנה עם שפם" שכתב לקורין אלאל, ו"מה שאת אוהבת" לגלי עטרי, חושפים בהרצאתם מה נותן את האנרגיות המהפנטות לשירים.

איך כותבים שיר?…  מה הופך שיר ללהיט? האם יש אלכימיה למילים ומנגינה? מה מייחד את זָן השירה הספציפי הזה מסוגי שירה אחרים? למה כתיבת שירים ששרים אותם נחשבת פחות בממסד הספרותי, ומדוע היא פופולארית יותר? מה אומרת הזכייה של בוב דילן בפרס נובל לספרות על סוג הכתיבה הזה? -  את התשובות לשאלות אלה ואחרות ניתן יהיה לשמוע במפגש עם צרויה להב ומאיר גולדברג שידברו על האמנות הייחודית של כתיבת טקסטים להלחנה.

בערב ידברו השניים על החיבור הייחודי בין אמנות של בודדים לרגש הנוגע בהמונים.  בין השאר יגעו במפגש גם ב"פרובלמטיקה" של הנשים כותבות השירים המושרים בעברית: החשש מהבעת מרדנות, מיניות והתנגדות, כמו גם הדָרת נשים שרות כתופעה הולכת וגוברת, לעומת כוחה של השירה המושרת לקרב לבבות בתפילה חילונית. הבולטים מבין אלה שכותבים אותה הם מי שיש להם אומץ לאמירה אישית, שלא פעם הולכת כנגד המוסכמות החברתיות.

להב וגולגברג, שניים מטובי הכותבים של טקסט מושר בישראל, יוצרים ערב יוצא דופן של דיבור על שירים שכולנו מכירים,אשר מתנגנים בלי הרף בפינו. הם מסבירים, מספרים ומגלים את הסודות והיסודות שמאחורי הלהיטים הגדולים שכתבו, אשר הפכו לנכסי צאן ברזל במוזיקה הישראלית.

אלכימיה בצבעים

המפגש אלכימיה בלבן הוא הרצאה ראשונה בסידרה. המפגשים הבאים יוקדשו לצבעים אחרים ולנושאים מגוונים ביצירת המילים המושרות. אלכחמיה בלבן על הדף הלבן ואלכימיית המילים השרות, אלכימיה בירוק  על שירים פוליטיים וחברתיים, אלכימיה באדום על נשים כותבות, אלכימיה בכחול על שירי אירוטיקה וסקס,  אלכימיה בחום על שירי הארץ אלכימיה בצהוב על קנאה וחולשות אנוש אחרות, אלכימיה בסגול על אהבה, יחסים ואינטימיות. אלכימיה בשחור על אנשים שאוהבים שירים עצובים, ואלכימיה בקליידוסקופ על אלכימיה ארס פואטית.

כמה מילים על צרויה להב

tzla-sg-alchem-

צרויה להב עטיפת האלבום של דיסק הבכורה 'לא אותה אני'

 

צרויה להב, שהוגדרה כמשוררת רוק, נולדה בקיבוץ אילת השחר.  את הקריירה המוסיקלית שלה היא התחילה בלהקה הצבאית צוות הווי חטיבת הצנחנים, שם היא פגשה את לואי להב , אחד המפיקים המוזיקליים הבולטים בישראל, ונישאה לו. לאחר השירות, הזוג נסע לארצות הברית, ושם להב שרה וניגנה בכינור בלהקת הליווי של ברוס ספרינגסטין, בהופעות ובאלבומים שונים.  עם חזרתם לישראל, תרמה להב את נגינתה לאלבום סוף עונת התפוזים של להקת תמוז.

ספר השירים של צרויה להב ונציה היא לא מקום אמתי.

לאחר גירושיה למדה להב משחק במכון לי סטרסברג לתיאטרון ולקולנוע בלוס אנג'לס, ועם שובה לישראל השתתפה כשחקנית בכמה הצגות תיאטרון בארץ. בתחילת שנות השמונים היא הייתה חברה בלהקת הברירה הטבעית.

צרויה להב שלחה ידה גם בשירה. השירים שלה הולחנו ובוצעו על ידי מיטב המוזיקאים והמבצעים בישראל. ביניהם: רמי קליינשטיין, שהלחין וביצע את "הים כבר לא", "על הגשר הישן", "תשארי עוד קצת" וכן עבור  ריטה "חמצן", "ימי התום", "לאלף נמר", "שרה ברחובות". גם יהודית רביץ שהלחינה את "דרך המשי" ו"נעמיד פני יתומים". עוד ביצעו משיריה מאיר בנאי, דויד ברוזה, גידי גוב, ריקי גל, יהודה פוליקר ואחרים. בשנת 2003 הוציאה להב אלבום בשם "הים כבר לא", ובו 16 מן השירים שכתבה במרוצת השנים. להב השתתפה להב בכתיבת רוב שירי אלבומה של דנה ברגר  "יום יום", ושימשה כעורכת טקסט, וכתבה יחד עם יהודה פוליקר חלק משירי האלבום  "כל דבר מזכיר לי" .

כתיבתה הספרותית זכתה להערכה ולהוקרה. ספרה הראשון, "כפכפי העץ של אנדרה"  המבוסס על סיפורו האמיתי של אריה בן-פלאי, שילדותו עברה עליו בהולנד בתקופת השואה, זכה בעיטור אנדרסן הבינלאומי, בפרס לספר ביכורים של משרד התרבות והספורט ובפרס יד ושם למפעלים חינוכיים לשנת תשס"ב, על כתיבת ספר לילדים ולנוער בנושא השואה.

ספרה השני, "מלכת הביצות רוקדת טנגו"  זכה בפרס אקום לשנת 2005. את ספר השירה שלה "ונציה היא לא מקום אמתי: שירים, 1980–2011 "  היא הוציאה ב- 2013 בהוצאת עם עובד.

בשנת 2011 הוענק לצרויה להב פרס אקו"ם על מפעל חיים בתחום הזמר העברי למחברת. להב מלמדת בבית הספר לאמנויות המילה בירושלים.

כמה מילים על מאיר גולדברג

מאיר גולדברג שנולד בגבעתיים החל לכתוב שירים כבר בגיל 6. הזמרת המוכרת הראשונה שאיתה עבד היא יעל לוי לה כתב את השיר "לך לאן שתלך". לקורין אלאל הוא כתב כמה מלהיטיה הגדולים, בהם: "זן נדיר", "ארץ קטנה עם שפם" ו"התעשייה האבירית", שאת שלושתם הלחינה אלאל. לרמי קליינשטיין לו כתב את "ילד אחר", "אין כמוה", "תינוקי. לגלי עטרי הוא כתב את "מה שאת אוהבת", "ערמונים מהאש", לדודי לוי את "דוד", "כל הזמן שבעולם", "מלאך", "אם ארצה", לנתן סלור את "ילד עם קוף", "מאושרים הכונו", "איפה אתה", "עצים חולמים יותר", "רגל על רגל", ולדנה ברגר את "בומביי", "2007".

מאיר גולדברג אלבום אוסף שירים

בשנת 2003 פתח גולדברג סדנת פזמונאות עם חברו הזמר דן תורן, שגם לו כתב שירים רבים, בהם "אימפריות נופלות לאט". באותה שנה הוציא גולדברג אלבום אוסף של שיריו, שנקרא "מילים: מאיר גולדברג". בעקבות האלבום הועלה בבארבי תל אביב מופע מיוחד של שיריו הגדולים שבוצעו על ידי אמנים איתם עבד.

השירים שבאלבום : זמרים ישראליים שרים מאיר גולדברג

בשנת 2005 זכה גולדברג בפרס שרת החינוך לתמלילן השנה. הוא כתב יחד עם הראל סקעת את השיר "ציפור" לאלבום "דמויות" שהוציא סקעת ב-2009. מאיר גולדברג זכה בפרס אקו"ם למפעל חיים ע"ש אהוד מנור בתחום הזמר העברי לשנת 2012.

פורסם בקטגוריה אירוע, מוזיקה, סיפורים ושירים, ספרות, פנאי, שירה, שירה, תרבות | עם התגים , , , , | להגיב

הפלסטינים: "תושב יריחו הוכה למוות בידי חיילי צה"ל". צה"ל: "הוא היה חמוש במוט ברזל"

 

פלסטיני בשם יאסין סראדיח נהרג לפנות היום (חמישי) לפנות בוקר ביריחו ולטענת בני משפחתו, מותו בא ממכות שהיכו בו חיילי צה"ל. בפרסומי מצלמות האבטחה במקום נראה כח מגדוד לביא הבקעה עוצר פלסטיני שלדברי צהל ניסה במהלך מעצר מבוקשים לתקוף החיילים בסכין ולחטוף נשק. הבוקר דיווחו הפלסטינים על מותו של המצולם באירוע.
דובר צה"ל מבר כי "‏הלילה במהלך פעילות למעצר מבוקשים ביריחו התפת הפרת סדר אלים שבמהלכו מחבל חמוש במוט ברזל רץ לעבר כוחותינו וניסה לתקוף אותם. הכוח הגיב בירי, התעמת עם המחבל והצליח לבלום אותו. על גופו של המחבל נמצאה סכין. הוא פונה על ידי הכוח מהנקודה לקבלת טיפול רפואי, בהמשך נקבע מותו.
בצילומים נראה הפלסטיני רץ  לכיוון בו היהכוח שהסתתר בפינת רחוב עם חפץ ומופל על-ידי החיילים ואז הוכה ע"י חייל עם נשקו וכשהוא מנסה לקום הוא נבעט בידי חייל האחר. דובר צהל מסר עוד כי האירוע כולו בבדיקה.

 

פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ | עם התגים , , | להגיב

אלשיך שולף באמנות קוץ מהישבן

אין דרך אחרת להתחיל את המאמר הזה בלי להתנצל בפני רוני אלשייך מפכ"ל משטרת ישראל. זה לא שאלשייך יהייה אי פעם כוס התה שלי. אבל הוא הוכיח (בניגוד גמור למה שחשבתי) שיש לו יושרה, אומץ, תחכום ותזמון יוצא מהכלל. ושהוא עובד עבור האמת ולא עבור אף אחד אחר.

ניר חפץ - האיש שחשץ את עליבותו של תהליך מינוי היועה"מ - צילום: רפי מיכאלי

אני מניח שגם הוא הבין, שהוא מונה בכדי להיות עלה תאנה, אבל אז כגילה את גודל ה…. שהוא צריך להסתיר. הוא ניהל ומנהל את החקירות בתנאים בלתי אפשריים, תחת אש, ועם מקל ענק ומעצבן תקוע בגלגלים, מנדלבליט.
תזמון ההמלצות בחקירה אחת ומיד אחריהם המעצרים ופרסומם היה מהלך מבריק. אינני בטוח עם סיפור ניר חפץ וההצעה המגונה היה ידוע לו קודם, או שנחת עליו רק לאחרונה. כך או כך הסיפור הזה, שימש את אלשייך בכדי לשלוף את המקל הארור מגלגלי החקירות.

הצעת השוחד של ניר חפץ לשופטת גרסטל מציגה באור עלוב את הדמוקרטיה הישראלית ושלטון החוק אבל בעיקר חושפת את חוסר המקצועיות , האינטרסנטיזם והעליבות בתהליך מינויו של היועץ המשפטי, קודקוד מערכת המשפט בישראל. היא גם מציגה את התנהלותו של מנדלבליט בעניין חקירות נתניהו באור הראוי והנכון. היום אין ספק מדוע מונה מנדלבליט לתפקיד היועץ, בין אם התפקיד הוצא לו, בתנאי שימזמז את חקירות נתניהו ובין אם לאו הוא עשה זאת וכפי הנראה בחפץ לב. אלמלא הוא נתניהו, אשתו ועשרות ואולי מאות ממקורביו היו כבר מאכלסים את ספסלי הנאשמים ותאי כלא מעשיהו

חשיפת עלילות ניר חפץ שלפה קוץ ענק מישבנו של אלשייך. מרגע החשיפה, כל פעולה תמוהה של מנדלבליט תבדק בזכוכית מגדלת ותיתקל בצקצוק שפתיים כל צעד תמוה, בביקורת ובספיקות. ובסופו של דבר אולי גם תביא אותו לספסל הנאשמים לצד פטרונו, כשותף בכיר לפשע.

מנדלבליט אגב כבר יצא לעיתונות בהכרזה כי התפקיד לא ניתן לו כשוחד, הצהרה מעניינת, כי היכן שהוא, יש בה גם מעין הודאה באשמה לגבי החלטותיו המפוקפקת בעניין חקירות נתניהו.

מגדל הקלפים החל להתמוטט, אבל נתניהו עדיין חופשי, אזרח מן השורה כבר מזמן היה עצור עד תום ההליכים. נתניהו חופשי זה מחדל עצום. לא רק שהוא יכול בקלילות לשבש הליכים, להפחיד עדים ולך תדע מה עוד. הוא עדיין יכול להעביר חוקים ואפילו להכריז מילחמה. אם משטרת ישראל לא תאפסן אותו במעצר, הרי שאיש לא יוכל למנוע את ההרס שהוא יכול לגרום.

נבצרות נדרשת אבל לא יתכן שהנבצר יכריז על עצמו,  שכן הכרזה שכזו היא אקט של יושרה בסיסית, ויושרה היא לא בדיוק משהו שנתניהו ניחן בו. לכן חייבת להיות מערכת אובייקטיבית, שתעשה זו לטובת הציבור.

גם כאן נגזר על המפכ"ל לתמרן במשנה זהירות, כל עוד החשוד שלו. איש רב עוצמה, וחסר מעצורים מסתובב חופשי (וכמובן, מוגן על ידי היועץ המשפטי) הרי שנדרש תחכום רב לנהל את החקירות ללא הפרעה ואלשייך עושה זאת באומץ והרבה תחכום.

וכמה מילים על השותפים לפשע: החל מאלו שידם היתה בצלחת , קרובי משפחה, חברים , פוליטיקאים, עורכי דין, וכמובן עיתונאים. כל אלו שידעו ושתקו. אלו שידעו ושיקרו, שידעו והמשיכו לחרחר מלחמת אזרחים באמתלה פוליטית. כולם עד לאחרון צריכים לשלם על פשעים כנגד הציבור הישראלי. וזה כולל גדוד הטוקבקיסטים בשכר. שמכרו בעבור בצע כסף את בני ארצם לרודן.

את כל אלו הקוראים לעצמם עיתונאים או פובליציסטים שניצלו את הבמה שניתנה להם, כדי לייפות את התמונה המכוערת, למרוח את הלכלוך, ולהסית השכם והערב. כולם צריכים להיזרק מכל המדרגות. העיתונים שכיסו את ישבנו של הנוכל צריכים להיסגר וזה כמובן כולל את שני הצהובונים הנפוצים במדינה "ידיעות אחרונות" שעורכו מעורב עד הצוואר במילא, ו"ישראל היום" ששימש כבולוטין חינם אין כסף לדברי הבלע של נתניהו. כל עיתונאי החצר צריכים להיות מוקעים ולהיזרק לאלתר. שכן המדיה הישראלית זקוקה לניקוי אורוות, ואי אפשר לנקות אורווה ולהשאיר את בה צואת הסוסים.

את הנזק שגרם נתניהו אי אפשר לתקן ללא צעדים דרסטיים, את הריסות החברה הישראלית אי אפשר לשקם. אבל מן הסתם כדאי ורצוי וצריך לנסות.

אבל הכל צריך להתחיל במעצר מיידי של כל המוני המקורבים בכל הפרשיות וזה כולל שוד הגז והצוללות, כולם בלי יוצא מהכלל ומהר בטרם יגרמו עוד נזק.

 

פורסם בקטגוריה מאמר מערכת | להגיב

עוגה לשבת- שיש גבינה מדהימה בעשר דקות עבודה


*דרגת קושי: כל אחד יכול *זמן עבודה: 10 דקות *זמן אפיה:כ-30 דקות *כמות: תבנית בנונית 20X30 ס"מ

לעוגת שוקולד(בראוניז)
150 ג' שוקולד מריר
150 ג' חמאה
200 ג' סוכר (כוס)
1 כפית תמצית וניל
3 ביצים
140 ג' קמח (כוס)
ההכנה
להמיס חמאה ושוקולד במיקרוגל
להוסיף סוכר, קמח וביצים אחת אחרי השנייה עד הטמעה מלאה.
לעוגת הגבינה
500 גר גבינה לבנה 5%
½1 כוס סוכר
2 ביצים
3 כפות קמח
3 כפות אינסטנט פודינג וניל
ההכנה
לערבב לתערובת הומוגנית
הרכבת העוגה

  1. לצקת את עוגת השוקולד לתבנית
  2. לצקת את תערובת הגבינה
  3. בעזרת כף לערבב /לקפל בתנועות מעגליות מלטה כלפי מעלה מהתחתית כלפי מעלה ליצרת תערובת  פסים בשחור לבן ניתן גם לבצע  בעזרת מזלג לעבור שתי וערב על פני העוגה ליצירת דוגמת שיש

האפייה

  1. לחמם תנור ל180 מעלות
  2. לאפות כ30 דקות ב180 מעלות לא עד יציבות מלאה.
  3. על הגבינה להיות מעט זהובה בצדדים ורוטטת במרכז.

    שוקולד גבינה- להגיש קר או קפוא

    שוקולד גבינה- להגיש קר או קפוא

פורסם בקטגוריה אוכל, מתכונים | עם התגים , , , , | להגיב

חדש בטלוויזיה: שישי, 23 בפברואר, 2018

17:00 שוטר בגן ילדים | Kindergarten Cop, ערוץ Yes5

קומדיית פעולה בכיכובו של ארנולד שוורצנגר. בלש מנסה ללכוד סוחר סמים. אשתו הותירה אחריה רמז אחד: שם גן הילדים של בנה. הוא מתחיל לעבוד כ'גנן סמוי', ומהר מאוד מגלה שעדיף אלף סוחרי סמים על זאטוט אחד. במאי: אייוון רייטמן. ארה"ב, 1990. קומדיה מבולגנת למדי, לא תמיד מצחיקה, אך בהחלט סללה את הדרך לחיקויים רבים. ציון: 

20:00 משאיות ברחבי אוסטרליה 4 | Outback Trackers 4, ערוץ דיסקברי

הם נוהגים במשאיות הגדולות ביותר על פני כדור הארץ לאורך הכבישים הקשים והמהירים ביותר בעולם. נהגי המשאיות של אוסטרליה, גברים ונשים במכונות מפלצתיות, במרוץ נגד השעון, בדרכים הקשות ביותר בעולם. בין אם הם נקלעים בשריפות, שיטפונות, מול חיות בר או מול האיום המתמיד של תאונות, נהגים אלו חייבים להילחם כנגד כל הסיכויים כדי להבטיח שכל משלוח יגיע בזמן ומצב תקין. גלו את הנופים הלא מוכרים של אוסטרליה בסדרה זו המביאה לכם את סיפורי היומיום המדהימים של החיים על הכביש, אשר משמחים ומאתגרים את נהגי המשאיות המקומיים.

21:30 מאחורי המספרים | Hidden Figures, ערוץ Yes1

דרמה תקופתית מקסימה ומרגשת מועמדת לפרס האוסקר לסרט הטוב ביותר 2017. סיפורן מאבקן החשוב להכרה, של מתמטיקאיות אפרו-אמריקניות מבריקות, שעבדו בנאס"א ולקחו תפקיד מרכזי וקריטי בתוכנית החלל האמריקנית. שחקנים: אוקטביה ספנסר, טראג'י פ. הנסון, קווין קוסטנר, מהרשאלה עלי ("אור ירח"). במאי: תאודור מלפי ("וינסנט "הקדוש""). ארה"ב, 2016. דרמה היסטורית מלאת השראה המותירה את הצופים בתחושה טובה תוך נאמנות למציאות. ציון: 

22:00 סימן חיים | Life, ערוץ Yes2 + Hot גולד

לפרטים נוספים, ראו יום רביעי, 21 בפברואר, 2018, בסלקום TV

מרסיי 2 | Marseille 2, נטפליקס | Netflix

עונה שנייה לסדרה. ראש העיר הוותיק של מרסיי מתכונן להעביר את המושכות לידי בן חסותו, כשלפתע פורץ קרב עקוב מדם על השליטה בעיר. שחקנים: ז'ראר דפרדייה, בנואה אג'ימל, ג'רלדין פילהאס. יוצרים: דן פרנק, פלורן סירי, תומאס גילו.

שבע שניות | Seven Seconds, נטפליקס | Netflix

עונה ראשונה לסדרה. מותו של נער אפרו-אמריקני בן 15 בג'רזי סיטי מוביל לטיוח משטרתי ולחיפוש אחר האמת. שחקנים: קלייר-הופ אשיטי, רג'ינה קינג, בו נאפ. יוצרת: וינה סוד.

אילם | Mute, נטפליקס | Netflix

סרט מקורי. אדם אילם שחברתו נעלמת יוצא לחפש אותה בעולם התחתון המפוקפק של ברלין בעתיד הלא-רחוק, מקום שבו מעשים חשובים יותר ממילים. שחקנים: אלכסנדר סקארסגארד, פול ראד, ג'סטין ת'רו. במאי: דאנקן ג'ונס.

מכוער וטעים | Ugly Delicious, נטפליקס | Netflix

סדרה קולינרית. השף הכוכב דיוויד צ'אנג לוקח אתו חברים למסע רב-תרבותי מגרה אחר האוכל הטוב ביותר בעולם. והוא לא מתפשר על הטעם.


מדור "חדש ב-TV" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, בהתאם לעדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בשל שינויים בלוחות המשדרים – נשמח אם תעדכנו אותנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת רחבה ומפורטת בהקלקת שם הסרט. מעוניינים להצטרף לצוות הכתיבה? צרו קשר !

פורסם בקטגוריה מה חדש ב-TV | עם התגים , , , , , , , | להגיב

"הילד חולם" בקאמרי ובהבימה: הקלות הבלתי נסבלת של הכאב

★★★★

"הילד חולם" אינה הצגה חלומית. היא דרמה אנושית עצובה על הקלות הבלתי נסבלת של הקיום. חנוך לוין לוקח אותנו למסע מאתגר אל מחוזות הכאב, האובדן והאכזריות האנושית. הסיפור מתחיל בצורה אופטימית, על ילד שמודה להוריו שאיפשרו לו להיוולד. הוא חולם, כמו כל הילדים, על עולם טוב ויפה, אבל אינו יודע איזה גורל אכזר מצפה לו, כאשר כל החלומות יתנפצו. ואצל לוין, כאשר החלומות מתנפצים, זה קורה עד הסוף. כמעט.

משחק רגיש ונוגע ללב. שור סלקטר ועיסא. צילום: ז'ראר אלון

המחזה (שהועלה לראשונה ב-1993 בהבימה ואחר כך באופרה הישראלית) נכתב בהשראת סיפורם של פליטים יהודים במלחמת העולם השניה, שמחפשים מקלט, ואף מדינה לא רוצה לקבל אותם. אבל העלילה של לוין מפליגה למחוזות רחוקים יותר. המחזאי, בלשונו הפיוטית, בוחן את היחסים בין אם לבנה, בין גבר לאישה, בין שלטון לאזרח, בין אכזריות לחמלה, בין עצב קיומי לתקווה.

על הבמה קאסט צעיר ברובו המונה 19 שחקניות ושחקנים, שפועלים בהרמוניה בניצוחו של הבמאי עמרי ניצן. שלושה בולטים במיוחד: אורה שור סלקטר בתפקיד האמא, אמינה ונוגעת ללב, כאשר היא נקרעת בין הרצון שלה לחיות בכבוד לבין הצורך שלה להציל את חיי בנה היחיד. נורמן עיסא, בתפקיד רב החובל, מגלם היטב דמות פגיעה של גבר, שאיבד את בתו הקטנה ואין לו נחמה.

רות אסרסאי מגלמת אשה שנולדה לאהבה. זה השם שהעניק לוין לדמותה. הקשר בינה לבין אהבה הוא מקרי בלבד ואסרסאי מגלמת את התפקיד באכזריות ראויה לשמה. נעמה שטרית, בתפקיד הילד, נוטה לצעקנות ולעיתים קרובות קשה לקלוט את הטקסט שבפיה. ציון לשבח למוזיקה הנפלאה שכתב יוסף ברנדנשווילי ולתנועה שיצרה מירי לזר.

לפעמים חלומות מתנפצים. שטרית ושור סלקטר. צילום: ז'ראר אלון

"הילד חולם" היא הצגה עצובה, מרגשת ומעוררת למחשבה על העולם שבו אנו חיים, ובעיקר על גורלם של ילדים שבאים לעולם הזה. כולם, גם ילדים, רוצים להיות מאושרים, לאהוב לקבל אהבה, שהחיים יהיו יציבים ובטוחים, בלי הרבה הפתעות, ואם כבר יש הפתעות – שיהיו נעימות. אבל החלומות אינם שומרים על הילדים. הרוע שולט והחלומות מתנפצים אל קיר המציאות האלימה והאכזרית.

ברור שהמציאות הרבה יותר אכזרית בחלקים מסוימים של הכדור, אבל תפקידו של תיאטרון אינו רק לשקף מציאות, אלא להעצים אותה, לשים מולנו מראה ולהתמקד ברבדים העמוקים ביותר של נפש האדם. לוין, באמצעות הטקסט הפיוטי שלו, יודע לעשות זאת היטב ולגעת בעצבים הכי רגישים. במהלך ההצגה היה שקט מתוח באולם. צופים לא זזו בכיסאותיהם ואחדים מחו דמעה. העולם של לוין אינו אופטימי בלשון המעטה, אבל ניתן לזהות בו רגעים של חמלה ואפילו תקווה, תלוי מאיזה נקודת מבט מסתכלים. לטעמי, רגעים אלה מטושטשים ואינם מודגשים מספיק בבימוי של ניצן.

המסע שחנוך לוין לוקח אותנו אליו אינו מסע קל. לעיתים הוא קשה ותובעני. אבל הוא חוויה. ובשביל מה אנחנו הולכים לתיאטרון? לעבור חוויה. לפעמים היא מצחיקה, לפעמים היא מרגשת, לפעמים היא עצובה. "הילד חולם" היא הצגה צנועה וחוויה תיאטרונית עשירה ברגש ובעוצמה.

פורסם בקטגוריה אירוע, ד, תרבות | עם התגים , , , , | להגיב

עיקר החדשות – יום רביעי 21 פברואר 2018 (מהדורת הבוקר)

כותרות המהדורה

    תיק 4000 | נתניהו מסתבך? מנכ"ל משרד התקשורת ואיש סודו של נתניהו, חתם על הסכם עד מדינה תמורת חסינות מלאה; היום: יחל למסור את גרסתו; נתניהו בהתייעצויות דחופות (פוליטי)

    תיק 1270 | המחוזי האריך את מעצר היועץ האסטרטגי בחמשה ימים; נשיאת בית המשפט העליון נדרשה להעיד בפרשה, גירסתה תומכת בגירסת יועץ רה"מ ; מסתמן: מדובר בתיק חלול (פוליטי)

    גוברת ההערכה: נתניהו עשוי להקדים את הבחירות; לא יפרוש בעקבות כתוצאה מהחקירות הפליליות (פוליטי)

    גורמים באלג'יריה טוענים כי "בית המשפט במדינה דן למוות 'מרגל ישראל'" (בטחוני)

    דיווח: בכירים בזרוע הצבאית של חמאס דנים עם מצרים בעסקת חילופי שבויים (בטחוני)

    אבו מאזן הציג במועצת הביטחון הצעה לוועידת שלום בינלאומית; כשתקום מדינה פלסטינית בגבולות 67 נכיר בישראל; רוצים שירושלים תהיה פתוחה למאמינים מכל הדתות; הפלסטינים הם צאצאי הכנענים; על הבריטים לקחת אחריות על אסון בלפור (מדיני)

    הבית הלבן: מעודדים מדבריו של אבו מאזן כי הוא מכיר בכך שירושלים קדושה ליהודים (מדיני)

    ארה"ב: נשקול לשתף מדינות אחרות במו"מ בין ישראל לפלסטינים (מדיני)

    250 הרוגים ב-48 שעות: אסד מגביר את התקיפות על מעוז המורדים ברוטה (חוץ)

    יוניצ"ף: "אין מילים לתיאור הזוועה בסוריה" (חוץ)

    דיווח: צבא טורקיה הפציץ את כוחות צבא אסד שבאו לסייע לכורדים בעפרין (חוץ)

    המדינה לבג"ץ: לדחות את הריסת המבנים בנתיב האבות בשלושה חודשים – על מנת לבצעו בדרכי שלום (חדשות)

    ועדת שרים אישרה היתר גורף ותקדימי לחילולי שבת (חרדים)

תחזית מזג אוויר (השירות המטאורולוגי)

    היום: מעונן חלקית בעננות בגובה רב ובינוני. הטמפרטורות יהיו ללא שינוי ניכר.

    הלילה: ברוב אזורי הארץ צפויים גשמים מקומיים ויתכנו סופות רעמים יחידות. בנחלי הדרום והמזרח חשש לשיטפונות.

    חמישי: מעונן חלקית. עד שעות הצהרים יתכן גשם מקומי ברובו קל.

    שישי: מעונן חלקית. יתכן גשם מקומי בעיקר בדרום הארץ.

    שבת: נאה עם עליה קלה בטמפרטורות והן תהינה גבוהות מהרגיל לעונה.

התחזית: טמפרטורות גבוהות מהרגיל עם גשם

היום יהיה מעונן חלקית, לא יורגש שינוי ניכר בטמפרטורות. בלילה צפויים לרדת גשמים מקומיים מלווים בברקים ורעמים, אך עדיין יהיה חם. רק בתחילת השבוע הבא תורגש התקררות (חדשות10)

חדשות

המדינה לבג"ץ: לדחות את הריסת המבנים בנתיב האבות בשלושה חודשים – על מנת לבצעו בדרכי שלום

הממשלה מבקשת לדחות את הפינוי בשלושה חודשים לצורך השלמתו של מתווה המצוי בישורת האחרונה למימושו, ואשר מכוחו ניתן יהיה להעמיד פתרון מגורים זמני לתושבים במיקום קרוב * מתוך הבקשה: "טרם עלה בידי המדינה לאפשר פינוי שקט, שיבוצע בדרכי שלום, תוך צמצום הפגיעה בתושבים למינימום ההכרחי"

    לראשונה מאז פינוי עמונה: מבנים הונחו ביישוב עמיחי

    מבקשי מקלט נכלאו לראשונה בעקבות סירובם לעזוב את ישראל * רשות האוכלוסין וההגירה כלאה שבעה מבקשי מקלט מאריתריאה שהוחזקו במתקן חולות והיו בין הראשונים לקבל הודעות גירוש. הם נקראו לשימוע הבוקר והועברו מיד לסהרונים ללא הגבלת זמן (הארץ)

    הפיצוץ בחניון בירושלים: נקבע מותו של הלכוד שחולץ מההריסות * הפיצוץ אירע בקומת הקרקע של המבנה בשכונת בקעה בעיר. האיש נלכד תחת הריסות המבנה, שקרס חלקית, וחולץ ללא רוח חיים. גבר ואשה כבני 60 פונו במצב קל לבית החולים הדסה עין כרם

    המשטרה מאיימת לדחות את פתיחת קו הרכבת לירושלים בחצי שנה * פגישה בין מפג"ל המשטרה לבין מנכ"ל הרכבת העלתה כי בעיות בטיחות עלולות להביא לכך שהקו יחל לפעול רק בספטמבר – וזאת על-אף שהמגעים בין כוחות החירום וההצלה לבין הרכבת החלו לפני יותר משנתיים (דה מרקר)

    תקנות שמעכבות יישום של עשרות חוקים יפורסמו עד לסוף 2019 * חוקים רבים שנחקקו בכנסת אינם מיושמים, מפני שמשרדי הממשלה אינם מפרסמים את התקנות הדרושות להפעלתם * מנכ"ל משרד ראש הממשלה מוביל באחרונה תוכנית להשלמת הליך פרסום התקנות * משרד ראש הממשלה: "יש בעשייה הזאת מסר פנים־ארגוני חשוב" (דה מרקר)

    משבר המסתננים: סגן שר החוץ של רואנדה: "מהגרים שיגורשו בניגוד לרצונם לא ייכנסו למדינה"

סוכנת משטרתית הביאה  אתמול למעצרו של חשוד בפדופיליה ברשת.

ע"פ  חשד, במהלך החודשיים האחרונים החשוד קיים התכתבות עם תוכן מיני בוטה עם מי שהוא חשב כקטינה בת 13. בפועל את השיחות עם החשוד ניהלה שוטרת ותיקה ומנוסה ולאחר שנאספו די ראיות הוחלט על מעצרו של  חשוד תושב חדרה יליד 1965. הבוקר יובא החשוד לביהמ"ש השלום בת"א לדיון בהארכת מעצרו.

למעלה מ-10 מיני ציפורים נדירים בסכנת הכחדה נצפו בסקר ציפורים חסר תקדים בהיקפו בנגב הדרומי

בסקר נסקרו 50 תאי שטח , חלקם לא נסקרו מעולם, והשתתפו בו למעלה מ-50 צפרים וחובבי טבע – רובם מתנדבים במהלך הסקר נאספו למעלה מ-1,000 תצפיות על 75 מיני ציפורים

11 מיני ציפורים נדירים,  המוגדרים ברמות שונות של סכנת הכחדה, נצפו במסגרת סקר ציפורים חסר תקדים בהיקפו, שנערך לאחרונה באזור הנגב הדרומי בהובלת רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע, מרכז הצפרות אילת והיחידה הסביבתית אילת/אילות. זאת במטרה לזהות את צפיפות ומגוון מיני הציפורים המדבריות באזור זה.

פוליטי

תיק 4000 | נתניהו מסתבך? מנכ"ל משרד התקשורת ואיש סודו של נתניהו, חתם על הסכם עד מדינה תמורת חסינות מלאה; היום: יחל למסור את גרסתו; נתניהו בהתייעצויות דחופות

התפתחות דרמטית בפרשת בזק שצפויה לשנות את כל תמונת החקירה: מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר חתם הלילה על הסכם עד מדינה עם הפרקליטות. על פי ההסכם שנחתם הלילה, לא יוטל על פילבר עונש מאסר בפועל, גם לא בעבודות-שירות, וככל הנראה גם לא קנס.  סעיף סודיות בין הצדדים על פרטי ההסכם *  פילבר, דרש חסינות מלאה ובלי עונש מאסר. מה שבכל הפרשיות האחרונות נמנעה הפרקליטות להסכים, בעקבות כך גוברות הערכות, או שהראיון נגדו קלושות או שיש בידו חומר נפץ בכדי להפליל את נתניהו בעבירות חמורות * המשטרה מעוניינת לשמוע מפילבר בעדותו שנתניהו הורה לו להעניק הטבות רגולטוריות לבזק כשהיה מנכ"ל משרד התקשורת * עם הדיווחים לקראת ההסכם נפגש נתניהו להתייעצויות דחופות עם פרקליטיו

- שולה זקן למקורביה בעקבות חתימת הסכם עד המדינה של פילבר: "איך משווים בין המקרה שלי לפילבר? אם אולמרט לא היה בוגד בי ולא היה מטיל עליי אחריות לא הייתי חותמת על ההסדר והייתי ממשיכה לשמור על זכות השתיקה" (חדשות10)

- ניר חפץ: 'השיח עם עורכים ועיתונאים ב'וואלה' לא היה שונה מכלי תקשורת אחרים" * בעדות שמסר יועץ התקשורת ואיש סודו של נתניהו, מספר שבועות לפני שנחקר, סיפר כי השיח עם עורכים ועיתונאים ב"וואלה" לא היה שונה מכלי תקשורת אחרים. חפץ מסר לחוקרים את הטלפון הנייד שלו ובו התכתבויות עם עיתונאים מכלי תקשורת שונים. חפץ לא הכחיש שידע על החברות בין נתניהו לאלוביץ', אך לטענתו לא ידע על תמורה (החדשות)

- מנכ"לית החברה וסמנכ"ל הפיתוח העסקי יובאו היום בצהריים להארכת מעצר נוספת

תיק 1270 | המחוזי האריך את מעצר היועץ האסטרטגי בחמשה ימים; נשיאת בית המשפט העליון נדרשה להעיד בפרשה, גירסתה תומכת בגירסת יועץ רה"מ ; מסתמן: מדובר בתיק חלול

החשד: על פי החשד קמיר פנה מיוזמתו לחפץ בבקשה שיעזור לו לקדם את מועמדותה של גרסטל לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה. לאחר מכן חפץ התעניין אצלו האם גרסטל תסייע בסגירת התיק של שרה נתניהו. קמיר עדכן את גרסטל בשאלה, והיא עדכנה את נשיאת העליון היום, שכיהנה בזמנה כשופטת עליון, בדבר. השניים לא ראו בדבר נסיון שוחד, ולא עדכנו את המשטרה.

הגרסאות: גרסת אלי קמיר: "רציתי לקדם את מינויה של השופטת, ואכן נפגשתי עם חפץ. לא זוכר שחפץ הציב תנאי, לא העברתי הצעה".

- גרסת חפץ: "לא היו דברים מעולם, לא העברתי הצעה".

חקירת השופטים: היועמ"ש שקל לחקור באזהרה את השופטת בדימוס גרסטל, אבל הוחלט שלא לעשות זאת בגלל קושי משפטי – ולכן העידה בעדות פתוחה בלבד.

- גם נשיאת העליון חיות העידה במשטרה על ההצעה לשופטת גרסטל. לדבריה, חברתה סיפרה לה כי מישהו הקרוב לרה"מ דיבר עם ידיד שלה בעת שהייתה מועמדת וביקש לברר איתו מה תהיה עמדתה, לדבריה הפנייה אליה רק בדיעבד לאחר שמועמדותה לתפקיד היועמ"ש ירדה מן הפרק. זאת בניגוד לטענת גרסטל, לפיה היא דיווחה לה בזמן אמת. * גביית העדות מנשיאת בית המשפט העליון בוצעה לאחר קבלת אישור מהיועמ"ש מנדלבליט * בהודעה שהופצה בתיאום עם המשטרה נכתב: "בשל מיעוט הפרטים והסיפור המעורפל שאותו בחרה גרסטל לספר לה, לא היה בידי הנשיאה חיות בסיס כלשהו לנקיטת כל צעד מצידה"

- השופט בדימוס עודד מודריק על הצעת השוחד: "החובה שלה לדווח על ההצעה תלויה באופן שהציעו לה את הדברים. יכול להיות שנאמרו לה דברים שנשמעו לא רצינים הזויים אולי מרומזים" (גל"צ)

- השופט בדימוס דניאל ארנסט תומך בהחלטת עמיתתו לשעבר השופטת גרסטל לא לדווח על הצעת השוחד שקיבלה לכאורה ממקורבי נתניהו: "אין סיכוי שהתקבלה הצעה כזו. ואם כן, זה בטח היה בצורה עדינה, ברמז. לכן מצידה לא היה צורך בשום פעולה אופרטיבית, אלא להתעלם" (גל"צ)

הארכת המעצר: בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את ערעור המשטרה והאריך את מעצרו של יועץ התקשורת אלי קמיר עד יום ראשון. ההחלטה התקבלה לפני מסירת עדותה של נשיאת העליון * השופט: "קיים חשד סביר אף מעבר לנדרש לביצוע העבירות המיוחסות למשיב. יש עילת מעצר ברף גבוה" * המשטרה טענה בדיון כי מדובר בשחיתות שלטונית ברמה הגבוהה ביותר. קמיר חשוד בקבלת שוחד והוצאת העסקה לפועל – עבירה שבוצעה במחשכים

גוברת ההערכה: נתניהו עשוי להקדים את הבחירות; לא יפרוש בעקבות כתוצאה מהחקירות הפליליות

גורמים בקואליציה מעריכים שגברו הסיכויים לבחירות עוד השנה. "קיים סיכוי שנתניהו יחליט לצאת לבחירות כשהנושא: אכיפה סלקטיבית ותקשורת עויינת" * להערכת רבים בכנסת, נתניהו לא יפרוש מתפקידו כתוצאה מהחקירות הפליליות, אלא יבקש להקדים את הבחירות על מנת לקבל מנדט מחודש מהעם. * העובדה כי הליכוד נוסק בסקרים עשויה לסייע לו לקבל החלטה כזו.

נתניהו: "ממציאים תיקים חדשים בשביל לייצר עננה ציבורית מעלי"

נתניהו: מה שקורה ביומיים האחרונים זה פשוט טירוף מערכות. שערורייה. מביאים שתי טענות הזויות, שקריות, במסגרת מסע הרדיפה נגדי ונגד משפחתי שמתנהל כבר שנים – "מייצרים תיק חדש כל שעתיים. אני ממשיך ואמשיך להוביל את מדינת ישראל באחריות, בשיקול דעת ובמסירות רבה"

    ח"כ חזן: "על נתניהו לצאת לנבצרות, הליכוד צריך לבחור ממלא מקום" * סדק בחומת התמיכה: לראשונה קורא לראש הממשלה חבר כנסת ממפלגתו לסיים את תפקידו באופן זמני. חזן: "יש אחרים בליכוד שחושבים כמוני ולא מדברים" (מעריב)

    חוק הלאום: בקואליציה מתקשים לקדם נוסח מוסכם של חוק הלאום * בוטל הדיון שתוכנן להיום בוועדה המיוחדת בכנסת להכנת החוק, בשל אי הסכמה מוחלטת בין סיעות הליכוד וכולנו על הנוסח. * בקואליציה היו מוכנים לוותר על הכפפת הדמוקרטיה לזהות היהודית, אך לוין התעקש. בכולנו התכוונו לדרוש שינויים משמעותיים בנוסח כתנאי לתמיכתם * הדיון נדחה למועד לא ידוע

    ועדת החוץ והביטחון אישרה פה אחד לקריאה ראשונה את הצעת החוק לקיזוז משכורות מחבלים

בטחוני

גורמים באלג'יריה טוענים כי "בית המשפט במדינה דן למוות 'מרגל ישראל'"

ערוץ המקורב לשלטונות במדינה הערבית צפון אפריקאית דיווח כי "בית דין פלילי בדרום המדינה הרשיע את 'המרגל הישראלי עלאם א-דין פייסל'" (מעריב)

דיווח: בכירים בזרוע הצבאית של חמאס דנים עם מצרים בעסקת חילופי שבויים

משלחת חמאס בקהיר כוללת בכירים בזרוע הצבאית של חמאס והם דנים עם המודיעין המצרי בעסקת חילופי שבויים, כך מדווח העיתון הלבנוני אל-אח'באר. * לפי הדיווח, בין החברים: מרוואן עיסא מבכירי הזרוע הצבאית של חמאס וראיד סעד, מפקד חטיבת עזה בחמאס

מדיני

אבו מאזן הציג במועצת הביטחון הצעה לוועידת שלום בינלאומית; כשתקום מדינה פלסטינית בגבולות 67 נכיר בישראל; רוצים שירושלים תהיה פתוחה למאמינים מכל הדתות; הפלסטינים הם צאצאי הכנענים; על הבריטים לקחת אחריות על אסון בלפור

אבו מאזן קרא לכנס ועידת בינלאומית רחבה בהשתתפות גורמים אזוריים ובינלאומיים כמו הקוורטט ומוסקבה בה יידונו נושאי הליבה והחלטותיה יובילו להקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67' – "כשתקום מדינה פלסטינית בגבולות 67 כל מדינות ערב והמדינות המוסלמיות יכירו בישראל". * לדבריו, חסות בינלאומית היא הכרחית לאור הפיכתה של ארה"ב למתווכת לא מאוזנת. -"במהלך מסוכן – הממשל הסיר את סוגיית ירושלים מהשולחן – הוחלט להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים, מבלי להכיר בכך שירושלים היא גם בירתנו – אנו רוצים שירושלים תהיה פתוחה למאמינים מכל הדתות" * בנאומו טען כי: הפלסטינים הם צאצאי הכנענים שחיו באדמת פלסטין לפני יתר מ-5000 שנה. העם שלנו תחת כיבוש, על בריטניה לשאת באחריות האסון של הצהרת בלפור. שבעה עשורים עברו מאז הנכבה, אנו סובלים ועדיין הפליטים חיים בכל העולם והם חלק משלושה עשרה מיליונים פלסטינים שעדיין לא מוכרים על ידי הקהילה הבינלאומית. * מיד עם סיום נאומו במועצת הביטחון של האו"ם יצא אבו מאזן מהמקום, זאת, לפני שהחל נאומו של השגריר הישראלי דנון.

הבית הלבן: מעודדים מדבריו של אבו מאזן כי הוא מכיר בכך שירושלים קדושה ליהודים

דובר הבית הלבן על נאום אבו מאזן: "ההכרה שירושלים קדושה ליהודים היא צעד בכיוון הנכון, אבל כמו שהשגרירה היילי הזהירה, הצגת נקודות ישנות, וקונספטים לא מפותחים לסוגיות הליבה – לא יקדמו את השלום. נמשיך לעבוד על תכנית השלום שנועדה להועיל לשני הצדדים"

שגרירת ארה"ב באו"ם: "ערוכים לעבוד עם ההנהגה הפלסטינית, אך לא נרדוף אחריהם"

שגרירת ארה"ב לאבו מאזן באו"ם: "ערוכים לעבוד עם ההנהגה הפלסטינית, אך לא נרדוף אחריך. על הפלסטינים לבחור בין דרישות אבסולוטיות והסתה לבין פשרה, כפי שעשו מצרים וירדן. אינכם חייבים לאהוב את ההכרה בירושלים, אפילו לא לקבל אותה. אך דעו זאת – היא לא תשתנה"

ארה"ב: נשקול לשתף מדינות אחרות במו"מ בין ישראל לפלסטינים

מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה כי ארצות הברית מוכנה לשקול לשתף מדינות אחרות במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, אם תסיק שהמהלך יסייע להשגת הסכם

    שגריר ישראל באו"ם: אבו מאזן אינו חלק מהפתרון – הוא הבעיה * שגריר ישראל באו"ם, דנון, תקף בחריפות את אבו מאזן על תשלום למחבלים, על ההסתה ברשות הפלסטינית ועל כך שלא נפגש עם נתניהו: "אתה לא חלק מהפתרון – אתה הבעיה. דיברת על מחויבות לשלום, כך אתה מדבר על הבמה הבין-לאומית, אך כשאתה מדבר לאנשיך אתה שולח מסר שונה לחלוטין"

    נתניהו לאבו מאזן: "ממשיך לברוח מהשלום ולשלם לטרוריסטים" * ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על דברי אבו מאזן: עבאס לא חידש שום דבר. הוא ממשיך לברוח מהשלום, וממשיך לשלם לטרוריסטים ולמשפחות שלהם 347 מיליון דולר.

    ליברמן לאבו מאזן: "יד אחת משלמת משכורות למחבלים ויד שנייה מבקשת הכרה" * ליברמן על נאום יו"ר הרשות הפלסטינית במועצת הביטחון: "ד"ר עבאס ומיסטר אבו מאזן, כולנו יודעים מי אתה. יד אחת משלמת משכורות למחבלים שפוגעים בישראל ולמשפחותיהם והיד השנייה מבקשת הכרה מהאו"ם"

חוץ

250 הרוגים ב-48 שעות: אסד מגביר את התקיפות על מעוז המורדים ברוטה

בין ההרוגים 52 ילדים ועוד 850 בני אדם נפצעו. עובדי סיוע דיווחו שהמשטר תקף בפצצות חבית, שהשימוש בהן נחשב פשע מלחמה. לפחות חמישה בתי חולים הופצצו (הארץ)

יוניצ"ף: "אין מילים לתיאור הזוועה בסוריה"

ביוניצ"ף בחרו לפרסם היום מסמך ריק, תחת הכותרת "המלחמה בילדים בסוריה". לטענת הארגון, "מילים לא יעשו צדק עם הקורבנות". מאז יום ראשון נהרגו 190 בני אדם ועוד מאות נפצעו במתקפות כוחות אסד בדמשק ובפרבריה (החדשות)

דיווח: צבא טורקיה הפציץ את כוחות צבא אסד שבאו לסייע לכורדים בעפרין

דיווחים בתקשורת הסורית: טורקיה הפציצה את הכוחות הנאמנים לצבא אסד שנכנסו לעפרין על מנת לסייע לכורדים. * מוקדם יותר דווח כי כוחות הנאמנים לממשלת סוריה יילחמו לצד הכורדים בצפון המדינה. * אנקרה מתייחסת למיליציה הכורדית כארגון טרור

    חיל הים האמריקני חילץ שלושה דייגים לאחר שנעדרו למשך 8 ימים באוקיינוס השקט

    איטליה: ר"מ איטליה: קיים חשש להתערבות זרה בבחירות הכלליות במדינה

    ארה"ב: עו"ד אמריקני מואשם במחיקת מיילים ובעדות שקר בפרשת המעורבות הרוסית בבחירות * החוקר המיוחד למעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארה"ב, רוברט מולר, פרסם כתב אישום נוסף במסגרת הפרשה. * עורך דין מניו יורק, המקושר לרוסיה, הצהיר לכאורה הצהרות שקריות בדו"ח שהכין על יוליה טימושנקו. כתב האישום אינו מעיד על קשר ישיר לקמפיין טראמפ

    - טראמפ: "ננסח נהלים להגבלת הנשק" * יממה אחרי שדובר בבית הלבן אמר כי הנשיא פתוח להטלת מגבלות על מכירת נשק, נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הודיע כי חתם על מזכר האוסר על שדרוג רובים חצי-אוטומטיים. המשמעות היא כי לא יהיה ניתן לרכוש רובה חצי-אוטומטי ולבצע בו שינויים שיהפכו אותו לאוטומטי – "אני מצפה שהנהלים הללו יסוכמו בקרוב מאוד, הגיע הזמן לעשות שינוי בפועל ולא רק בדיבורים"

    ברזיל: הבית התחתון בפרלמנט אישר התערבות צבאית בריו דה ז'נרו (AP)

    צרפת: 3 חשודים הקשורים לפיגוע הגדול בברצלונה לפני כחצי שנה נעצרו במדינה

    קוריאה: צפון קוריאה ביטלה ברגע האחרון פגישה עם סגן הנשיא האמריקני מייק פנס * סגן נשיא אה"ב פנס תכנן להיפגש לפני 10 ימים במהלך אירוע בינלאומי בדרום קוריאה עם בכירים מקוריאה הצפונית, בהם אחותו של המנהיג קים ג'ונג און, אך הפגישה בוטלה ברגע האחרון על ידי הקוריאנים. כך מסרו גורמים רשמיים בארה"ב

    - דרום קוריאה חתמה על הסכם סחר חופשי עם חמש מדינות ממרכז אמריקה

צרכנות

    סמנכ"ל בזק נחקר בחשד להטעייה צרכנית * סמנכ"ל בבזק נחקר היום בחשד שהחברה הבטיחה גלישה במהירות 100 מגה ללא כיסוי. מדובר חקירה מינהלית, לא פלילית, שמבוצעת על ידי הרשות להגנת הצרכן ובסופה החברה עלולה להידרש לשלם קנס כספי בגובה מאות אלפי שקלים (החדשות)

כלכלה

    פרשת הצוללות: משרד הביטחון עוד לא החליט אם להעביר את טיסנקרופ לרשימה השחורה * משרד הכלכלה המליץ להעביר את טיסנקרופ, שעומדת במרכז תיק 3000, לרשימת החברות שלא יכולות להשתתף במכרזי ממשלה * מנהל מינהל הרכש במשרד הביטחון: יש חוק בישראל ויש התחייבות של החברה (דה מרקר)

    נת"ע תובעת את חברת דלק ועריית רמת גן עקבות תקרית הזיהום בז׳בוטינסקי 69 שהביאה לפינוי בניין מגורים לחודש. היא נאלצה להוציא 3 מיליון ש"ח על הטיפול בקרקע המזוהמת, לאחר שלטענתה דלק והעירייה הזניחה אותה למשך שנים. (גל"צ)

 

פורסם בקטגוריה עיקר | עם התגים | להגיב